November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

על חברות, אהבה, ים והחרש שלא מפסיק לדבר

הכתבה הזאת היא קצת יוצאת דופן – זה לא סיפור על מישהו שגדל בבית שהמצב הכלכלי בו סבבה גולש דור שלישי בארץ ואביו הוא אחד ממיסדי הגלישה בישראל. הסיפור הזה הוא סיפור על לוחם שלא רוצה יותר מידי מהחיים – רק להיות טאג' בארוו.

נסענו לנתניה גיל, דימה ואני כדי לפגוש את וסילי ואת רפי ימין, אבל להפתעתנו היו שם כל האנשים שהיינו צריכים כדי לספר את הסיפור הזה. לסיפור הזה יש המון צדדים כדי להבין במי מדובר. הסיפור הזה הוא לא רק על וסילי, הסיפור הזה מספר את הסיפור של הביצ' האוס ושל הרבה גולשים בנתניה – זהו סיפור על חברות אחרת – וזאת הפעם הראשונה שלי.

שבועיים קודם לכן החלטתי להגיע לבירת השרון לגלוש קצת ולצלם ואז פגשתי את רפי ימין. אחרי שהצגתי את עצמי רפי אמר לי שאני חייב לבוא לעשות ראיון עם וסילי. וכך היה.

וסילי מחייך לגיל
וסילי בדרך למים

כשהגעתי לחוף "סירונית" אמרתי לאחד הגולשים שיגיד לוסילי שיצא מהמים, וכשהוא יצא הוא היה נרגש מאוד. היה לי קשה להגיע אליו והבנתי שבאמת מדובר באדם אחר. טלפנתי לרפי ימין ואמרתי לו שאני אצטרך את עזרתו. וסילי בנתיים חזר לגלוש.
רפי הגיע והתחלנו לדבר קצת ותוך כדי מגיעים לחוף אביב ועקנין, גיל זילקה ואלי חזות. רפי אומר לי "הנה הגיע לפה מי שגידל את וסילי" תוך כדי שהוא מצביע על אלי חזות.
"אני מכיר את וסילי מאז שהוא היה בן 12" מספר לי אלי, "הוא החרש שמדבר הכי הרבה בארץ".

ההוא עם  המגבעת מדגמן רפי ימין ואלי חזות
אלי חזות ורפי ימין מסבירים להוא עם המגבעת

פרק א: "זה נראה לך מצחיק?!!!?!!!"
הסיפור מתחיל לפני 5 שנים כשאלי ניהל את חנות הביצ' האוס ושירת לקוח שבא לקנות גלשן. אלי הניח את הגלשן על הרצפה כדי לחבר את החרבות ואז נכנס הגיבור שלנו וסילי. וסילי - אז ילד בן 12, חרש שאינו מדבר כלל ללא השכלה וחיי חברה. וסילי שראה את הגלשן החל לקפוץ עליו עד ששבר אותו. "באותו רגע ראיתי שחור, ישר תפסתי אותו והצמדתי אותו לעמוד כשאני בא להרביץ לו, אבל וסילי הסתכל עלי וצחק" מספר אלי "הבנתי שמשהו לא בסדר, הורדתי אותו ואמרתי לו שיעוף אבל הוא נעמד והחל לבהות בסרט גלישה שהיה על מסך בחנות". "חזרתי ללקוח שלי ומכרתי לו גלשן אחר, וסילי עדיין בהה במסך" לאט לאט מתגודדים סביבנו גולשים מקומיים ששומעים שבאנו לעשות כתבה על וסילי, "יום למחרת וסילי שוב הגיע לחנות, עם אותם בגדים, כשהוא לא מדבר בכלל" ממשיך אלי "הוצאנו קצת בגדים ואוכל ונתנו לו". כמה ימים מאוחר יותר אמא של וסילי הגיע לחנות "אמא שלו היתה נרגשת והודתה לנו על הכל, היא סיפרה לנו את הסיפור של וסילי שהוא לא שומע". וסילי המשיך להגיע לחנות ולבהות בסרטי הגלישה. "דאגנו לו לגלשן והכרנו לו אנשים, וחברים". רפי החל לספר "היינו לוקחים אותו לבית ספר  בכוח כי לא היה קם, 3 פעמים בשבוע גיל אטיאס וליאל כהן היו לוקחים אותו ואני ואלי פעמיים בשבוע".
אמרתי לכם שלא מדובר פה בסיפור מוכר, כזה ששומעים בכל מקום. ואמרתי לכם שהסיפור הזה הוא לא רק על וסילי – הוא גם סיפור הגולשים בנתניה.

נתניה מדגמנת גולשים
הנתנייתים - הרבה פרגון ועזרה לוסילי

פרק ב: "אממממממממאאאאאאא!!!!!"
אלי אומר לי: "חכה עוד לא שמעת את הקטע המדהים.. יום אחד וסילי רצה שאמא שלו תבוא לראות אותו גולש, והיא באה" גיל אטיאס שהיה ליד אלי מתקרב קצת יותר ואלי ממשיך "הוא תפס גל ואמא שלו הסתכלה על החוף והוא רצה כ"כ שאמא שלו תראה אותו גולש. פתאום הוא נתן צעקה שבאה לו מהנשמה "אאאממממממממממממאאאאאאאאא!!!!" אלי מסביר "ת'קולט שהבן אדם לא דיבר מילה עד אותו רגע, כלום, פעם ראשונה שהוא מדבר ומה הוא אומר?! ואין מישהו שהיה על החוף ולא שמע את זה" גיל מוסיף "כן זה היה מטורף". אני מרים את הראש מהמחברת ואני קולט שמסביבי יש כבר 5-6 גולשים שגם להם יש מה להגיד עליו.

b_590_0_16777215_00_images_stories_magazin_vasili__MG_2603.jpg

פרק ג: וסילי בארוו
היי וסילי, בן כמה אתה? "17" הוא עונה לי. ראיתי עליו שקשה לו, כל כך צנוע, ואני מלחיץ אותו עם השאלות שלי. וקשה לו להיות מרוכז ולקרוא שפתיים ואני משתדל לדבר ברור כדי שהוא יבין מה אני אומר.
כמה אתם בבית? "אבא, אמא ואחות".
מתי התחלת לגלוש? "בגיל 12.5 על בוגי" החברים מאחורה מספרים לי שהיה לו בוגי צהוב ושהוא היה צועק כל הזמן במים.
על מה אתה חושב כשאתה גולש? "על טאג' בארוו".
"וסילי מת על טאג' בארוו, בכל מקום הוא אומר שקוראים לו וסילי בארוו כשבעצם הוא וסילי סקורינצוק" מספר לי אלי והגולשים מסביב מאשרים שזה באמת ככה.

וסילי מדגמן טאג

פרק ד: "היום יום הולדת"
"היה פער גדול בינו לבין בני גילו כי הוא לא תקשר עם העולם עד גיל 12" מספר לי רפי, "הלכנו איתו לשיעורי שפה, הכנסנו אותו למסגרת". וסילי למד בבי"ס רגיל בכיתה מיוחדת. "הכי חשוב לי שוסילי יהיה במסגרת של עבודה, לימודים, צבא" ממשיך רפי. "יום אחד ארגנו לו מסיבת יום הולדת באיזה מסעדה בחוף והזמנו את ההורים שלו, כשאמא שלו ראתה שהגיעו 50 אנשים למסיבת יום הולדת של הבן שלה היא לא האמינה, היא היתה בשוק לגמרי". יכולתי לראות כמה וסילי השפיע על רפי תוך כדי שהוא מספר לי על היום הולדת "כל הגולשים הגיעו, וקנינו לו חולצות והיה מדהים".
התחרת בעבר? וסילי קצת מתבייש אז הוא נעזר בחברים ואומר לי "נתניה, חיפה, אשדוד". "באשדוד הוא לקח מקום שלישי בג'וניורס" אומר לי גבי בולוביק אחד החברים.
בשנתיים האחרונות וסילי השתפר מאוד מבחינת גלישה והחל להתחרות ואפילו בלט בסבב. "הוא הגולש הכי מרוכז שיש במים" מתאר לי אלי חזות, "הוא נעול על הגל, לא שומע כלום, לא מדבר – גולש נטו!"

b_590_0_16777215_00_images_stories_magazin_vasili_Image00003.jpgb_590_0_16777215_00_images_stories_magazin_vasili_Image00001.jpg
וסילי מדגמן מקלחת

פרק ה: אל תדאגי - הוא לא לבד
עידו דראל גם הוא חרש, מקום רביעי בעולם לאליפות העולם לגלישה לחרשים, סגן נשיא של ארגון גולשי גלים חירשים העולמי ומייסד ארגון גולשי גלים חירשים בישראל עוזר גם הוא לוסילי. "עידו עוזר לו ומקדם אותו במקום שאנחנו השומעים לא יכולים לעזור לו" אומר לי רפי. עידו מתכנן תוכנית אימונים והכנה לוסילי לאליפות העולם בברזיל שתיערך בקיץ 2011. "אני מתגאה בהישגיו של וסילי ובשבט הגולשים בארץ שתומכים בו" אומר לנו עידו.
איך אתה מתגבר על הבעיה שלך במים? "החברים עוזרים לי" עונה וסילי. מסתבר שהחברים עוזרים לו גם מחוץ למים, בלימודים, עם בחורות ובכל מה שחשוב.
מי הספונסרים שלך? וסילי מצביע לי על החליפה "אייג'נט18" ומראה לי את הגלשן "פוקוס".
מהו התרגיל האהוב עליך? "אויר" אומר וסילי ואחד החברים מסביר "הוא מתכוון לאריאלים".

וסילי מדגמן ספונסריםוסילי מדגמן ספונסרים

פרק ו: על אהבה, יהדות, בודהיזם והדת החדשה – גלישהיזם!
"יש משהו בגלישה שאי אפשר להסביר למי שבא מבחוץ - הרב שלנו זה הגלישה! ניסים ונפלאות אפשר להוציא בגלישה" מסביר לי רפי "השאלה איך אני רפי מעביר את זה לכל גולש ומדביק אותם בדת הזאת". "תסביר לי משהו" מוסיף אלי "תצטט את זה ככה: איך גולשים ולא דוקטורים גרמו לילד חרש אילם לדבר ולגלוש בצורה מקצועית" איל – מקווה שציטטתי נכון :).
"גם אני יכול להוסיף משהו על וסילי?" שואל אותי גבי בולוביק "וסילי זה אהבה אמיתית לים ללא תנאים, תמיד במים בלי קשר למצב הים". "החלום של וסילי זה להיות מקצוען וצריך להעריץ אותו בגלל שהוא התחיל במינוס יותר גדול מכולם, והגשים חלומות והגיע לדברים שאנשים לא האמינו שהוא יעשה רבע מזה" גבי מתאר "הוא היה בא לים עם בוגי קלקר צהוב וצועק, אתה יכול לראות כמה הוא ביישן וזאת למרות שהוא מדבר ממש המון".

וסילי בארוו מפציץ בנתניה

פרק ז: אביב, אלי, גיל – תזהרו וסילי מאחוריכם!!
מתרגש לקראת התחרות בשישי? "כן מאוד, אני הולך לישון מוקדם וקם מודקם כדי לגלוש הרבה ולהתאמן לתחרות" עונה וסילי.
אתה חושב שאתה יכול לזכות בתחרות? "אמממ.. כן".
"היום וסילי הוא גולש גדול בזכות ולא בחסד – בזכות עצמו!" אומר רפי "אנחנו לקחנו אותו למקום מסויים ומשם הוא לקח את עצמו ונתן את כל הנשמה".
"וסילי אני אגיד מילה ואתה תגיד אתה הדבר שהיא מזכירה לך, טוב?" אני שואל את וסילי והוא משיב "טוב".
גלשן – "לגלוש עליו"
חוף – "קונטיקי"
אהבה – "בחורות". אלי שואל אותו "אתה אוהב בחורות לא?!".
גלים – "שיהיו טובים"
חלום – "להיות טאג' בארוו"

b_590_0_16777215_00_images_stories_magazin_vasili_Image00045.jpg

Share