November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

תחזית בכל מקום בכף היד שלכם

תחזיות גלישה בסמארטפון! איך זה עובד, איזה אפליקציות יש ועד כמה זה באמת מדויק.

בחודשיים האחרונים שני אתרי התחזיות הגדולים בעולם MAGICSEAWEED ו SURFLINE הוסיפו את ישראל למפת התחזיות העולמית שלהם. יחד עם מגיפת הסמארטפונים  בכל הארץ, היום כל אחד יכול לקבל את התחזית בכל מקום ממש בכף היד. מגזין הגלישה הישראלי מציג: אפליקציות תחזית לסמארטפון – המדריך המלא.

תחזית גלים
אפשר להשאר לישון, הגל עולה רק בערב

 

MagicSeaWeed

כדי להתחיל להשתמש בתוכנה דבר ראשון עליכם לבחור את הספוטים המועדפים אליכם. כרגע יש רק ספוטים בבת – ים, חיפה ותל אביב. בחרו את הספוט הקרוב אליכם. כעת יפתח בפניכם מסך הספוט. מג'יקסיוויד מציעים במסך הבית תחזית גל ורוח לאורך היום. אם אתם נכנסים לספוט אז תראו תחזית מתואמת לעכשיו וגם אפשרויות. אפשר לראות כאן את מפות הגאות ומדדי הגלים לימים הקרובים.MSW מערבי מסך הספוט של MSW שימו לב לכפתור הקטן בפינה הימנית כדי להוסיף למועדפים

שתי האופציות הכי חשובות כאן הם התחזית לטווח ארוך והכיוונון של גובה הגל הנשבר. מג'יקסיוויד מציעים תחזית קדימה לחמישה ימים בחינם - לתחזית ארוכה יותר צריך להרשם בתשלום. לכל יום ניתן להכנס פרטנית ולראות את גובה הגלים, משך הפריוד וכיוון הרוח מהזריחה עד השקיעה. כוכבים קטנים יסייעו לכם לדעת אם הגלים טובים או לו. אם יש כוכב אחד הים גליש, אם יש שניים או שלושה הגל מעולה. אם יש ארבעה או חמישה, אתם בחו"ל. מאד  כדאי להבין לעומק את תחזית הגלים כאן כדי להוציא ממנה יותר, כדאי להשתמש במדריך שלנו לתחזית Magicseaweed.

תחזית גליםמסך התחזית לטווח ארוך של MSW

אחת התכונות הבאמת מגניבות באפליקציה הזאת היא האופציה לקבוע את גובה הגל הנשבר. התוכנה מחשבת את הגובה לפי הסוול, הפריוד והרוח אבל לפעמים היא טועה. כדי לפצות על הטעות הזאת יש את אופצית כיוונון גובה הגל הנשבר. פשוט תשתמשו בסליידר כדי להשוות בין התחזית לבין מה שאתם רואים בשטח. אחרי קצת ניסוי וטעיה אתם אמורים לקבל תתחזית מדוייקת מאד.

תחזית גלים עמדו מול הים ובדקו את התחזית. לא מתאים? כוונו עם הסליידר.

בנוסף ניתן למצוא כאן גם זמני זריחה ושקיעה ואת זמני וגובה הגאות. התוכנה גם מציעה קריאת רוחות בשידור חי מתחנות בארץ. לכל ספוט תקבלו את התקציר של מדריך Storrmrider וגם מיקום של מסעדות, הוסטלים ומועדוני גלישה באיזור במידה ואתם טסים לחו"ל.

SURFLINE

האפליקציה של Surfline קצת פשוטה יותר משל MSW. כאן תקבלו תחזית רק ליומיים בחינם, כדי לקבל תחזית של שבועיים תאלצו להרשם בתשלום. בצד החיובי, בארץ תחזית של יותר מיומיים גם ככה לא מדוייקת. גם כאן תאלצו בתחילה להוסיף את החופים שלכם למעודפים. לאחר מכן תוכלו לקבל לכל ספוט דו"ח מעודכן לאותו יום, הדו"ח יותר גרפי ונוח להבנה מהדו"ח של MSW והוא מדגים באופן ברור את גובה הגל ואת הרוח הצפויה לאותו יום יחד עם זמני הגאות. שימושי מאד אם אתם מתלבטים באיזה שעה של היום הכי כדאי לגלוש בספוט הביתי שלכם.


תחזית גלים הדו"ח היומי של SURFLINE. הגל עולה, הרוח יורדת

כמובן שהאפליקציה של Surfline מציעה גם תחזית אבל רק ל 48 שעות הקרובות. מסך התחזית משום מה כולל רק את תחזית הגאות ובשביל לראות את התחזית בגרף או בטבלה תצטרכו ללחוץ על כפתור נוסף. בגרף התחזית מאד נוחה אבל גסה ולא הכי מדויקת. בטבלה התחזית מבולגנת ומבלבלת ונוטה לטעויות. אספקט מעצבן נוסף הוא שאי אפשר לשנות את יחידות המידה למטרים.


alt התחזית הדו - יומית של SURFLINE - נוח אבל לא פרטני

לסיכום, כמה שיותר אופציות לחזות את הים שווה ישירות יותר זמן במים. לכן האפליקציות האלה משלימות אחת את השניה ביצירת תמונה שלמה. אבל, חייבים לבחור מנצחת, ובשבילי זו ללא ספק האפליקציה של MSW. התחזית השבועית החינמית והברורה, יחד עם היכולת לקבל תמונה מיידית שניתן לכוון בדיוק לדרך שבה אנחנו תופסים את הים עוזרת מאד לתכנן את השבוע. זה פתרון מהיר ומאד פשוט להיות עם אצבע על הדופק. היתרון הגדול של Surfline הוא בעיקר בדיווח היומי, הרבה פעמים הוא עזר לי להשאר בבית עוד שעה עד שהרוח תרד ולרדת לים בול בזמן הנכון. נצלו את היתרונות של כל אחת מהן כדי באמת להוציא מהן את המיטב. ותזכרו, האפליקציות האלה עוזרות מאד אבל הן לא מחליפות צפיה במפות ומצלמות או הכי חשוב, עין על הים.

האפליקציה של MagicSeaWeed זמינה ב iPHONE וב-אנדרואיד. 
Surfline בינתיים רק ב iPHONE

Share