November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

פגע וחבק

רציתי לכתוב לכם היום על נושא שמאד מטריד אותי ואני בטוח שכמעט את כל מי שעוסק בספורט ימי בחופים: התנגשויות והתנהגות במים. 
בשנים האחרונות ספורט הגלישה צובר תאוצה רבה ולשמחתנו בכל יום אנו פוגשים במים מצטרפים חדשים לספורט הנפלא הזה. יחד עם הגולשים אנחנו פוגשי גם גולשי קייט, קיאקיסטים, בוגיסטים ובזמן האחרון הרבה מאד חברה עם פאדל-בורדים. לכל אחד מהכלים האלה יש צורות התנהגות שונות במים שנובעות מהגודל שלהם ומאופן השימוש בהם. עם כל המצטרפים החדשים האלה יש במים הרבה חבר'ה בלי ניסיון והרבה סכנות התנגשות. גם גולשים מנוסים שיודעים היכן לחפש גולשים אחקים במים ואיך להמנע מהתנגשות איתן או עם חבר'ה אחרים שעוסקים בספורט ימי מוצאים את עצמם במצבים לא נעימים. אין איך להמנע מזה, עם כל האנשים שרוצים להנות מהים ועם כמות הים והגלים המצומצמת שעומדת לרשותנו השהייה במים הופכת ביום צפוף למסוכנת מאד.

בטיחות קודמת להכל
מסובך?

המטרה של הפוסט הזה היא לא ללמד אותכם כללי זהירות, המצב בים מגוון ומורכב ומילים לא יכולות לנסיון. רציתי לדבר איתכם על ההתנהגות של כולנו כאשר אנחנו חווים התנגשות או פגיעה במישהו אחד. ובשביל זה רציתי לחלוק איתכם סיפור קטן שנגע לליבי השבוע. שני גולשים מנוסים, קיילה נייהי וריקו חימנז יצאו לסשן ביום יפהפה בפייפליין. עכשיו תביטו טוב טוב במה שקרה: לחצו על הלינק לצפיה

עכשיו אנשים, ההתנגשות הזאת שראיתם, מפחידה מספיק אם היא מתרחשת בדולפינריום, במקרה הזה, ריקו נאלץ להתמודד, חוץ מהגולש שנפל לו על הראש גם עם ליפ כבד מאד והתרסקות ישר לתוך הריף של הגל הקטלני בעולם.  למען האמת, לריקו יש מזל שהוא בחיים.
ומה הוא עשה, חיקה לקיילה על החוף וצעיק עליו? אולי כמה כאפות? לא, במקום זה ריקו ניחם את קיילה על זה שהגלשן שלו נשבר ונתן לו אחד משלו. רק מאוחר יותר בערב כשהם צפו יחד בוידאו ריקו הבין עד כמה הוא היה קרוב למוות.

אוווו... כמעט פגעתי בך - סורי,הא
זה קורה גם למקצוענים (אנדיי איירונס ומרקוס היקמן) פייפליין. תמונה: ASP\CESTARI

אז מה זה אומר, התנגשות יכולה לקרות לכל אחד. אולי לא ראית, אולי לא שמעת שצעקו לך, אולי אין לך מספיק ניסיון ואולי פשוט מצאת את עצמך במקום הלא נכון. תזכרו דבר אחד, כולנו אוהבים את החיים שלנו, את הגוף שלנו ואת הציוד שלנו ואף אחד לא נכנס בכם בכוונה. אז כשאתם בים, תזכרו שבאתם להנות (סליחה על הקלישאה) אז אפילו עם הצפיפות מעיקה ואפילו אם היה לכם גל מדהים, תירגעו, אל תצעקו אל תיגררו לאלימות. תמיד יהיה עוד גל. 
תזכרו שהתנגשויות זה חלק מהחיים, אנחנו לא גולשים לבד. אז תהנו מהים בזהירות: שימו לב לגולשים סביבכם, אף פעם(!!) אל תנטשו גולש, או כל אדם אחר שהתנגשתם בו ושוב, קרתה תאונה? תפתרו את הדברים יפה כדי שכולם ימשיכו להנות.

Share