November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

מלחמה ושלום

לפני כמה חודשים הייתה איזה כתבה על גלישה במגזין תל אביבי מלא חשיבות עצמית ופרסומות. בין השאר ראיינו שם כל מיני גולשים, כנראה מהדמויות הבולטות בנוף של חופי ארצנו. לא שאני מכיר מישהו מהם, הגעתי בגיל קצת מאוחר וכל הקליקות כבר נסגרו.

בכל מקרה כל אחד היה צריך לתת משפט על גלישה ואיך הוא תופס את כל העניין, משפט שאחד החבר'ה שם אמר תפס אותי: "כל סשן הוא מלחמה במים." יכול להיות שכל העניין הוצא מהקשרו אבל לתפיסתי רגע לפני שקיץ מתחיל, כדאי להקדיש קצת מחשבה לאמירה הזאת.

bottle_gallery__470x291

החליפות חזרו כבר לארון, ובע"ה יתברך עוד זמן קצר תגמר עונת היובש, המדוזות חזרו כבר לחופים, והפיק מתמלא בכל החבר'ה שבחורף נשארים מתחת לפוך. חוץ מהם בוגרי הקייטנות והקורסים יציפו אותנו מצוידים בגלשני סופט ועם בטחון עצמי שבא בניגוד גמור ליכולת גלישה ולהבנת האיזון העדין של הליינאפ.

אתם בטח מכירים את הימים האלה, צפוף על הפיק בטירוף, המערבי נראה כמו האיילון ביום חמישי אחרי הצהריים ופתאום אתם מגלים שהספורט הזה הפך פופולרי בערך כמו כדורגל. העצבים מתחילים לעלות, שומעים צעקות במים ומדי פעם גם רואים קצת אלימות. התפיסה של אותו גולש שחושב שכל סשן הוא מלחמה לא מתחילה כאן, בנקודת הרתיחה, אלא קצת קודם, משהו בתרבות שלנו כנראה הופך את מי שמוותר ונותן זכות קדימה לפראייר. כשזה בחורף יותר קשה לשים לב לזה, יש פחות אנשים, אבל עדיין, איכשהו אני תמיד נתקל בכמה אנשים שקשה להם לשחרר ולתת מקום לאחרים, וזה כבר לא קשור לניסיון, זה קשור לאופי ולחינוך.

growlsurfers

אני אישית חושב שהים נותן דווקא אפשרות ללמוד להתנהג אחרת ולתת לgood vibes לשלוט בקצב שלנו. בימים של לחץ ועומס בפיק אני מנסה לזכור שיש מספיק גלים לכולם, ואם לא ניקח את הגל הזה, ניקח את הבא. עד כמה שזה נשמע מובן מאליו נראה לי חשוב לזכור ולהזכיר לתת במים מקום של כבוד לכולם.

מתחילים, אתם יכולים לוותר על הפיק וללכת לגלוש בצד, לא להפריע למתקדמים ולקבל כמה גלים בלי לחץ. המתקדמים מצידם צריכים לזכור ללמד ולהסביר לחדשים איך דברים עובדים ולנסות לא לאבד את הראש, גם אם יורדים להם את הגל שניה לפני האופ-דה-ליפ. ובלי קשר להבדלי רמות אני מציע לכולם לעשות תרגיל קטן ולוותר לפחות פעם אחת בסשן על הגל שלך לטובת מישהו אחר. מה אכפת לכם?

CRW_3101_JFR-1

יעשה לכולנו רק טוב להכניס קצת אווירת שאנטי לפיק.

בקיצור חברים, הגלים חוזרים (אינשאללה, כמה זמן עבר כבר?!), תנו כבוד לאחרים, לעצמכם ולים. גם ככה הקיץ הזה התחיל לתת גלים מאוחר.

והמלצה שלי, מי שרוצה לגלוש בלי לחץ, שילך לים ב-6 בבוקר, אווירה אחרת לגמרי,

לרציניים בלבד.

Peace

{youtube}NwrKKbaClME{/youtube}

 

Share