November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

Mayasurf clinic - סדנאת גלישה לנשים

אם תמיד רצית לגלוש ולא משנה מה גילך כי אף פעם לא מאוחר אז בשמחה אומר לך: "לכי לסדנת הגלישה של מאיה דאובר".
זו סדנא בת שלושה ימים בה מאיה מלמדת אותך את כל רזי הגלישה. לא צריך להיות אתלטית כדי לרכב על הגלים אבל כן צריך הדרכה טובה אשר משרה ביטחון כי הרבה פעמים אין אנו מודעים למה גופנו מסוגל. עם קצת הכוונה נכונה ניתן להגיע לתוצאות במהירות - ואני יכולה להעיד כי זכיתי לסקר את סדנת המתחילות וזכיתי להכיר את מאיה דאובר.

לוקחות תגלשנים בדרך לשיעור

הגענו בבוקר תומר, בנג'ו, גיל ואני לחוף הבננה ביץ'. תנאים מעולים להתחיל לגלוש, שמש מעולה וגל של 30 ס"מ. פגשנו את מאיה ואת ארבעת הבנות שנרשמו לסדנא והחליטו שאף פעם לא מאוחר, כולן כבר אחרי גיל 20: יעל ,שרון, חלי וזוהר-חמודות!!!
אחרי כוס קפה והכרות קצרה מתחילים העניינים. אני הצטרפתי ממש לחגיגה והצטיידתי בגלשן עליתי על בגד ים וליקרה (החורף הזה שלא גלשתי לא הטיב עמי :).
מאיה מתחילה בהסבר על הגלשן וחלקיו, הסבר על הגלישה באופן טכני, קצת הסטוריה על גלשני הלימוד (שעד לפני 10 שנים כלל לא היו קיימים והיתרון שהגלשן הזה נותן בלימוד הגלישה), הסבר איך שוכבים על הגלשן ואיך תופסים גל -> תרגול על ייבש -> כמה תיקונים קלים ממאיה ולמים. גיל, שצילמה את הבנות, הניחה את המצלמה תפסה לה גלשן והצטרפה. במים מאיה מדריכה ומתקנת אחת אחת. אחרי שהן תפסו כמה גלים בשכיבה והרגישו איך זה להיות על הגל הן יוצאות החוצה ומאיה מלמדת אותן איך לעבור ממצב של שכיבה לעמידה ואיך לעמוד נכון על הגלשן -> תרגול קל על יבש -> כמה תיקונים ממאיה וחזרה למים.
אחרי כמה נסיונות מעטים מאוד ארבעתן עומדות חלקן יותר חלקן פחות אבל עומדות!החיוך מפניהן לא נמחק גם כשיצאנו מהמים ,זהו נדבקו בחיידק!
כשיצאנו מהמים שאלתי אותן איך היה ומה ההרגשה? התשובות שקיבלתי:"תחושה עילאית","כיף לא נורמלי","לא מאמינה שהצלחתי לעמוד..".

חתירה נכונה מפי מאיהחתירה נכונה מפי מאיה
בתוך המים כשתפסתי גלים זכיתי לכמה תיקונים ממאיה ומיד אחרי ישר בגל הבא הרגשתי בשיפור. היא כל כך טובה, היא ישר קולטת איפה לשים דגש ולהסביר ולהעביר את זה בצורה ברורה, שזה לא קל בכלל.

מאיה כבר בת 37(בחיים לא הייתי מנחשת) והיא הישראלית היחידה שהשתתפה בסבב העולמי לגלישה והגיע למקום חמישי בעולם - אף ישראלי אחר לא עשה זאת מאז (כולל גברים ונוער).
מאיה התחילה לגלוש בגיל 10 וכבר בגיל 12 התחרתה בהילטון מול בנות מעל גיל 19 וזכתה מקום ראשון. בגיל 13 כבר הגיעה לאליפות אירופה והגיע למקום שלישי בגמר מול נשים מבוגרות, אז לא היו קטגוריות של גילאים.

תרגול יבש
תרגול חתירה ביבש

מאיה גדלה בבית ינאי. "היינו עושים תחרות ביננו החברים מי מגיע ראשון בבוקר לגלוש" מספרת "הייתי גולשת המון שעות - היו צריכים להכריח אותי לצאת מהמים. אז בכלל לא היו גולשות והרגשתי קצת "חייזרית". בהתחלה לא היה לי ביטחון, הרגשתי חריגה. רק בחול כשהכרתי עוד גולשות הבנתי שזה יותר מקובל וקיבלתי ביטחון".
בתקופת הצבא המשיכה מאיה להתחרות באירופה ובכל העולם. אחרי הצבא הגיעה קפיצת המדרגה בתחרות בקליפורניה, דוריאן פסקוביץ' שם עליה עין כשראה אותה גולשת, היא הייתה אז בת 23.
הוא אמר לה במפורש: "את לא חוזרת לארץ תתקשרי למשפחה והחברים תודיעי להם שאת ממשיכה להוואי". לדוריאן היה חזון שמאיה תהיה אלופת העולם הציונית הראשונה. "נורא חששתי" אומרת מאיה "כי
בהוואי אלה גלים רציניים". דוריאן קישר אותה עם חברת רוקסי שאת היו רק בתחילת דרכם. בשביל מאיה זה היה התגשמות של חלום: "הגעתי למשרדים שלהם בקליפורניה הביאו לי תיק ענקי והכניסו אותי למבנה ענקי שכולו ביגוד וציוד גלישה, חמש שעות ביליתי במבנה הזה ופיצצתי את התיק הענקי שקיבלתי".
שנתיים היא השתתפה בסבב העולמי והגיע למקום 16 בעולם. מאיה היא היחידה מישראל שהגיע להישגים כאלה בגלישה. כבוד!!!
אחרי שנתיים הפסיקה להתחרות וחזרה לארץ, ומאז היא לא מתחרה אלא גולשת לנשמה. "בארץ אי אפשר להתקדם בגלישה,זה כמו בריכה קטנה,צריך לצאת החוצה לאוקיינוס" אומרת מאיה.
זכרון מהתקופה ההיא? "בהוואי התפללתי שהגלים ירדו, בהתחלה ממש שיקשקתי, לקח לי שלושה חודשים להסתגל לגלים הגדולים של הוואי".
מהו רגע השיא בקריירה? "בתחרות בסאנסט ביץ' בהוואי, תנאים קשים, רוח, גלי ענק של 5-6 מ' הגעתי לחצי גמר, הגעתי למקום חמישי בתחרות הזאת וטיולים עם מלא גולשות מפורסמות וטובות
מטעם רוקסי,זה היה ממש חלום שהתגשם".
אחרי שחזרה לארץ התחילה ללמוד במכללה הימית במכמורת אחרי שלוש שנים של לימודים פתחה ביה"ס לגלישה, ארגנה תחרויות גלישה, ניהלה את הטים של רוקסי (קוויקסילבר) בארץ ועד לפני שנה הייתה מנהלת של ארגון הגלישה בישראל. עד לא מזמן מצאה מאיה את מקומה והחליטה ללכת על משהו משלה, היא פתחה את מאיהסרף קליניק - סדנאות גלישה.
"הרבה זמן חיפשתי מה לעשות בתחום הגלישה שאהנה ממנו ואתמחה בו לאורך זמן ממושך" אומרת מאיה "גיליתי את הסדנאות גלישה בקליפורניה שרצות שם ממש חזק, אספתי מידע ומאוד דיבר אלי הנושא כי זה מאוד מרוכז, הקבוצות קטנות והיחס הוא אישי ומקצועי".
מאיה עובדת בעיקר עם אוכלוסיה בוגרת. השאיפה שלה שיהיו כמה שיותר גולשות ושהגלישה תהיה דרך חיים בארץ.

בנות הקורס בתמונה קבוצתית
מאיה מציגה את הקבוצה - יעל ,שרון, חלי וזוהר

כבר צהריים והשמש כבר יוקדת והבריאות חשובה וגם די התעייפנו היום הראשון לסדנא מגיע לסיומו יצאנו מהמים לכמה מילות סיכום והביתה.
מאיה מדריכה מספר סדנאות המתחלקות לרמות שונות: מתחילות, מתקדמות ותחרותיות. מטרת הסדנאות היא לשפר את יכולות הגלישה ולגבש קבוצת אימון שתיפגש אחת לשבוע גם כשאין גלים.
איזה כיף שיש מישהי כמו מאיה בארצנו שמקדמת את התחום הנשי בגלישה בצורה אדירה. ציפור קטנה גם לחשה לי שהיא עכשיו שוקדת על הקמת תחרות לנשים שתערך בקרוב מאוד מאוד,
אל דאגה בנות אני אעדכן אתכן, גם אתכם הבנים - הגיע הזמן שתעודדו אתם מהחוף לשם שינוי.... :)

IMG_0121.jpg

Share