November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

הגולש בינואר

"עבור הגולש האדוק ינואר הקר הוא החודש שבו אתה נבחן אם אתה גולש אמיתי או סתם רברבן של קיץ" אומרים הגולשים הוותיקים. אכן, הם צודקים, מפני שבינואר הגולש בים התיכון עסוק בעיקר בכניסה למים הקפואים, לברוח מהעבודה, קללות נגד שעון החורף, לדאוג שהכרס לא תבלוט מבעד לחליפה הצמודה ופחות בגלישה עצמה.

משהו מוזר קורה בינואר בישראל, לפתע נמוג האור עוד לפני שהספקת לסיים את ארוחת הצהריים. כל זכר לשאריות השרב נעלם כלא היה והנה יש תחושה שאירופה הקרה הגיעה לישראל.

כחול השמיים הנצחי מתמלא בעננים אפורים, צצים הם בשמיים כמו אדי חום על משקפי שמש. החוף מתרוקן לגמרי מכל נפש, אבל לא מהרמש, זחל ומהיונים והנחליאלי הלבן ועורבים ודרורים. הים כמו מתעורר מרביצת הקיץ ומתחיל להתרוצץ לאורך כל חופיו התיכונים -  לחמם את גופו.

בני אדם שהמזג האוויר רחוק מהם, כמו למשל לאנשי פנים הארץ שלא עוסקים בחקלאות, רחוקים מבעיות בטל אלו. זמנם מכוון היטב בין כניסה לעבודה וליציאה מעבודה.

מנגד אצל אנשי מישור החוף, ובעיקר אצל אנשי הים ובפרט אצל גולשי הגלים, הזמן עדיין שייך לטבע, והטבע מזמן את זמנו כפי שרצוי לו ולא כפי שרצוי לאדם.

כן, ינואר הוא חודש משוגע. הוא מבורך ומקולל ביחד. אם יורד גשם הגולש מקלל אותו על כך שהוא חובט בגלים הברוכים ומקזז את גובהם. אם לא יורד גשם  אז הוא  ממתין לגשם כי זה סימן שהרוחות הטובות מגיעות להרים את הגלים. וכשהוא חוזה בתחזית מזג האוויר ורואה את דני רופ מודיע שבעוד שבועיים יצוץ לו הגשם - לא אכפת לו באמת מהכנרת דלת הבשר, מהגלים, רק מהגלים אכפת לו.

הפכפך הוא חודש ינואר, ממש כמו טבע האדם. עוד קודם שמגיעות הרוחות הטובות פותח גולש הגלים את כל האפליקציות לחיזוי הגלים שישנם. מיד צצות מפות שונות וצבעוניות מכל צבעי הקשת. מגלגל הרחק הרחק לעבר חמישה ימים קדימה ובודק, כמו מדען אטום, כמה קשר יש לרוח? האם היא דרומית המבורכת? צפונית המקוללת? לא, לא, רק לא צפונית הארורה צועק הוא בכל הבית. כי צפונית לא מעלה ולא מוסיפה, סתם עושה רוח.

ואחרי שראה מעל כל צג אפשרי חץ מרצד דרוך לכיוון דרום, עולה בו חיוך של ילד. אך טרם שהוא מתחיל  לקפץ ולשרוק ולהפיץ את השמועה בכל הרשת, בודק הוא את המספר המנצח. אם מופיע המספר 1.5 מטר, שילכו לעזאזל כל מספרי הלוטו ביחד עם הטוטו, העיקר שיהיה המספר 1.5 מטר.

עכשיו, שהפיץ את השמועה בכל רשת חברתית כמגלה ארץ קדומה, כל שנותר לו להמתין לביאת בשורת פוסידון שיבוא בעוד ארבעה ימים ויוכיח שאכן המספר 1.5 הוא אמת – אך מה עושים בארבעת הימים הארוכים האלו?

פוסידון - אל הים על פי המיתולוגיה היוונית

דואגים. למה? לא לכנרת, משכנתא, שכר דירה, סכסוך ערבי-ישראלי ותלאות הלאום והמדינה והעולם או בקיצור לכל תלאות היבשה, אלא דואגים למצר גיברלטר.

למה למצר גיברלטר בוודאי תשאלו פני הארץ? כי שם נברא היקום לגולש הגלים.

שם, בין המעבר הצר בין האוקיינוס האטלנטי לים התיכון, שם החל המפץ הגדול. שם ההתחלה ופה זה הסוף. הגברבר הענק האטלנטי שולח את רמתו וזרמיו לבטנה של הנסיכה הים תיכונית, וזו מפזרת את זרעיה בין כל דפנותיה. הנה, משמאל דפנת טוניס; מימין דפנת הים האיוני שליד יון. משם יכולים להגיע הגלים הטובים והרוחות. תיכף הוא בודק כל זאת במפה כמו שליט כל יכול.

* * *

את הימים הבאים יעביר הגולש בבדיקה מתמדת אם זה כל דקה או שנייה שמא חלילה משהו בלתי צפוי יתרחש על פני האטמוספרה ויגרום לשינוי התחזית.

יש הרבה תחביבים שונים ומשונים בעולם, אך כולם מבורכים כי מוסיפים הם זמן איכות לאדם. מלבד לגלישת הגלים לגולש יש עוד תחביב, ואלו שלא מבינים חושבים אותו למשונה שבתחביבים - הוא מסיר שעווה... לא מגופו אלא מהגלשן. ואחרי שהסיר אותה תיכף או מיד מורח במקומה חדשה. כי השעווה היא היבשה לרגליו של הגולש.

בזהירות ועדינות ובתנועות מדודות ומיומנות מושח את השעווה עד שנוסכת שכבה אחידה ויציבה. צורתה של השעווה היא בגודל תפוח עסיסי ונפחה שטוחה כדיסק. אני לא יודע מי הוא הברנש המשועמם שחשב על הרעיון הבא שמיד אספר, לי הוא נראה חסר כל תכלית.

מדובר על ריח, ריח מפתה מאוד. רק תחשוב על כל ריח מפתה שיש בעולם הזה, את הריח הזה דחסו לתוך השעווה, רק נזכיר שהשעווה נועד לרגליו של הגולש ולא לצווארו או לבית שיחו. קל וחומר שבמי הים התיכון המלוחים לריח אין טעם וגם לא ריח. כמו שהתפוח פיתה את חווה, כך מפתה ריח השעווה את הגולש לרעב ביבשה. תעלומה זו הריח בשעווה? אולי הרצון לגרש את הגולש מהיבשה?

ניחא, אחרי שסיים את מריחת השעווה וחטף דבר מה מהמקרר, כעת בודק הגולש היטב את הגלשן עם יש בקע, שבר, שקע, חור, חריר, פיצוץ, ריצוץ, פצפוץ, ועוד לפני שמצא שריטה בגלשן, כבר חרד הוא שמא יצטרך לתיקון – תיקון שיכול לקחת יותר מארבע ימים! 

* * *

אשר לגלים בינואר נראים הם שונים מאחיהם בקיץ. יותר ראוותנים וגאים הם כמו מלכי המפרץ. יש שהם באים בכל עוצמתם וזעמם, מערבלים את קרקעית הים ממש כמו על שם החודש טבת שבא נבכדנאצר מלך בבל הוא וכל חילו על ירושלים. באים בסערה וצלצולים עד שהגולש נשאר חסר אונים מול המהפכה שחוללו.

הסערה שניפצה את תל אביב

אבל לפעמים מתגלגלים הם בשיא אצילותם. כשהרוח הדרומית מנשבת ברכות ומפצלת את צורתם ארוכים ומסודרים. מנגינה הרמונית שורה על החוף.    

איכשהו עברו חלפו להם ארבעת הימים והשכם בבוקר, לפני הזריחה, נועל גולש הגלים את החליפה הצמודה על גופו, עושה טובה שלובש גרביים ונועל כפכפים ויוצא לאוויר העולם הקר, לפני המאמינים והמתפללים, איזו מסירות! מגיע לחוף טבול בריחות משכרים ורואה שהגלים הם לא מטר וחצי אלא חצי – אבל למי אכפת, העיקר שיש גלים

למים!

בררררררר....

הכותב, יגאל גודקוב סופר וגולש גלים, מתחיל בפרוייקט מעניין על 12 חודשי השנה שעוברים על הגולש הישראלי. זוהי הכתבה הראשונה בסדרה.

גם לכם יש משהו מעניין, בא לכם לשתף את כולם, צילמתם תמונה קטלנית - לחצו כאן

Share