November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

יש לנו אלוף עולם ישראלי בגלישה!!

 

יום שבת ה 2.2.2013 זמן הוואי, עידו דר אל יוצא מהמים כמנצח בקטגוריית 35+ באליפות העולם  לגולשים חרשים במאילי הוואי.  עידו בן 45 חרש מגיל שנתיים וגולש מילדות. במהלך השנים חרש על כל החופים של הארץ, יצר חברויות עם ענקי גלישה ברחבי העולם והיה בחוד החנית של הגלישה הישראלית. בשנים האחרונות עידו משמש כשופט בסבב הגלישה הישראלי ואפילו פתח את קורס הגלישה לחרשים הראשון בעולם . ביום שבת האחרון עידו הגשים חלום, להניף את הגביע ודגל ישראל על החוף בהוואי.

734841 10151443622522629 1489354405 n

 

אתה מחייך מרחוק כשאתה רואה את עידו בחוף. החליפה ירוקה לבנה מתוחה על השרירים שמקנים לו מראה צעיר בעשר שנים מגילו האמיתי. תמיד מוקף בחברים צוחק בקול ומדבר בתנועות ידיים רחבות קשה להאמין שעידו לא יכול לשמוע את הסובבים אותו, מכשיר השמיעה שלו באוטו והוא כרגע יצא מסשן מטורף בחיפה. עידו מספר על צינור מטורף שהוא קדח מחוץ לשובר, האגודל מתחבא מתחת לאצבעות שמכסות מלמעלה ויוצרות צינור. הסימן הזה הוא השם של עידו בשפת הסימנים, הגולש.

אף אחד לא הופתע כשלפני כמה חודשים עידו קיבל הזמנה להשתתף באליפות העולם לגולשים חרשים בהוואי. עידו, שכבר שנים רבות עוסק בגלישה מקצוענית בארץ ובעולם הוא אחד הנציגים הנלהבים של איגוד הגולשים החרשים הבינלאומי ומנוע מקדם של ספורט הגלישה בכל מקום שהוא מגיע אליו. זה לא משנה אם הוא קם ב 4 לגלוש, עוזר למוגבלי שמיעה למצוא את האושר שלהם בים, שופט בתחרות של הסבב הישראלי או נשאר ער באמצע הלילה בשביל לצפות בתחרות מטהיטי. עידו חי את הים כל דקה.  כמו כל דבר אחר שהוא עושה זה היה ברור שעידו הולך להיכנס לאימונים לקראת התחרות בכל הכוח. הוא התחיל לקום כל בוקר ולחתור בים גם אם לא היה גלים, הדיאטה שלו התמקדה לחלוטין בארוחות בריאות והוא השתתף בסדנאות חיזוק הגוף והכנה לקבירות של הגלים הענקיים בהוואי אצל אקווהו-סטמינה. ורק מטרה אחת עמדה כל הזמן מול העיניים, האליפות בהוואי.  אבל זה לא היה קל. מימון הנסיעה להוואי דרש משאבים רבים. את חלקם גייס עידו באינטרנט דרך חברים ובאתר הייחודי שהוקם למטרה זאת ואת יתר הסכום תרמה חברת אבן קיסר שהכימה להיות הספונסר של עידו לנסיעה. אחרי חודשים ארוכים של המתנה ועבודה קשה, זאת הייתה התמונה האחרונה שהוא שלח מהארץ, דגל ישראל ארוז ומוכן לנסיעה.

Ido dar el

 

מיד עם הנחיתה בהוואי עידו עלה לחוף הצפוני של אוהאו הידוע בכינוי “נס 7 המייל” בגלל כמות הספוטים הבינלאומיים שקיימים בו, המפורסמים ביניהם  פייפליין, האלאוויה וסאנסט.. יחד עם חברים מקומיים וישראלים שגרים בהוואי הוא גלש בכל הספוטים ההיסטוריים ואפילו שבר גלשן בפייפ. ביום שבת, בזמן שג’ון ג’ון פלורנס חגג זכייה שלישית ברציפות בוולקום פייפ פרו, כמה קילומטרים דרומה משם במאלי פוינט עידו יצא מהמים כמנצח הגדול של קטגוריית המאסטרס באליפות העולם לגולשים חרשים אותו הדגל שנארז לפני הנסיעה נפרש בגאווה וברחבי האינטרנט גולשים בכל הארץ התמלאו גאווה.  

עידו אתה השראה לכל גולש בארץ שרוצה לפרוץ ולהצליח. תודה רבה וכל הכבוד

798169 366774116754975 1099573281 o

אם בא לכם לפרגן לעידו - כנסו ללינק הזה (העמוד של ארגון גולשי הגלים החירשים) 

עכשיו כשהתחלנו, מי הבא שיביא לנו הישג טוב בעולם?

Share