November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

הגל המושלם של קלי סלייטר

אחרי שנים של שמועות, סוף סוף בריכת הגלים של קלי סלייטר נחשפת!

 לגולשי הסקייטבורד יש סקייטפארק, לגולשי הסנובורד יש סנופארק ועכשיו גם לנו,גולשי הגלים, הולך להיות פארק גלים שעל-פי הידיעות ברשת הולך להיות לא פחות ממדהים!

Kelly Slater
בריכה של גלים מושלמים בקניון. כבר לא חלום?

מדובר על פרוייקט שקלי סלייטר והחברה שהוא הקים "Kelly slater Wave Compeny"  עובדים עליו כבר תקופה ארוכה והשקיעו בפיתוחה סכום כסף גדול מאד. כבר שנים מנסים מדענים ובעלי עסקים לפתח את הגל המלאכותי המושלם, ובמהלך השנים נוצרו מספר בריכות גלים אך עדיין אף אחת מהם למצליח ליצור גל שיישתווה בצורתו,חוזקו וגודלו לגל שהטבע מייצר לנו. קחו לדוגמא את הגל המלאכותי שהוצג לעולם לא מזמן, הWave Garden"" שבספרד, אמנם צורתו של הגל דיי מושלמת אבל הגל קצר יחסית ונמוך (מתחת לחצי מטר גובה גל)

{youtube}032dbnNll9I{/youtube}
וויב גארדן - טוב אבל חלש

קלי טוען שהחלום להקים בריכת גלים עם הגל המושלם היא החלום שלו עוד מגיל צעיר וקלי רואה בבריכה הזו את העתיד של ספורט גלישת הגלים. התוצאה, גל מושלם בגובה שנע בין מטר אחד עד שניים וחצי מטר שניתן לרכב עליו למשך דקה שלמה!

{youtube}RGWWFzCM9uk{/youtube}
לסקייטרים יש סקייטפארק - גולשים חולמים על "סרףפארק"

הרעיון הטכנולוגי של קלי וחבריו המהנדסים הוא פשוט אך גאוני, מדובר על בריכה עצומה בגודלה (תכיל כ20 מיליון ליטר מים!) הבנויה בצורת עיגול ענק ובמרכזה יהיה מתחם תיירותי של מסעדות,חנויות וכו'.. הגל עצמו ייווצר ע"י 2 מוטות סנפירים ענקיות "hydrofoils" שיסתובבו במהירות בשולי הבריכה, ככל שמהירות הסיבוב גבוהה יותר, כך גובהו של הגל גבוה יותר.

Kelly Slater
ככה זה יעבוד - מוטות מסתובבים בצדדים יוצרים את הגל

המטרה של קלי היא לא ליצור גל מלאכותי משעמם פשוט וחובבני אלא ליצור גל מושלם, וכשקלי סלייטר, מלך הגלישה הבלתי מעורער, אומר "מושלם" אנחנו הגולשים הפשוטים יכולים רק לשבת ולדמיין עד כמה טוב הגל הזה עומד להיות.

עד היום מה שמנע מיזמים לבנות בריכות גלים שיכולות לייצר גלים של אוקיינוס לא הייתה הטכנולוגיה אלא דווקא העלות. לפי אתר Surftoday הבריכה של סלייטר תעלה בערך 20$ מיליון ובשביל שעת גלישה תצטרכו לשלם 45$. במידה ובאמת הגלים בפארק הזה יהיו מושלמים כמו שזה נראה בדגם המוקטן והדגם העסקי באמת יעבוד, המשמעויות בהקשר לעולם הגלישה הן עצומות, גלישה לא תיהיה יותר נחלת בני המזל שגרים בקרבת הים אלא תהייה נגישה לכל אדם בכל מקום. 

{youtube}-Vl5baHfvA8{/youtube}
 גלים מושלמים - בכל מקום בכל יום

בעולם הגלישה ההתרגשות והצפייה לפארק הזה היא גדולה במיוחד ויש כאלה שכבר חולמים לשלב את ספורט הגלישה באולימפידיה בעזרתו. כרגע השמועה אומרת שהפארק הראשון יוקם או בבאלי שבאינדונזיה או בפורטלנד שבארה"ב. כבר היום ישנן קבוצות שפועלות לייבא טכנולוגיות שונות של בריכות גלים לארץ. נקווה שבעתיד הקרוב, גם אצלנו תהייה בריכת גלים ברמה גבוהה ויותר לא נצטרך להזיל ריר על גלי האוקיינוס הרחוקים..

 

Share