November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

צלילת ברווז 25.03.2011 - סיכום עולמי

סיכום השבוע בגלישה העולמית.

בזמן שהנזקים מהצונאמי ביפן ממשיכים להתבהר, גם בקהילת הגלישה העולמית לא מתעלמים מהאסון. דיין ריינולדס, שמושבת כרגע בגלל פציעה, התחייב להעביר את כל ההכנסות מהלייבל שלו: Summer Teeth לסיוע לנפגעי הצונאמי ולא רק זה. ריינולדס ישווה מכספו האישי את כל המכירות ויכפיל את הסכום שיאסף.

בגזרת הנשים, הגולשת שיש לה הכי שם של חשפנית, קוקו הו (בלי להעליב, קוקו), שחטה בתחרות Pacific coast pro במירווטר אוסטרליה. זהו אירוע 6 כוכבים הראשון העונה ו-הו הייתה צריכה לגבור על מעט מעימותיתה לסבב לפני שניצחה בגמר את האמריקאית קורטני קונלו.

alt
קוקו הו. ממוקדת במטרה.

פרדי P, כרגע מספר 13 בעולם, נפצע בברך כשגלש בביתו שבחוף הצפוני עם חברים. פרדי עוד לא קיבל תשובה רשמית מהרופאים אבל הוא מודאג שהוא יפסיד את ה Telstra Drug Aware Pro, אירוע פריים במערב אוסטרליה ואולי אפילו את תחנה מספר 2 בסבב העולמי ב Bells Beach

מי שלא יחמיץ את ה Drug aware pro הו ריי קרייקי, יליד מערב אוסטרליה שידוע בעיקר בזכות ההופעות שלו בסרטי גלישה והגלישה החופשית שלו. קרייקי הוא אלוף באיירים ואתם יכולים לצפות לראות אותו גבוה מעל פני המים ומעל לא מעט מהמתחרים. האירוע במרגרט ריבר יהיה הזדמנות מצוינת לגולש שלא מרבה להתחרות לפגוש את הטובים בעולם: סלייטר, פארקו, טאג' ופאנינג.

alt
ריי קרייקי עושה כמו טווס.

בניו זילנד נכנסה ליומה השני התחרות הראשונה של סבב O'neill cold water classic ביום השני של האירוע, המדורגים ראשונים הפציצו במקצים שלהם והתקדמו כולם לשלב הבא. האוסטרלי ניק משקרופט, האמריקאי נט יונג (רק בן 17) והספרדי גוני זוביזרטה שחטו את הגלים. בתנאים קשים עם רוח חזקה מכיוון החוף הצליח מאשקרופט לצבור 14.33 נקודות מתוך 20 אפשריות לניצחון במקצה שלו. 
"כן אני מכוון לקראת הצטרפות ל 32 המובילים בחיתוך אמצע העונה" אמר האוסטרלי שכבר גלש בסבב העולמי בעבר ומקווה לחזור אליו עוד השנה. גם נט יונג לא נח יותר מדי וקיבל את הציון הכי גבוה לגל באותו יום 9.67 אותו הוא השלים ל 17.5 במקצה שלו.

alt
ניק מאשקרופט מתכופף מול הרוח עם עיינים על הסקשן הבא

ביום השלישי של התחרות האירוע עבר מחוף ואינוי, לספוט בשם פייפ בחוף מידווי. השינוי במיקום שיפר משמעותית את התנאים ונרשמו תוצאות טובות במהלך היום, כמו גם כמה הפתעות כאשר קורי לופז ונייט קארן הודחו מהתחרות, כמו גם אלוף סבב ה Cold water שון קנסדל. אחרי התחרות בניו זילנד ימשיך סבב ה O'neill cold water לתחרות הבאה, אירוע 6 כוכבים בט'רסו סקוטלנד, הנקודה הצפונית ביותר בסבב. התחרות תיערך בין ה 13 ל 19 באפריל.

בצד השני של העולם, ג'וש קר(ררררררר) הפציץ גם הוא ב Vans pier classic אירוע 4 כוכבים בהאנטינגטון ביץ' בקליפורניה. תחת השיטה החדשה גלישה בתחרות כוכבים מקנה ניקוד שנספר גם לדירוג בסבב העולמי. לכן גולשים מהסבב העולמי משתתפים ביותר תחרויות קטנות ונותנים הזדמנויות לגולשים כמו קונר קופין (17) מסנטה ברברה להתחרות מול כוכבים שעד עכשיו הכיר רק מהפוסטרים על הקיר. “ראיתי גולשים כמו ג'וש, טיילר (נוקס) ודמיאן (הובגוד) והייתי די מופתע, זה חולני. אני לא חושב שגלשתי איתם אי פעם"
גם גייב קלינג, שגלש בסבב העולמי בשנה שעברה הגיע לעיר בדקה האחרונה והצליח להרשם לתחרות.

alt
הקוסטה ריקני חייר פרז סוגר את הסאן רוף ביום השני בהנטינגטון

קר המשיך לפציץ גם ביום השני כאשר התנאים השתפרו והאנטינגטון הפך למכונת צינורות. כל המתחרים קדחו בטירוף וטימי קארן, גולש הסבב העולמי לשעבר, הודה: "זה הכי טוב שראיתי אי פעם בהאנטינגטון והכי טוב שגלשתי פה, יש פה פיקים בכל מקום וכולם קודחים צינורות" בטוח אפשר לצפות לעוד הרבה גלים חזקים בתחרות הזאת.
ה Vans pier classic מתקיים בין ה 23 ל 27 בחסות Jack's surfboard ומשודר חי ב http://www.vans.com/pierclassic.

אי אפשר לסגור את השבוע בלי חיוך. זה גם מה שמיץ' פרקינסון חשב כשהוא החליט לקפוץ לסשן מול הבית, בחליפת יום הולדת.

{youtube}O_JQebfCkO4{/youtube} 

Share