November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

הגנה מפני השמש

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'http://konsurf.co.il/media/catalog/product/f/i/file_2_6.jpg'
There was a problem loading image 'http://konsurf.co.il/media/catalog/product/f/i/file_2_6.jpg'
There was a problem loading image 'http://konsurf.co.il/media/catalog/product/r/a/rashi-ss-black_1.jpg'
There was a problem loading image 'http://konsurf.co.il/media/catalog/product/r/a/rashi-ss-black_1.jpg'

אחרי שכבר הורדנו את חליפות הגלישה, דאגנו לחפוף אותם ולנקות אותם טוב (ניתן לראות כתבה על נקיון חליפה כדי לשמור עליה בלינק הבא), תלינו ליבוש והחזרנו לארון לכמה חודשים, הגיע הזמן להתכונן למכה הבאה – מכת שמש!!!

בחלק הראשון בסדרת הכתבות לקיץ החלטנו דווקא להכין אתכם בצורה הטובה ביותר להגנה מפני השמש.

אז מהי מכת שמש או בלעז heatstroke, heat hyperpyrexia ?

מצב בו טמפרטורת הגוף גבוהה במיוחד, ללא הזעה, עקב חשיפת-יתר לחום קיצוני שפוגע במנגנון ויסות החום של הגוף. זהו מצב מסוכן אם לא מטפלים בו מיידית על-ידי קירור הגוף והחזרת נוזלים באמצעות שתיה או הזרקה תוך-ורידית של מי מלח.

במצב קיצוני של מכת שמש עלול הנפגע להגיע למצב של עילפון ואף למוות!!!

b_590_0_16777215_00_http___antwrp.gsfc.nasa.gov_apod_image_0403_sunprom2_soho_big.gif

מהם הסימנים אשר עלולים להווצר בעת פגיעה ממכת שמש?

חולשה, דופק מהיר, עלייה בחום הגוף, עור יבש וחם, נשימות מהירות (היפר ונטילציה) ומצב של בלבול. הנפגע עצמו מתקשה לעתים לזהות את הסימנים, ולכן על סביבתו לשים לב (אם הוא מתחיל לדבר שטויות, למשל).

אויב נוסף שעלינו להלחם בו רגע לפני שאנחנו יוצאים לשדה הקרב בים הינו הסרטן. סרטן עור הינו סוג של סרטן המתבטא בגידולים ממאירים על פני העור. בין הגורמים העיקריים לסרטן עור הוא חשיפה לאור השמש - קרינת UV - ללא הגנה, בעיקר אצל אנשים בעלי עור בהיר.

אחרי שקצת הפחדנו אתכם בוא נדבר מה עלינו לעשות כדי להגיע מוכנים למלחמה נגד אוייבנו (סרטן העור ומכת שמש).

שעות בטוחות – בין 10:00 ל-16:00 ישנה קרינה מוגברת ולכן מומלץ לשהות כמה שפחות בים בשעות אלו. ואם אלו השעות בהם אתם יכולים לגלוש – שתו הרבה, שימו קרם הגנה ושימרו על עצמכם יתר על המידה.

כובע – זה לא בושה להיות עם כובע במים, ישנם כובעים שמתאימים לגלישה בים ואפילו יכולים לשמור על האנרגיה שלכם (פחות אנרגיה שמתבזבזת על קירור הגוף) ולתת לכם עוד שעה - שעתיים במים. בואו נהפוך את הכובע לסטייל במים במיוחד בשעות האלה – ומי שלא שם כובע – חציל.

משקפי שמש -  אם אנחנו באים לים ולא רק כדי לגלוש – שימו משקפי שמש זה סטייל אש וחוץ מזה גם שומר לנו על העיניים ע"י סינון הקרינה המזיקה להם.

קרם הגנה - בשנים האחרונות התפרסמו עשרות מחקרים המוכיחים כי קרם הגנה בעל מקדם הגנה בדרגות שונות, יעיל נגד קרני שמש משזפות אך אינו חוסם את קרני השמש המסרטנות. למעשה, שימוש בקרם הגנה טומן בחובו סכנה ורבים מאתנו טועים לחשוב כי אם מרחו קרם הגנה ולא נכוו בשמש (נשרפו), אזי הם מוגנים מהשמש. בפועל, בלי לדעת, אנו מפקירים את עורנו  לקרני השמש המסרטנות ומסכנים מאד את בריאות העור. קרם הגנה אינו מגן עלינו מפני סרטן העור אלא מגן עלינו רק מפני כוויות שמש.

זינק קרם הגנה איכותי

קרני שמש UVA - אויב שקט ונבזי

בעשור האחרון הוכח, שקרינת UVA גורמת לנזקים חמורים לעור. לקרני ה- UVA יש תכונה נבזית, הן עובדות בחשאי וגורמות לנזק מצטבר. לא רואים אותן, הן אינן גורמות לאודם או כוויות שמש, כמו קרני UVB, והן גם אינן מחממות. אולם, הנזקים והסיכונים שנגרמים מקרני שמש UVA הם משמעותיים ! קרני UVA  חודרות לעומק העור ומעודדת סרטני עור מכל הסוגים כולל מלנומה .

קרני השמש UVA פוגעות במרכיבים חיוניים של העור ובמערכת החיסון שאמורה להגן עלינו לא רק מפני זיהומים חיצוניים, אלא גם מהיווצרותם והתרבותם של תאים סרטניים.

ליקרה – חשוב מאוד בהגנה נגד השמש. יש לשים לב שהלייקרה או כל חולצה שבחרנו לשים אכן מגינה מפני השמש (לא חולצת רשת). ואם כבר בענייני לייקרות וחולצות עסקינן – שימו את הדברים הכי צבעוניים שלכם עם ציורים פסיכו דלים – יוצא מעולה בתמונות ומוסיף המון סטייל במים.

לייקרה להגנה מפני השמש

שתייה – המכון לרפואה באקדמיה למדעים בארה"ב ממליץ לשתות בין 2.5 לנשים ל-3ץ5 לגברים במינימום. כשאנו חשופים לשמש גופנו מתחמם ומתקרר על ידי הזעה, כתוצאה מכך, אנחנו מאבדים נוזלים החשובים לפעילותו התקינה של גופנו. כדי להחזיר את הנוזלים לגוף – יש להקפיד על שתייה מספקת כלומר הרבה יותר מהמומלץ. ואגב כשאנחנו במים אנחנו לא מרגישים שאנחנו מזיעים בגלל שאנחנו במים – לתשומת ליבכם.

בפרק הבא נדבר על התייבשות.

 

Share