November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

סקייט? באמת??

טוב, זה כבר לא מצחיק, לא היו גלים כבר איזה שלושה שבועות  ואני מתחיל להשתגע! למרות כל מה שאנחנו יודעים על עונות מעבר, עדיין זאת התמודדות לא פשוטה.

למזלי, ידעתי שהתקופה הזאת מגיעה, התכוננתי מראש והתארגנתי על חלופה, קבלו:

skateboard

אחרי תלאות ויסורים, המתנה של 3 חודשים, הגיע בייבוא ישיר (זאת אומרת חבר שהביא אותו בטיסה), הסקייט לונגבורד הראשון שלי! איזה כיף. חבר חדש לקוויבר.

alt
משתלב טוב עם החבר'ה

כמה פרטים טכנים למתעניינים: אני כידוע יחסית תפרן, או אם נדייק אין לי רזרבות כלכליות להשקיע בציוד ברמה גבוהה. מצטער, אבל זה המצב. אז כשרציתי לונגבורד והבנתי שבארץ העסק די יקר, הלכתי לבדוק קצת אתרים בחו"ל. וואלה, גם שם לא זול, סקייט של sector9 והחבר'ה האלה עולה איזה 150-180$ לפני משלוח.

במקרה הגעתי לאיזה אתר שעושה השוואות מחירים ואיכויות של לונגבורדים (לא הצלחתי למצוא שוב את האתר הזה כדי להעלות לינק), ותחת הקטגוריה: best under 100$ היה הדגם הזה. "40X9, צבע ירוק, pintail, גלגלים גדולים, מגניב. הביקורות היו טובות בעוד כמה אתרים ואמרו שזה סקייט טוב, גם ביחס למחירים גבוהים יותר. קיצר, קניתי.

אח"כ הייתה סאגה שלמה, כדי לחסוך את עלויות המשלוח לארץ (60$), העברתי את זה עם חבר בטיסה(0$ – אפשר להעלות לתא נוסעים בלי תשלום), רק שחיכיתי ים זמן. לא משנה, לפחות היו גלים בזמן הזה.

alt
ממש מזכיר גלישה!

בקיצור, מה אני אגיד לכם, תענוג! קודם כל זה משהו חדש ללמוד. דבר שני, יעיל מאוד, חניתם רחוק?  2 דקות על הסקט והגעתם לפגישה בזמן. דבר שלישי – ים של דאווין, רק שלא בכל המקומות מקובל להגיע לפגישות עם סקייט. ודבר אחרון – זה ממש מזכיר גלישה רק בכמה הבדלים חשובים:

1. יתרון – תמיד יש "גלים". זאת אומרת שתמיד יש איפה לגלוש.

2. חסרון – פה כשנופלים מהדרופ אין לאן לצלול, והרצפה די קשה. מניסיון.

3. חסרון – מזיעים.

4. יתרון – הרבה יותר פשוט לצאת לסשן. אני שם אותו בבגאז', ואם יש לי זמן פתאום בין פגישות ואני מוצא מקום נחמד להתאמן, אגב, ביפו יש אחלה ספוטים, אני מוציא את הסקייט וגולש כמה דקות.

5. יתרון - זה מאד משפר את הגלישה

6. חיסרון - אם תפלו ותשברו משהו לא תגלשו הרבה הרבה זמן....

7. יתרון – עוד הזדמנות להוכיח לעצמנו שגם אחרי גיל 30 אפשר לצאת טמבל, לעשות שטויות וללמוד דברים חדשים. היום מישהו צעק לי בשכונה "אלעד, מתי תתבגר?", לא יודע מה אתכם, אני מבסוט.

skate
רק לדחוף, לכופף רגליים ולגלוש....

ודבר אחרון, הסקייט מאיץ בטירוף וזה כיף אדיר, במיוחד בימים כאלה שהים רדום וכולנו מחכים לסוול מדוזות הראשון של הקיץ. אז נכון, אין על הים, ואין על גלישת גלים, אבל לונגבורד נותן תחליף טוב לעונת המעבר והתנועה עליו ממש דומה לגלישה ככה שאפשר להמשיך ולהתאמן.

go skate

Share