November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

נפרדים מאנדי (איירונס) בעברית

5 גולשים ישראלים ואחד אוסטרלי כותבים על אנדי איירונס מהזוית ראיה שלהם.

החברה הטובים: פרקו, טאג', אנדי וסלייטר

ג'ואל, פרקו, פרקינסון

"אתם יודעים מה אני אוהב אצל אנדי? הוא זכר את כולם. היה לו היכולת לזכור פרצופים ושמות של אנשים במקומות שלא היה בהם איזה בעשור. אנשים סיפרו לו הכול, והוא גרם לכולם להרגיש מיוחדים. אתה לא צריך להיות גולש מקצועי. הוא פגש אנשים רבים כל כך במשך השנים ובכל המקומות שהוא היה, ועדיין היה זוכר את השמות שלהם, היה לו זמן לכל אחד מהם. הוא נעשה מעורב בחייהם של אנשים, וזה לא משנה מי אתה.

אני יודע שהוא מת צעיר, אבל הוא חי את חייו במלואם, ועל מה שהוא עשה ב-32 השנים שחי היה לוקח רוב האנשים 132 שנים.

אנדי היה המלך, המלך של הגלישה.

אני אוהב אותך אחי"

 

דותן מרקוביץ

דותן מרקוביץ'

"אני פגשתי את אנדי שהייתי בתחרות בטרסלס לפני 3 שנים, יצא לי לשוחח איתו משהו כמו חצי דקה והוא היה מאוד עצבני אחרי שהפסיד במקצה בשלבים הראשוניים בתחרות, הוא היה עם חברה שלו והיה מאוד כעוס ולחוץ, זה היה עוד בתקופה שכל עולם הגלישה התעסק במלחמה בין קלי לאנדי לאחר שלאנדי היו כבר שתי אליפויות עולם.

כשאנדי עומד מולך אתה מבין שהבן אדם ווינר ולא יכול ומוכן לקבל הפסד, דבר חיובי אך מצד שני גם שלילי הוא ווינר בנשמה יש לו הילה כזו. אנדי איירונס הוא אגדה וגם נפטר כאגדה הוא הביא את הכי הרבה פלפל, כריזמה, סטייל ורצון אין סופי לשנות ולכבוש את עולם הגלישה התחרותי, ואת זה עוד זיהיתי לראשונה לפני 14 שנה כשצפיתי בבילאבונג גוניורס קמפ כשאנדי לראשונה חדר למודעות ולעיתונות בצורה חזקה מאוד והיה להבטחה, באותה תקופה אנדי עבד עם אם.סי.די ואריק אראקווה.

את אנדי איירונס אני משווה לאגדה מהלכת שתישאר לעד והוא נמנה עם גון לנון, גים מוריסון, אלביס, בוב מארלי ומרלין מונרו, הבחור אגדה עולמית לא רק בעולם הגלישה, הוא מת צעיר,יפה לאחר תארים שאף אחד עוד לא השיג בצורה שהוא השיג והרעש סביבו על אליפויות העולם מול הבלתי מנוצח סלייטר, ואנדי עשה את הבלתי יאומן ולכן ינתן לו הכבוד עד סוף קיום האוקיינוס לפחות

r.i.p andy irons"

 

יאיר אסרף

יאיר אסרף

"הפעם הראשונה שיצא לי להתוודע לשם אנדי איירונס הייתה בגיל 16 בסרט וידאו (יש לציין בקסטות)בילבונג ג'וניור צ'אלנג' "אליאופ" שם אנדי היה בתחילת דרכו לפני שהתחיל להיות שם מוכר בעולם הגלישה. הסגנון המלוטש שלו ישר נתפס לי ומשם התחילה הערצה שלי לגולש הזה.

בתור ילד שאבתי המון השראה מהסגנון היחודי של אנדי, משם והלאה הסיפור כבר מוכר לכולם השליטה של האחים איירונס בפייפ, הניצחונות ההפסדים רגעי התהילה והחיוך.

אנדי היה וימשיך להיות בשבילי מכתיב הסגנון החדש, ה"ניו סקול" אחד הגולשים הטובים בעולם!

שלום אנדי.."

 

קורל בלום

קורל בלום

"גולש אדיר כמה מילות פרידה...

אני זוכרת את הפעם הראשונה ששמעתי על אנדי... ואני מתכוונת לפעם הראשונה שידעתי שהשם הזה הולך להישמע ולהיראות באוד הרבה מאוד מקומות מעכשיו. זה הייה ביום הזה שהוא חתם אליפות ראשונה והעפיל על מר קלי סלייטר. צעיר בעל כישורים חדשים שהדהימו את כולם בעולם הגלישה. ובכך, הצליח האלוף לעשות זאת עוד פעמיים ולחתום על שלישייה של אליפויות!
ואז...ב-2007 סוף סוף נסעתי לראות מה זה תחרות של אליפות עולם.
אחרי שאבא שלי המלך מצא לי גלשן חדש החלטתי שאני בוחרת לי ארבעה גולשים שוחטים שאני אוהבת במיוחד... נחשתם מי חתם לי על הגלשן כבר???
רוב מצ'אדו, דיין רנולדס, קלי סלייטר ו...אנדי איירונס.
כשאנדי הגיע להתראיין, מצאתי את עצמי במרחק אפס ממנו, וכמובן, ביקשתי ממנו שיחתום לי על הגלשן...בכל זאת, זה שניצח את סלייטר והחזיק מעמד יפה מאוד 3 שנים :).

כששמעתי שאנדי כבר לא איתנו, אני זוכרת שוק, שעדיין קיים אצלי ולא בדיוק מצליחה להבין את זה. צעיר, בשיא הכושר והבריאות, שוחט, נשוי ומצפה לילד, בוקר אחד פשוט מת.

את אנדי אני תמיד אזכור בתור בנאדם חביב, גולש שוחט שהביס את קלי סלייטר, לקח 3 אליפויות עולם, חתם לי על הגלשן ואמר את המשפט שמשום מה, נגע בי מאוד והפך אצלי למן מוטו- 
"I surf because when I get in, i'm a better person"...

R.I.P my friend, may u always surf on the neverending wave of life..."

 

גיל אטיאס

גיל אטיאס

"אנדיי אירונס היה אגדת גלישה. אחד הגולשים אהובים ,אחד מהגולשים שהיתי רואה אותו בסרטים הייתי נהנה מלראות את הגלישה שלו, גלישה נקייה ביצועים אם המון המון סטייל.

מגיל קטן אני מסתכל אליו ומעריץ שלו ורוב הגלישה שלי בנויה על פי הגלישה שלו והסיגנון שלו.

אחד אם לא הגולש שאני הכי אוהב ליראות וחבל עדיין לא מעכלים את זה שהוא לא היה יותר בסבב.

יהי זכרו ברוך"

 

מנור אצלן

מנור אצלן

"אנדי איירוס איך נפלווו גלושיםםם
לא להאמין קשה לעכל איך בבוקר תמים אני פותח תפייסבוק ורואה שכל הוול מוצף בהודעות וסרטונים לזכרו של אנדי 
צמרמורותתת עברו בכל גופי במיוחד עצם העובדה שהוא מת כביכול מעקיצה של יתוש בן זונה שעקץ גם אותי לפני שנתיים פשוט מפחידדד!!!
 

אנדי היה אליל הוא היה דמות נערצת במיוחד, היה לו סגנון גלישה כל כך נדיררר ושונה מהאחרים פשוט היה כיף לראות אותו גולשש

מה שבטוח הסבב לא הולך להיות אותו הדבר בלעדיו
ולקלי סלייטר יהיו חיים הרבה יותר קלים
משתתף בצער המשפחה 
ומקווה שאתה כבר גולש בעולם הבא

פיס אנד לאב אנדי !!!"

היום בערב בשעה 19:45 (זמן ישראל) יתקיים טקס לזכרו של אנדי בהוואי שישודר השידור חי באתר התחרות. אתם מוזמנים להיכנס ללינק הבא לצפייה ישירה בטקס.

Share