November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

סיכום תחרות מספר 1 בסבב isa הילטון הארלי פרו

תחרות מספר 1 בסבב ה isa התקיימה השבוע ,ואין ספק שהיא סיפקה למתחרים בסבב הרבה הפתעות ,כבר מתחילת התחרות ניתן לראות מי הם הגולשים שהשקיעו בפגרה שהייתה בין התחרויות והולכים לבלוט לאורך כל השנה.

פתחנו את היום  בשעה  חמש וחצי בבוקר עם התלבטות מאוד קשה עם לקיים את התחרות מאחר שהים היה עדיין נמוך אך בסימן עלייה, לבסוף החלטנו לקיים אותה ולשמחתנו הים לא אכזב.
בשעה 8 בבוקר מקצה מספר אחד יצא לדרך  התחלנו בקטגוריה של ילדים עד  14 חשוב לציין שמרבית המתחרים בקטגוריה זו הם חברה שלהם זו התחרות הראשונה ,כבר בהתחלה בלטו אופק גלילי מעתלית ,וגיא יפרח ובכל מקצה הם עלו ראשונים וסללו את דרכם לגמר ,אליהם הצטרפו אורן עובדיה ,ואלון הדר שנתנו פייט טוב לאורך כל היום ,דקה לסיום הגמר אופק גלילי לוקח גל טוב ומבטיח לעצמו את המקום הראשון לראשונה בחייו .

לאחר מכן עברנו לנוער עד 18 כמות המתחרים הייתה גדולה מהרגיל בקטגוריה הזאת ולכן פתחנו פודיום נוסף  ,בגמר הנוער היה המון אקשן, הכול היה פתוח וצמוד כאשר הפער בין הראשון לשני היה חצי נקודה. כל החברה שהגיעו לגמר בלטו לאורך כל היום. יש לציין שחלקם התחרו גם בבוגרים מה שהצריך מהם כושר רב וריכוז,לגמר הגיעו ריף דינור, בן ראובני-ששוב הראה במשך היום כמה פוטנציאל טמון בו,גיל אטיאס,ודין אלמוג,מי שניצח בסופו של דבר את הגמר הצמוד מאד היה דין אלמוג שגלש כמו מכונה לאורך כל היום .עבר ממקצה למקצה  בין הנוער לבוגרים. ניתן לראות שדין עשה עבודה טובה בזמן הפגרה ,וחשוב לציין שזו הפעם הראשונה שדין מסיים ראשון  באליפות ישראל ומברוק גדול מכולם.

בשעות הצהריים ,הים עלה ,החוף התמלא בצופים שהתווספו להמוני הגולשים והכל היה ערוך ומוכן להזנקה של קטגוריית הנשים-חשוב לציין,כמות הגולשות בארץ עולה משנה לשנה ובהחלט היינו רוצים לראות בנות נוספות מנסות את מזלן בתחרויות הסבב ,הבנות נכנסו למים ובנוהל הרגיל טל ספורטה "שחטה" ,רוני אשל עם ניסיון רב הראתה איך נשארה בטופ לאורך זמן,ראניינה רחמים בשיא הכושר אחרי טיול גלישה לחופים רחוקים ,ושלי טאוזר מילסון שגרה בהוואי והיתה חידוש מרענן, כל אלה מגיעות לגמר. וחברה, גמר מעניין !לצערנו רוני הייתה חייבת לעזוב בכדי לא לאחר לטיסה לצרפת ,וכך נכנסו שלושת הפינליסטיות למים כצפוי,היה מותח וצמוד בין טל לשלי ,אך לבסוף טל ניצחה ושלי הסתפקה במקום השני והמכובד.כל הכבוד!

קטגורית הבוגי , לצערנו בארץ עדיין אין מספיק הכרה לגולשי הבוגי שמגלים רמה גבוהה מאד בארץ ובתחרויות בינלאומיות-בהחלט היינו רוצים לראות יותר בוגיסטים מגיעים לתחרויות , לגמר הבוגי הגיעו שי שמייאן ,עדן מוגאני,מור קופר,ורן יעקוב,הגמר היה צמוד מאוד אך ידו של שי הייתה על העליונה והוא לקח את הגמר הראשון שלו בהילטון,במקום השני סיים עדן.
בשלב זה השעה היא שש בערב הפיל הכחול מתחילים להופיע במקביל למיקצים שבמים ונותנים הופעה מדהימה ,שי סוויסה מצוות הארלי מצטט" אין ספק שלראות הופעה של גולשים לגולשים זה יוצר משהו מיוחד" ,לקראת סיום הם שרו את שיר על הים שריגש המון חברה .

-Open-הדובדבן לו חיכינו-רבות דובר על התחרות הקשה שתהיה השנה על תואר אלוף ישראל,בנוסף לצמד אביב ואקנין (אלוף ישראל),וגיל זילכה שהתחרו ראש בראש בשנת 2009,מצטרפים לסבב בצורה רצינית ,וובקה מרליס(הפתעת השנה 2009) ,וקובי מנצור ששב לאחר שנתיים בחו"ל,וכן לשמחתנו חוזרים להתחרות, יעקב גבאי,גל דהאן ואחרים בנוסף לצעירים המבטיחים גיל קרן ובן ראובני,קחו את כל אלה בנוסף למנצחי התחרות הראשונה בהילטון והרי לפניכם שנה מעניינת מאין כמוה.

כבר בשלב הראשון נפרדנו מוובקה שכמה טעויות של חוסר ניסיון עלו לו במקצה ,בשלב החצי עזבו אותנו אביב ואקנין ,וגיל זילכה  והרי לכם תחרות שכולה הפתעות.
מי שהפגיז בבוגרים הם משה פרץ שהראה רמה גבוהה ובכל המקצים עד לגמר סיים ראשון,קובי מנצור שהראה ששנתיים בחו"ל עושות רק טוב לגלישה,גיל קרן הצעיר בחבורה, ואלי חזות שהפתיע לאורך כל היום.גולשים אלה היו בעצם רביעיית הגמר

הגמר-התנאים היו מצויינים ים של כ-70-80 שנשבר לשני צדדים ,משה וקובי גלשו חזק יותר ויצרו פער גדול  כבר בדקות הראשונות של הגמר.והמאבק בעצם נותר בין שניהם,שתי דקות לסיום הכול עוד פתוח משה לוקח גל התקפה השמש שוקעת ברקע ומשה קודח צינור ומסיים את הסיפור ,קובי הסתפק במקום השני ופרגן ,גיל קרן סיים שלישי ורביעי אלי חזות.
כך הגיע לסיומה תחרות מדהימה בחוף הילטון האגדי,תחרות מ"ס 1 של ארגון גולשי הגלים תודה לצוות  השופטים ,ליאור דבש ,שני כהן, יונתן התימני,בר פלח,ושופט ראשי בן צרפתי ,תודה ענקית לחברה של הארלי שי סוויסה ,יקיר אברהמי,דודו אדרי,וכמובן לקורנה שמלווים אותנו לאורך השנה.
להתראות בתחרות מס'  2
בילבונג-אשדוד

Share