November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

ציוד זול אבל סבבה – הפינה לגולש התפרן

ציוד זול אבל סבבה – הפינה לגולש התפרן

והפעם על גלשנים משומשים ויש גם פירגון למי שמכר לי גלשן ולא ניסה לדפוק עליי קופה.

אין על ציוד חדש, הכי כיף. שמים ככה 2500-3000 ש"ח, הולכים לחנות ומקבלים גלשן מהניילונים, ואם היה דיל טוב אז אולי בכלל castum made שבנו במיוחד למידות שלנו. אבל מה, כשמתחילים לגלוש דופקים הרבה את הגלשן, אתם יודעים איך זה, הולכים איתו ובלי לשים לב מגרדים את הקיר, או שמתחפרים איתו עמוק מדי במים רדודים ועוד כל מיני אופציות טובות ומשונות להפוך את היפיוף החדש למשהו חבוט ומשופשף. כמו בקנייה של רכב, תוך זמן קצר השווי יורד בחצי.

לא יודע מה איתכם אבל אני די קצר במזומנים, אפילו הייתה על זה מחאה בקיץ האחרון. תכל'ס נהיה יקר לחיות כאן ברמה סבירה. אז כשאני קונה ציוד חדש אני חושב פעמיים, אפילו שלוש. לשמחתי גלישה היא לא ספורט של עשירים ואם יש לך גלשן וחליפה אתה מסודר. אבל גם זה די יקר. מסתבר שגם לזה יש פתרון.

קודם כל קצת תסכול, מכירים את זה שאתם מחפשים לקנות משהו ויודעים בדיוק מה התקציב שלכם, אתם נכנסים לחנות, מסבירים למוכר כמה יש לכם והוא מצידו מפעיל את כל כוחותיו הפסיכולוגיים כדי שתקנו ב20-30% יותר. קרה לי כשחיפשתי דירה וגם כשחיפשתי גלשן. במקרה כזה אני משתדל לברוח כמה שיותר מהר כי אחרת אני מתחיל לפתח רגשות אשם ולא נעים לי שנהייתי קמצן עם הגיל. העניין הוא שזה פשוט לא בסדר, אין שום סיבה לגולש מתחיל לקנות גלשן חדש ויקר. רק שמאוד קל לנצל חוסר ניסיון לטובת רווח כלכלי.

ועכשיו לפירגון, תוך כדי החיפושים עברתי בחנויות וגם בלוחות יד שנייה והבנתי שמי שמבין בגלשנים ינסה למכור לי את הכי יקר שלו, ואני אישית עוד לא הבנתי יותר מדי בגלשני שורט. סגרתי בערך חצי שנה עם הפאנבורד ורציתי להתקדם. התגלגלתי במקרה לחנות של סקשן ביפו ומצאתי את המקום הנכון לקנות גלשן משומש. קודם כל אורן לא רצה לקחת ממני את הגלשן הישן שלי  ולעשות טרייד-אין, הוא גם אמר לי שאני ארוויח יותר אם אמכור אותו לבדי ואבוא אליו עם הכסף. דבר שני מההתחלה דיברנו על גלשן משומש שמתאים למתחיל ולא היה ניסיון אחד אפילו למכור לי משהו חדש. דבר שלישי, יש לו סטוק ענק של גלשנים משומשים במצב מצוין. בחרנו גלשן שנראה לנו מתאים אבל היה ברור שאפשר בשבועיים הראשונים לחזור ולנסות משהו אחר. גם כשהייתי צריך תיקון רציני (שבירת אמצע לא נעימה), קיבלתי שירות מהיר ומחיר טוב, וגם גלשן חלופי, ממש רכב ליסינג. בקיצור, חברים מומלץ ביותר, דקה ורבע מהמערבי.

ועכשיו לטובת המתעניינים, כמה מילים על השורט הראשון שלי: חאני 1'6:

dsc_4329

אז חאני הוא כבר אגדת גלישה בישראל, אבל אני לא פגשתי את האיש עדיין ובכל זאת מסתמן שהגלשנים שהוא עושה איכותיים, לפי מה שהמבינים אומרים.

מעבר לזה, למה הגלשן הזה טוב למתחילים יותר מאחרים?

קודם כל יש לו נפח, כלומר שהוא מציף יותר ככה שהחתירה והכניסה לגל קלות יותר. אפשר לראות כאן בתמונה:

dsc_4333

אגב העובי שלו הוא1/2 2, שזה יחסית הרבה, וזה מעיד על הנפח, וגם הרוחב 3/8 19 די רציני.

dsc_4328

הזנב הרחב גם עוזר בכניסה לגל, כמו שאמרתי, הרבה רוחב יעזור לכם בשורט הראשון כדי שהמעבר מהפאן/סופט בורד יהיה קל יחסית.

לסיכום חשוב לומר ששורט ראשון הוא עליית מדרגה אמיתי, הרבה יותר מהיר ומגיב מאשר הגלשן הכבר שהתחלתם לגלוש איתו. המעבר הוא לא קל וצריך להתאמן הרבה כי גלשני שורט הרבה פחות סלחניים מאחיהם הגדולים, אבל התענוג מובטח. הגלשן הזה עלה 1100 ש"ח, כולל סט חרבות בסיסי של fcs, ומאז דפקתי לו את הצורה המון פעמים ועדיין הוא מצוין ועושה את העבודה. לא צריך יותר מזה מבחינת מחיר ורמה של ציוד. לעצמי, אני כבר פוזל לכיוון של משהו טיפה יותר קטן, אבל יש עוד זמן.

Share