November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

אז איך נזכור את אנדי איירונס?

היום, ה-09 ביוני פרסמה משפחת איירונס הצהרה רשמית שמסכמת את דו"ח הנתיחה לאחר המוות ואת דוחות הרעלים. הנתיחה קובעת כי איירונס מת מכשל לבבי כתוצאה מבעיה גנטית. יחד עם זאת, הצהרה כוללת דו"ח רשמי שטוען שכמות גדולה של סמים ותרופות נמצאה בדמו של אנדי וכי יכול להיות שהם תרמו למותו. ההצהרה של המשפחה מנסה למזער את הראיות האלה, אבל אין להם ברירה אלא להתמודד איתן והם עושים זאת באומץ וברגישות כמו כל משפחה טובה.

ב 20 במאי השנה, התקבלה הודעה שד"וח הרעלים מהנתיחה של אנדי איירונס שוב נאסר לפרסום עד הודעה חדשה. צ'אז סמית' ממגזין Surfer כתב אז כתבה מרגשת מדוע הדו"ח לא צריך להיות מפורסם. סמית' קרא לכל חברי המדיה והגולשים שביקשו לחשוף את האמת על מותו של אנדי רכלנים והשתמש במילים בוטות מאד שקרובות להאשמה בבגידה. סמית' טען שכגולשים אנחנו קהילה קטנה ומגובשת, משפחה. משפחה שידעה על הבעיות של אנדי. ובעיות פותרים בתוך המשפחה.

Andy Irons

אני אהבתי את אנדי איירונס, נכון לא הכרתי אותו, נכון בדרך כלל עודדתי את הגולשים שגלשו נגדו, אבל אהבתי אותו. כי הוא היה אמיץ, כי הוא היה פורץ דרך, כי הוא היה כל מה שהספורט שלנו מייצג: כוח, סגנון אצילי, תעוזה, חברות.

אז עם כל הכבוד לצ'אז סמית' ולעובדה שהוא בטח הכיר את איירונס ושהוא כותב שנים רבות ממני במגזין שתמיד יהיה גדול יותר מהאתר המקומי הקטן שלנו אני אומר לו, מר סמית' אתה טועה!

קהילת הגולשים היא קטנה, קהילת הגולשים היא משפחתית. זה חלק מהיופי והיתרון שלה אבל זה גם חלק מהבעיות שלה. אם אנחנו רוצים שיתייחסו לגלישה כספורט רציני. אם אנחנו רוצים שיסקרו בספורט 5 את התחרויות של הסבב שלנו ולא של נבחרת ישראל בשחייה צורנית. אם אנחנו רוצים לראות על השער של ספורטס אילוסטרייד (כן חוץ מכוסיות זה מגזין ספורט) את אלוף העולם עשר פעמים ולא שחקן פוטבול מכללות. אם אנחנו רוצים יום אחד אולי שיגלשו באולימפיאדה, אנחנו חייבים להתבגר, להתבגר זה להודות בטעויות.

אנדי איירונס היה אתלט בינלאומי, הוא היה סלב, הוא היה דמות לחיקוי. בשבילנו הגולשים ובמיוחד בשביל הילדים הוא היה כמו רונאלדו (איזה מהם שמתאים לגילכם) כמו קובי ברייאנט. בעייתי, קשוח אבל טוב, אולי הכי טוב. וכדמות כזאת הוא מהווה מודל לחיקוי לכל ילד שמרים גלשן בכל מקום בעולם וכדמות לחיקוי אנחנו חייבים לדעת עליו את האמת.

כי האמת היא לא דבר רע, לא צריך להסתיר אותה ולפחד ממנה, האמת היא דבר כואב. האמת היא שאנדי היה גולש ענק והוא נלקח מאיתנו בגלל דבר מטומטם. ה"אישיות החזקה" שבני משפחתו מהללים גרמה לו לוותר ביהירות על בדיקת רופא. “חוסר האיזון הכימי" שלו, אולי לא גרם למותו אבל הוא קירב אותו בצעדי ענק. האמת היא, שאנדי היה יכול להיות איתנו היום וזה היה כל כך פשוט וזה כל כך עצוב.

הרבה מאיתנו גולשים בשביל הכיף וזכותו של כל אדם לעשות מה שהוא מאמין לנכון. אבל ברמה העולמית, אם אנחנו נוציא את הנגעים הרעים האלו, את ה"יאללה בסדר" הזה מהספורט שלנו, את הבירות בין המקצים, את הסמים במסיבות אחרי התחרויות רק אז נוכל לגדול ולהגיע לבמה העולמית. רק אז נוכל לחלום על הכרה אמיתית לספורט המלכים.

אז בואו נזכור את אנדי כמו שהמשפחה שלו ביקשה, כספורטאי ענק וכאדם אוהב ומדהים לכל החברים שלו. אבל בואו נזכור גם איך החיים שלו נגמרו וניקח את זה כאזהרה לכל ילד שמתחיל לגלוש היום. כי כולנו צריכים ללמוד שההחלטות שלנו מחוץ למים יכולות לסיים את כל הכיף שיש לנו בתוכם. אנדי לא רצה לסיים את חייו לבד בחדר מלון בדרך למשפחתו. אבל אם הוא היה יודע שנלמד מזה, שנגדל מזה, כגולשים, כספורט, אני בטוח שהוא היה רוצה שנדע את האמת.

{youtube}4uwtqRBE4Kk{/youtube}
בואו נזכור את אנדי ככה

אתם אולי לא מסכימים, אתם אולי חושבים שהספורט שלנו צריך להישאר איך שהוא, כי לגלישה יש את הקטע שלה. אולי אתם חושבים שלמשפחת איירונס ולנו היה מגיע לסגור את העיניינים בתוך המשפחה כמו שסמית' אמר. אולי, תקבקו לנו מה אתם חושבים.

אנדי איירונס, אנחנו אוהבים אותך. יהיה זכרך ברוך.

Share