November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

הבנים של בת ים

בחופי בת ים אין אחד שלא מכיר את עדן מוסיסי, עידן משולם ואפריל מנסיני והכתבה הזו נעשתה כדי שגם אתם תחשפו לפלא הזה שמסתמן כדור הבא בגלישת הגלים.

נסיכי בת ים
מימין לשמאל: עדן, אפריל ועידן

את אפריל מנסיני ראיתי לראשונה בחוף הגולשים בבת ים לפני שלוש שנים (קיץ 2009). בהיותי גולשת מתחילה. כשניסיתי לטפס מעבר לקו השבירה, ראיתי מתוך הגלים ילדון קטנטן ושחום עם שיער ארוך ומלא גוונים מחומצנים מהשמש, דופק לי אריאל מטורף(!!!) מול הפרצוף ונעלם כמו דגיגון לתוך הגל הבא.. 

את עדן מוסיסי הכרתי מעט אח"כ כ- "ילד-מציל" בסוכת חוף הגולשים. אני לא אשכח את הרושם שהוא השאיר. הדבר אחרון שאתה מצפה לו מילד, שלדעתי היה אז בן 12, הוא מבט כל כך רציני ומלא אחריות. וכשראיתי אותו גולש, וואו! כמה השראה וביטחון הילד הזה משרה סביבו, בלתי ייאמן!

את עידן משולם הכרתי כחבר של עדן, והתוודעתי לגלות, שהטיפוס המגניב הזה יתפוס כל גל ובכל תנאי, החל מ"רכיבה" על ים "פלטה" ועד שחיטת הגל הגבוה ביותר מבין הגלים הארץ-ישראלים. עידן חסר פחד, נועז וספורטאי מרשים! ושלא תטעו, הנועזות שלו לא באה בעסקת חבילה יחד עם חוצפה או משהו בסגנון, כמו השניים האחרים, גם פה מדובר באישיות מקסימה ומרשימה.

שלושת הנערים הללו אינם נערים טיפוסיים. הם אמנם לא גדלו עם כפית של זהב בפה ולא למדו לגלוש תחת מסגרת לימודים, אבל איכשהו בפועל הם נותנים ביצועים שנראים כתוצר של השקעה מאד גדולה. בתור אנשים צעירים יש בהם איכויות המייחדות אותם מכל בני הנוער האחרים שיצא לי להכיר. החבר'ה האלה הם האנטי-תזה להורמונליות זועמת ומרדנית. הם נפשות חופשיות, חייכנים אוהבי ספורט ובני אדם. הם אדיבים, חברותיים, מלאי אחריות וסופר כריזמתיים.

הגיע הזמן להכיר

עדן מוסיסי

עדן
סגנון: פריסטייל
עמידה: רגולר
אוכל אהוב: השניצלים של סבתא
מי מעורר בך השראה? טל וידרמן, עידו, איציק עזר, שלומי וירון. 
באיזה גיל התחת לגלוש ולמה?  אבא של חבר בשם ליאור טהרני הכניס לי את ג'וק הגלישה, הוא היה לוקח אותנו לגלוש לפני שלש וחצי שנים ואז הכרתי את המצילים ובינהם את ירון פרקש והם אלה שתמכו ועזרו ולימדו אותי, וממשיכים לתמוך עד בי היום.
איזה עוד תחומי ספורט אתה אוהב? אני פחות אוהב קייט ויותר מתעניין בגלשני רוח, אני משחק כדורגל, רוכב על סקייט וצולל.
מה השאיפה שלך? הייתי רוצה להגיע לרמה העולמית 
הישגים בתחרוית:  יש לי 6 גביעים, זכיתי באליפות נתניה (לגילאים עד 17) מקום שלישי, אליפות נתניה (לגילאים עד 15) מקום ראשון, בתחרות פתוחה, נתניה (לגילאים עד 17) זכיתי מקום שלישי, הרצליה מקום שני (לגילאים עד 17), 
 בתחרות תל ברוך מקום ראשון (לגילאים עד 15) ושני עד 17 ובעקבות כל התחרויות, לקחתי השנה את אליפות הארץ.
השקפת החיים שלך על הגלישה בישראל? גלישה זה דרך חיים ולא פוזה לחברים
מה אתה חושב על הגלים בישראל: אני אוהב לגלוש ולא ממש משנה לי איפה, אין ספק שהתנאי גלישה בארץ הם קצת קשים  מדי פעם יש פה גלים ממש טובים בסך הכל
איזה טיפ יש לך לגולשים מתחילים? אל תוורו! יש הרבה אנשים שמוותרים מהר מדי.
איך אתה שומר על כושר? אני מדי פעם גם חותר על החסקה כדי לשמור על הכושר.
למי היית רוצה להודות? לצוות חני ול"ווסט חליפות" שמספקים לי את הציוד והחליפות, לאמא ואבא המקסימים שהיו ועדיין הספונסרים שלי

עידן משולם

עידן
סגנון: גלישת כוח. 
עמידה: גופי
אוכל אהוב: הכללל!!!!!!!!!!!
מי מעורר בך השראה? ירון פרקש, שלומי גבאי, עידו קסנטיני וקובי מנצור
באיזה גיל התחת לגלוש ולמה?  באתי לפני שלש שנים לחוף הגולשים בבת ים והכרתי את המצילים, מתוכם ירון פרקש, שהוא אדם טוב ותומך שנותן לי השראה, עוזר לי בכל מה שקשור לתחרויות והכל.. וככה התחלתי. בהתחלה הייתי ילד קטן שמסתכל מהסוכה, מנסה לגלוש ובעיקר טובע ובולע מים .. אבל לאט לאט השפרתי והגעתי לאיפה שאני עכשיו.
איזה עוד תחומי ספורט אתה אוהב? אני מתעניין בהמון סוגי ספורט אבל לא עוסק בהכל, אני משחק כדורגל, עושה ריצות, כושר, צולל, דג דגים ורוכב על סקייטבורד. בלי שום קשר אני אוהב להסתכל על קייט וגלשני רוח.
מה השאיפה שלך? להצליח בעולם הגלישה גם בארץ וגם בחו"ל. תראי, חלום זה משהו שחמישים אחוז ממנו מתגשם וחמישים אחוז לא, אנחנו עוד צעירים ונגשים כל דבר שנרצה..זה לא חלום.
הישגים בתחרוית: זכיתי באליפות נתניה (לגילאים עד 17) מקום ראשון, באליפות נתניה (עד גילאי 14) מקום שני ובתחרות בהרצליה הגעתי למקום שני.
השקפת החיים שלך על גלישה: גלישה זו חוויה הכי טובה שיש! חוויה שמביאה לסיפוק, שלווה ורוגע.
מה אתה חושב על הגלים בישראל:  אני נהנה בכל פעם שאני גולש וזה לא משנה איפה. אני יכול לגלוש בכל תנאי ותמיד כיף לי.
יש את הקטעים המבאסים האלה שיש גל טוב דווקא בפורים או מתישהו שאי אפשר לרדת לים ובדיוק אז מפספסים אותו...
איזה טיפ יש לך לגולשים מתחילים? הטיפ שלי הוא שלא חייב להתחיל ללמוד בקורסים ובתי ספר, אפשר להצליח גם בלי זה ואני דוגמא לזה
איך אתה שומר על כושר? לא אוכלים ממתקים! סתםםםם... את יודעת כמה ממתקים אנחנו אוכלים?? אנחנו בכושר טוב, אז אנחנו לא עושים משהו מיוחד, אבל זה חשוב שגולשים ידעו ויעשו מתיחות וריצה כדי להשאר בכושר כל יום, גם כשאין גל.
למי היית רוצה להודות?  תודה לכל צוות אינטרסרף שתומכים בי היום, תודה לאמא ואבא וכמובן לסבתא המדהימה שלי שכל הזמן תמכה בי ועזרה לי.
ותודה מיוחדת לבחורה מדהימה בשם שלי, שפינתה זמן בשביל הכתבה הזאת והצילומים ובלעדיה זה לא היה קורה.

אפריל מנסיני

אפריל
סגנון: פריסטייל
עמידה: גם וגם
אוכל אהוב: לובסטרים ומאכלי ים
מי מעורר בך השראה? קובי מנצור, עידו, וובקה מרליס, אבא שלי ושרה'לה שרון... סתם סתם ירון פרקש
באיזה גיל התחת לגלוש ולמה? אבא שלי תמיד גלש גלים, מגיל קטן הוא אימן אותי ולימד אותי לשחות עד שבסביבות גיל שש, הוא הרשה לי לגלוש. בהתחלה איתו, ליתר ביטחון ואז לבד, אבל הוא ממשיך לתמוך בי ומצטרף אליי לעיתים קרובות.
איזה עוד תחומי ספורט אתה אוהב? סקייט כמובן.  חוצמזה אוהב כדורגל, וגם שיחקתי כמה שנים בקבוצה.. אני משחק הרבה מטקות וכדורגל בשכונה ובלי שום קשר אוהב כדורסל וסנובורד.
מה השאיפה שלך? לרכב על גל עם בר רפאלי.. סתם סתם (כולם צוחקים) לפגוש את קלי סלייטר.
הישגים בתחרוית: עוד לא התחרתי אבל בקיץ יש תחרות....
השקפת החיים שלך על גלישה: אני מסכים עם עדן ועידן. גלישה זה לא פוזה זה דרך חיים
מה אתה חושב על הגלים בישראל? אפריל: בגלל שחוויתי גלישת גלים בחו"ל, אני לא יכול שלא לעשות השוואה ולהתאכזב מהתנאים בארץ אבל אני אוהב כל סשן ומחכה לרגע שיהיה גל טוב.
איזה טיפ יש לך לגולשים מתחילים:  שלא יעברו מהר מדי לגלשן מתקדמים.
איך אתה שומר על כושר? אני בעיקר משחק מטקות בשכונה וכדורגל.
למי היית רוצה להודות?  אני רוצה להודות להורים שגידלו אותי ותומכים ומקדמים אותי. 

תודה מיוחדת לצלמי הגלישה: מני תורן, טומי יונגר ורועי קופלר.

אני יכולה להעיד על עצמי, שלא משנה מה, אני תמיד מרגישה הרבה יותר ביטחון להיכנס לים כאשר אני יודעת שאחד מהחבר'ה האלה בפנים (ותסמכו עליי, אם יש גל, הם בטוח בפנים). עדן, אפריל ועידן הם ההבטחה הגדולה שלנו, גם כדור העתיד ובעיקר כדור העתיד בגלישת גלים, אז תזכרו איפה קראתם את השמות האלה בפעם הראשונה, מכיוון שהם הולכים להיות גדולים מאד,

בת ים
בדרך למעלה
Share