November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

מבני פוסידון ועד המדבר

פרולוג

בסרט "בחסדי שמים" הגיבור האמיתי אינו שיין דוריאן המצליח לכבוש את גלי הענק בהוואי ומקסיקו. לאורך כל הדרך הולך אדם אחד בצל, מצלם, מקליט את מחשבותיו ומספר לנו את הסיפור שכולנו מכירים.

"אז אתה רוצה לגלוש, והגלים שבעיר לידך לא כל-כך רעים. אתה מתחיל להשתפר. ואז אתה שומע על גל בארץ רחוקה שאתה בקושי מצליח להגות את שמה. מה אז??.." מתוך הסרט "בחסדי שמיים".

הכל נתון בחסדי שמיים

כולנו אוהבי הים המושבעים שלא מסוגלים להשאר במשרד דקה אחרי הטלפון המודיע על כניסת הסוול, לא מסוגלים ללכת לשום מקום בלי לעבור בים "רק לראות אם יש משהו". אנחנו יכולים להיות המאהבים הגדולים ביותר אבל לחמוק עוד לפני שזרחה השמש כדי לתפוס את הסשיין המושלם ולהותיר אותה לבד שם במיטה. כשהיא תתעורר היא כבר תדע שאתה בים.

בגלישה המודרנית בה כל אחד נותן לפחות 4 ביצועים רדיקאלים על הגל, נכנס תפקידו של המתעד. למתעד שמות רבים ומגוונים ותפקיד זה היה לאורך כל ההיסטוריה. אחד המתעדים הגדולים ביותר (ודיי שנוא על יהודי ירושלים והסביבה) היה יוסף בן מתיתיהו – A.K.A יוספוס פלאוויוס. יוספוס החליט לתעד את מלחמות היוונים ביהודים כולל את אשר אירע על מצדה, סיפור מרגש והירואי. אך לא זה המקום להלאות אתכם בפרטי היסטוריה. תפקיד המתעד הינו תפקיד חשוב שכן גוף האדם מוגבל בשנות חיים ואילו התיעוד נשאר גם הרבה אחריו.

בין שמותיו של המתעד אנו יכולים למצוא את המונחים הבאים: צלם, צייר, משורר, סופר וכו', כשאמצעי התיעוד משתנים בהתאם לתואר: ציורים, תמונות, וידאו קליפים, סרטים, ספרים וכן רבים האמצעים.

המתעדים בני יומנו, מקדישים את זמנם היקר, מוציאים ממיטב כספם, ובדרך כלל מצליחים לתפוס את בניו של פוסידון בדיוק ברגע ש..

כדי לתת לכם, בני פוסידון, את המושג וההבנה רציתי להוסיף טבלת מחירים של ציוד צילום ממוצע (הטבלה לקוחה מאתר זאפ):


כמה זה עולה לו???

כמה זה באמת עולה לו??

אילו ישבתם אתם עם המתעדים לשיחה גלויה מלב אל לב, הייתם מגלים שאינם עשירים ברוב המקרים ותחום תיעוד בניו של פוסידון אינו פרנסתם, ולצערם הרב אינם יכולים ללכת למכולת לתת לזבן תמונה קטלנית ולקחת בתמורה לחם וחלב. המעניין ביותר בנושא הנ"ל הוא שכאשר אתם נמצאים בגולה תרשו לעצמכם לשלם בכסף זר למתעד זר, יש שיתרצו ש"זה בגלל הגל - שם הוא הרבה יותר טוב" אך האמת היא שאם אתם גולשים טובים אזי גם פה יש למתעד חומר טוב אם לא טוב מאוד (תלוי מאוד במתעד). אולי בגלל שהמתעד הוא די חבר שלכם ואז "זה בין חברים". אולי בגלל שמחר זה יהיה באתרי הרשת החברתית למינהם. אולי בגלל שאנחנו לא מצאנו את סיפוקנו בתמונה באיכות מלאה או בוידאו קליפ טוב. יש שיאמרו "זה בגלל שזה טבעו של העם - הישראלים". אך אני איני חושב כלל על כל הספקולציות הללו. אני מאמין שלמי שאכפת, ומי שחבר אמת, ומי שמעוניין לקבל את הסיפוק האמיתי - מי שהוא כל אלו לא ירשה לעצמו להיות אחד מ"אוכלי החינם", ויגיד לעצמו "וואלה שווה.... גם אני מרוצה, והוא מרוצה..." וכשזה יקרה מספרת הנבואה שיבוא סוול מושלם של 7 שנים טובות. גם אם אתם לא מאמינים באגדות, באלוהים, בגורל ובנבואות - לא שווה לקחת סיכון??

פרק א' – ארץ, שמיים וים

במדבר הגדול אי שם בנגב התיישבתי על סלע והקשבתי לתנועה. יש שם המון תנועה שלא נראת לעין, כדי לראות אותה צריך לשבת מספר דקות, להשתחרר, ופשוט להציץ ולהתבונן, בעיקר לתוך עצמך. אתם בטח יודעים על מה אני מדבר שכן אותו הדבר קורה בשעת ישיבה על גוש קצף המצופה פיברגלס, הרי אף אחד לא מסתכל על הים כמו שאנחנו מביטים בו. בשניות המחשבון האנושי כבר מעדכן אותנו על כיוון הזרמים, גובה הגל, מצב הרוח וכמה היא משפיעה על הסוול הנוכחי. ואני עוד לא מדבר על חישובים המורכבים בשעת "תפיסת הגל" - כיוון החתירה, התמקמות על הגל, הצצה שאין מפריע וכמובן הצפירה באם צריך המשתנה מאדם לאדם "הופה-הופה" "היי... היי..." וכו'. תשקידו דקה ותחשבו איך הכל עובד על אוטומט אבל מדובר בפעולות די מורכבות, וחישובים של שניות. התיישבתי על סלע אי שם בים והקשבתי לתנועה. יש שם המון תנועה שלא נראת לעין...

בני פולינזה, אבות הגלישה, המציאו טקס פולחני לאלוהים שלהם. את הטקס הזה אנו עושים עד היום. שונה לגמרי אך לא במהות שכן זהו זמן התבוננות עצמית, התמודדות עם פחדים והקשבה לנפש. לפני שנגשים לטקס, כמו לכל טקס, ישנם הכנות חשובות: הכנת הגוף אם ע"י מחשבה ואם ע"י מתיחות, הכנת המזבח – מריחת השעווה, הקרבת כולך לבורא – שכן בים גבוה במיוחד קיים הסיכון שתאבד נשמתך.

בסרט "נקודת פריצה" מוכן בודהי לגלוש על הגל הגבוה ההוא שמגיע פעם ב-50 שנה ולמות ורק לא להקריב את החופש של הנפש. איפשהו כמעט כולנו היינו מעדיפים למצוא את מותנו אי שם לצידו של פוסידון – או שמא זה רק מה שאנחנו אומרים.

בודהי מחפש את החופש בנקודת פריצה

בהזדמנות זו אני רוצה לאחל לכל הגולשים בישראל, בני משפחותיהם, ובכלל לכל הישראלים בארצנו ובגולה שנה טובה וחג שמח, שהשנה תהיה לא פחות טובה מקודמתה ומקווה שאפילו טובה יותר:)

Share

באותו עניין..