November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

BACKDOOR PRO 2010 – כל ים פורים

עמותת הבקדורים יציב של 1-1.5 מטר קידם את פני הגולשים באליפות חיפה והצפון BACKDOOR PRO 2010. חגיגות הפורים שבוטלו ברחבי העיר (בגלל מזג-אוויר) קיבלו את הבמה המרכזית בתחרות השנתית לזכרם של אלון שמעוני, עופר זהבי וגיא צורף ז"ל. הקהל הרב שהתאסף האיר את הנוף בתחפושות ומצב רוח מרומם ורמת הגלישה שהוצגה במים נתנה את הטון – כן, כן כל יום פורים.

הבקדורבפעולה
תנאים מצויינים


5:30 לפנות בוקר, 27/2/10, הפור נפל – אליפות חיפה והצפון BACKDOOR PRO 2010  לזכרם של אלון שמעוני, עופר זהבי וגיא צורף ז"ל (ראה מסגרת) יוצאת לדרך.
מערכת סוערת מאד של מזג-אוויר ליוותה את ההחלטה על קיום התחרות, הרוחות המערביות נשבו בחוזקה והגשם שלא הפסיק לרדת והשטיח את הים. למרות כל אלו תחושה ואמונה פנימית אמרה שאמא טבע תיהיה איתנו וכך היה.
משעה 8:30 כאשר המקצה הראשון נכנס למים הים קיבל צורה, הרוחות נרגעו ומטרי הגשם היו לפרקים בלבד. כל אלו התנקזו לשלושה גמרים מרתקים בתנאים מושלמים של גלים יציבים ובתנאים שרק חוף הבקדור יודע לספק ובאיכות צפייה מעולה לקהל הרב שהתאסף בחוף,  מטרים ספורים מהפוינט...

הרמה במים הייתה גבוהה ביותר והשתפרה והתחדדה ככל שהשלבים התקדמו. קטגוריית הנוער סיפקה ביצועים מרשימים ויכולת ההתמודדות של הצעירים עם הגלים הכבדים הרשימה את הקהל והשופטים. בלטו בעיקר שלומי בן-אמו (גיל 18) שניצח את הקטגוריה והפגין יכולת גלישה בוגרת ותחרותית עם שליטה מצויינת (זכה בגלשן תוצרת פוקוס ). לאחריו כפיר "בוקי" אילוז (גיל 19) שללא ספק הינו אחת ההבטחות החיפאיות בספורט הגלישה, הציג גם כן יכולת וכישרון נפלאים עם תנועות חדות וביצועים רדיקליים (זכה ב- 500 ₪ למימוש ברשת בילבונג ). רון ממן (גיל 17) סיים במקום השלישי עם סטייל נקי (זכה ב – 250 ₪ למימוש ברשת בילבונג) וערן ריטר (גיל 17) אלוף הנוער משנת 2009 סיים במקום הרביעי. 


כפיר בוקי מפציץ
כפיר "בוקי" אילוז בתנועה אופיינית בדרך למקום 2 בשתי קטגוריות

קטגוריית הנוער הינה עמוד תווך בתחרויות אלה ואנו מצפים לראות משנה לשנה עלייה ברמת הגולשים וכניסה של גולשים חדשים אל החמישייה הגבוהה. זה גם המקום להגיד ריספקט ענק לכל גולשי קטגוריית הנוער על תצוגת גלישה מצויינת באחד מהחופים התובעניים ביותר בישראל.

ככל שהתקדם היום, המוזיקה שמנגנת והקהל שנאסף העצימו את אווירת חג הפורים שצבעה את החוף. מהר מאד אווירת החג השתלטה גם על המים ומקצה תחפושות "פרי-סטייל" נתן הזדמנות לכל "גיבורי-העל" (סופרמן, באטמן, נערת הוואי, סופר אפרו ועוד) להפגין את כוחות העל שלהם על הגלים.

פורים  ביםגיבורי על בים
כל יום פורים – "גיבורי העל" במים צילום: נגה

מקצי הבוגרים לאורך כל יום התחרות היו הצגה מדהימה עבור הקהל הרב שנאסף בחוף. החל ממשפחות הגולשים ועד מבוגרי העיר שבאו להשתתף וליהנות מאוירת הגלישה והסצנה החיפאית. כל אלו לא יכלו להישאר אדישים לביצועים והמיומנות שהופגנו במקצי הבוגרים. כל ביצוע זכה למחיאות כפיים נמרצות וכל "wipe-out" מקבל הזדהות כאילו הקהל בעצמו נקבר מתחת למסת הגל האדיר של הבקדור.

גמר הבוגרים היה מורכב משלושה גולשים שכולם עברו את גיל ה-30, ואחד שגילו עדיין לא 20. את המקום הראשון קטף שרון עדי (גיל 34) גולש וותיק ומוכר בחוף והיכרותו עם הגל הוכיחה את עצמה. שרון ידע לקרוא את הגל ולמקם עצמו בנקודות הקריטיות ולהכות בגל שוב שוב תוך ניצול מקסימלי של הים  (זכה בגלשן פוקוס ). כפיר "בוקי" אילוז (גיל 19) שלקח את המקום השני בקטגוריית הנוער הראה שלא מדובר בגיל אלא בנשמה והצליח לקחת גם את המקום השני בקטגוריית הבוגרים תוך שהוא מסתער על הגלים הגבוהים ביותר ומספק ביצועים חדשניים – כל הכבוד כפיר יישר כח (זכה ב- 500 ₪ למימוש ברשת  בילבונג). את המקום השלישי לקח יניב גוגו (גיל 35) שסגנונו הרדיקאלי הופגן לאורך כל התחרות (זכה ב- 250 ₪ למימוש ברשת  בילבונג) ולמקום הרביעי הגיע יניב בלנגה (גיל 32) עם התנועות החדות שכל כך מאפיינות את סגנונו.

שרון עדי מראה לכולם למה הוא מקום ראשון
שרון עדי בדרך להכתרה צילום: אתר הגלישה הציוני

התחרות מנוהלת כל שנה ע"י חברי עמותת הבקדור (עמותת הבקדור ע"ר) המאוכלסת על ידי גולשים ותיקים בארץ ובחיפה בפרט. צוות השופטים הכיר היטב את החברים שלזכרם מתקיימת התחרות וכלל את אלון פרי-חדש, טל אלקיים, עופר מנו, ניב פורת ועוד. האירוע התנהל תוך כבוד למשפחות ולמעמד והועבר בשידור חי לקהל הרב שהתאסף בחוף הבקדור  ע"י דרור סטולרו וניר ארווילי שקריינו את המקצים והביצועים.

קטגוריית הסיניורס (35+) נתנה במה גם לדור המבוגר של שבט הגלישה החיפאי ויכולנו לפגוש שם את האחים יוסי ושמעון פרץ שלקחו את המקום הראשון (זכה ב- 500 ₪ למימוש ברשת  בילבונג) והשלישי, את דרור סטולרו שסיים במקום השני ואת עופר מנו במקום הרביעי.

לסיכום, אליפות חיפה BACKDOOR PRO 2010 הייתה תחרות מרשימה אשר אפשרה להציג את הרמה הגבוהה של הגולשים החיפאים.  מחמם את הלב לראות את ההתגייסות המדהימה של העוסקים בענף המיוחד שלנו שכן התחרות (כמו אלו שלפניה) מתקיימת בעזרת תרומות בלבד. ההיענות של החברות המסחריות כמו גם הצלמים שמגיעים לתעד את האירוע מאפשרים לכולנו לזכות באירועים איכותיים שכאלו תודה רבה לכולכם.

כמובן שתודתנו הגדולה ביותר היא לכל הגולשים שלוקחים חלק במסורת התחרות ועוזרים לשמר את רוחם של יקירנו ולחזק את המשפחות – תודה!!


b_590_0_16777215_00_images_stories_magazin_backdoor_132546_img_20.png
הזוכים: שרון עדי (שמאל למעלה), שלומי בן-אמו (שמאל למטה) צילום: אתר הגלישה הציוני
ויוסי פרץ

_____________________________________________________________


עמותת  הבקדורעמותת הבקדור (ע"ר)
עמותת הבקדור נוסדה כמפעל הנצחה לזכרם של הגולשים אלון שמעוני, עופר זהבי וגיא צורף ז"ל.


עופר זהביעופר זהבי ז"ל (19) – גולש נשמה מבת גלים חוף הקזינו היה ביתו השני. עופר נהרג במהלך שרותו הצבאי.

אלון שמעוניאלון שמעוני ז"ל (32) – גולש ואבא למיקה ודריה אחד הכשרונות הגדולים בארץ. חוף הבקדור היה ביתו השני וחלומו היה הקמת בי"ס גלישה בחיפה. אלון נפטר ממחלת הסרטן.

גיא צורףגיא צורף ז"ל (31)
– גולש וביולוג ימי, אהבתו לים הייתה אבסולוטית ויצר ההרפתקנות ושמחת הנעורים הובילו אותו לחיפוש מתמיד אחרי הגל המושלם בכל רחבי עולם. גיא נהרג בתאונת דרכים ב- 2004.

העמותה פועלת למימוש צוואתם של השלושה לשמירה ולשיפור חופי הארץ, הגברת זיקתם של הילדים אל הים ופיתוח המודעות לענפי הספורט הימי.
השנה התקיימה התחרות החמישית במסגרת אליפויות חיפה הפתוחות והכוונה היא להמשיך ולעבות את המסורת שנוצרה. בנוסף מתכננת העמותה לתמוך בבי"ס לגלישה לדור הצעיר וכן שמירה על החופים ופיתוחם.

_____________________________________________________________


השנה התקיימה התחרות בעיקר הודות לעזרתם של:
תודות וחסות
תודה לכולכם על עזרתכם ותמיכתכם באירוע החשוב.

להתראות בתחרות הבאה.


 

Share