November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

לגולש קיאק, לגולשת גלים, לעצמנו

נפגשנו אתמול עם אריאל וטל בחוף הדרומי בהרצליה. אריאל בן 56 "עוד מעט", גולש כבר 40 שנים על גלשן ו-15 על קיאק. טל בת 22 גולשת כבר 8 שנים.
הפגישה הזו היא לא פגישה רגילה - בפעם האחרונה שטל ואיראל נפגשו זה היה מפגש בין קיאק לגלשן וזה נגמר בפציעה של טל, פיצוצים קטנים לגלשן שלה, ושבירת חרב לקיאק של אריאל.

"קודם כל אני רוצה להתנצל לפני כל דבר אחר, ואח"כ להסביר את עצמי, גם לא הרבה כי זאת עדיין אשמתי.." אמר אריאל לטל בתחילת הפגישה.

טל מספרת על הפציעהשיחה ברוח טובה בדרומי
פגישה בחוף הדרומי באוירה חיובית

אריאל כבר גולש מנוסה וגלש בהמון מקומות בעולם, כולל תקופה ארוכה באוסטרליה (10 שנים), מסביר לנו שהקיאק הינו תחלופה לגלשן בגלל הגיל "בזכות זה אני גולש הרבה ותופס הרבה גלים".
טל, גולשת ותיקה שגלשה מסביב לגלובוס ולא מזמן חזרה מטיול באוסטרליה, הגיעה מחוייכת לגמרי וסיפרה "בשניה האחרונה עשיתי דקדייב הצלחתי להכניס את הראש ואת הכתפיים ואז הרגשתי את המכה, כל צד ימין נפגע" תוך כדי שהיא מראה לנו את הפגיעות. "היה לידי בחור עם שיער ארוך, שראה אותי והוא נורא נבהל, וחתר אלי ושאל אותי אם אני בסדר, כנראה הוא חשב שקיבלתי מכה בראש ופחד שאני יאבד את ההכרה" מתארת טל את הרגע שלאחר התאונה. בחוף כבר טיפלו בה עוד כמה אנשים שהכינו לה תה, נתנו לה תמרים ומים וממש דאגו לה.
"אני ממש ראיתי את הפנים שלה צוללות ואז אני עברתי" מתאר אריאל את רגע הפגיעה.

אריאל גולש הקיאק

"פגעתי כבר באנשים בעבר ואנשים פגעו בי" אומרת טל, "תאונות קורות" משלים אריאל, "אני חושבת שזה בלתי נמנע שיש כל כך הרבה גולשים בחוף אחד, וזה בסדר פשוט לבקש את הסליחה אחרי זה" אומרת טל "ואני לא רוצה לעשות מלחמה בין גולשי גלים לגולשי קיאקים".
טל מסבירה שזה שיש הרבה גולשים במים גורם להרגשה פחות נעימה בגלל חוסר כבוד, גונבים גלים, והתחושה הכללית היא שבאים למלחמה. אריאל מסביר שברוב המקומות בעולם קיים מן קוד התנהגותי בין הגולשים - שפה אין.

טל גולשת גלים

אריאל שדיברנו עוד בטלפון לפני הפגישה הרגיש צורך לתקן את העוול שנוצר. "אני לא בא בתלונות כלפי אף אחד, למראית עין זה נראה כאילו ברחתי - אני מסכים עם ההסתכלות הזו וזה גם מאוד מאוד אופייני לסביבה שאנחנו גולשים אבל לא היה לי שום כוונה כזו פשוט מכיוון שנשברה החרב רציתי לצאת כמה שיותר מהר מהמים, ולא הקדשתי מספיק תשומת לב לך ועל כך אני מצר".
רגע לפני שכל אחד הולך לדרכו מוציא אריאל סחלב ונותן אותו לטל.

טל  אריאל והסחלב
טל, אריאל והסחלב

לפני הפגישה הזאת חשבתי המון על איך שמאמר פשוט שכתבתי ברגע של כעס הצית כל כך הרבה אנשים, אני בטוח שהתגובות הללו היו בגלל שאיפה שהוא אם כל אחד מאיתנו היה מעמיד במקום טל מישהי שקרובה לליבו אז גם הוא היה מרגיש שזה לא בסדר. לא התאונה - הבריחה. כי תאונות קורות לצערנו. למזלנו בסיפור האמיתי לא היתה בריחה כי אם חוסר הבנה.
כולנו גולשים בים ויודעים שזה המקדש שלנו ומכיוון שהוא כזה אנחנו חייבים לבוא אליו כמו שבכל דת מתייחסים למקדש, נקיים, טהורים, ולא למלחמה.
אחרי הפגישה חשבתי לעצמי:
האם צריך להוציא תקנון לגלישה בחוף?
האם  הנושא הזה לא טבוע בכל אחד מאיתנו?
ביום שני הקרוב כנראה יהיו גלים... מקווה לעלות למקדש

Share