November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

צלילת ברווז 09.04 סיכום עולמי

 

סיכום שבוע 07.04

דרמה במרגרט ריבר, מערב אוסטרליה. אין ספק שאחד הדברים הכי כיפיים באירועים מיוחדים כמו ה Telstra Drug Aware Pro הוא העובדה שיוצא לנו לראות את הגולשים הכי טובים בעולם במקומות שלא זוכים לגיבורים כאלה בחצר האחורית כל יום. תחרויות כאלה מאפשרות לגולשים אנונימיים יותר שלא מתחרים בסבב העולמי לגלוש מול הטובים בעולם. מיק פאנינג, ג'ואל פארקינסון וקלי סלייטר הם רק חלק מהשמות הגדולים ביותר מבין חברי הסבב העולמי שהגיעו למערב אוסטרליה ואתמול, בסיבוב הטוב מ 26, שלושתם הודחו(!) ג'וליאן וילסון בדאבל מדהים הדיח את ג'ואל פארקינסון רק כדי להתקדם לשלב הבא ולהדיח את מיק פאנינג אחרי מקצה מותח שנגמר בתיקו והוכרע לפי ציון הגל הגבוה ביותר, 9.2 לוילסון. בעוד שהמקומיים טאג' בוראו ויאדין ניקול הצעיר המשיכו לשלוט בתחרות וטאג' אפילו הציג ציון גל מושלם של 10. הדרמה האמיתית הגיעה כשקלי סלייטר הודח על ידי בילי סטיירמנד, גולש אלמוני מניו-זילנד.

{youtube}Kwz_B7thqH8{/youtube} 

צפו בקלי מפסיד

"לא ציפיתי לכלום רציתי רק לנסות ולהנות ולהוציא את המירב ממקצה אחד על אחד מול סלייטר. עכשיו אני הכי מאושר, אני מרגיש כאילו ניצחתי את התחרות" אמר הני זילנדי המאושר אחרי המקצה. סלייטר מצידו היה מאכוזב אבל גם הוא יודע שככה זה בתחרויות: “אתה תפסיד מקצים, לא משנה כמה טוב הולך לך במוקדם או במאחר יבוא לך מקצה רע ובשבילי זה קרה היום". בגזרת הנשים, אלופת השנה שעברה צ'לסי הדג'ס שרדה את הסיבוב השלישי אחרי שהייתה במקום השלישי במקצה שלה ותפסה גל 30 שניות לסיום שזיכה אותה בשש נקודות והקפיץ אותה למקום הראשון ול 12 האחרונות. לפרטים נוספים על התחרות קיראו את כתבתו של טום ניב שלנו והמשיכו לעקוב אחרי האתר לפרטים חמים וסיקור הגמר.

בעוד כעשרה ימים תיפתח התחרות השנייה בסבב העולמי. ה Rip Curl Pro Bells Beach שחוגגת השנה את שנתה ה-50. ביום חמישי הוכרזו שני הויילדקארדים האחרונים בתחרות: הברזילאי הצעיר גבריאל מדינה והגולשת המדהימה מהוואי בת'אני המילטון. הברזילאי בן ה-17 יצטרף ל 34 הטובים בעולם במירוץ לתואר באוסטרליה והוא בהחלט לא יהיה יריב קל. בשנה שעברה מדינה הדיח באותה התחרות את קריס דייוידסון ו CJ הובגוד לפני שהפסיד בסיבוב השלישי לחברו לקבוצת Rip Curl והאליל שלו, מיק פאנינג.
בת'אני המילטון התפרסמה ברחבי העולם כשחזרה לגלוש אחרי מתקפת כריש זוועתית שכרתה את ידה השמאלית. רוב הגולשים היו שמחים להמשיך לגלוש אבל להמילטון התחרותית זה לא הספיק. היא חזרה להתחרות ואחרי שגלשה במספר אירועים בסבב העולמי שנה שעברה ואפילו גלשה בצ'והפו מוקדם יותר השנה היא מגיעה לבלס ביץ'. השבוע גם יצא לאקרנים בארצות הברית הסרט Soul Surfer המבוסס על סיפור חיה של המילטון.

alt
ב'תאני המילטון

טהיטי אירחה השבוע בפעם הראשונה תחרות מסבב הג'וניור ה- TNS Raingora pro Junior. כבר מוקדם בתחרות, הנערים האוסטרלים השתלטו על האירוע ודחקו החוצה את המתחרים המקומיים. במקצי חצי הגמר התחרו  גארט פארקס ודין בואן נגד האחים תומאס וג'יימס וודס (בהתאמה). אחרי ניצחונות צמודים ביותר הגיעו פארקס ובואן לגמר כשהאחים תומאס חולקים את המקום השלישי. גארט התחיל חזק מהתחלה וצבר עוד ועוד גלים טובים עד שבסוף הוא הצליח לתפוז גל פתוח לגלוש חזק על הפייס ולסיים בפלאוטר קטלני שנתן לו 7.25 ואת הניצחון.

{youtube}0jVfyMsfvsw{/youtube}
צפו במקצי הסיום של התחרות בטהיטי

בינתיים בצד השני של העולם,ילד הפלא מהוואי ג'ון (ג'ון) פלורנס מתכוון לכבוש את הסבב העולמי. הילד שגדל עם הענקים של החוף הצפוני וגלש בפייפ בגיל 8(!) ניצח בשנה האחרונה ב Volcom Pipe Pro וב - Backdoor Shotout והוא כבר חושב על ספוטים רחוקים מהוואי שיכינו אותו לרמה העולמית. מגזין TRACKS תפס איתו ראיון בקליפורניה שם הוא משחיז את היכולות שלו כדי להתמודד בתחרויות מחוץ להוואי. ואי אפשר לסיים בלי התגלית המופלאה של צוות ה Search של Rip Curl שהוציאו השבוע טיזר קטלני לגל נהר מושלם במעבה הג'ונגל של אינדונזיה. הסרט המלא צריך לצאת ביום שני (11.4) ואצלנו במערכת כבר לא יכולים לחכות.
 

{youtube}2_vmS-bCoNU{/youtube}
הטיזר של ריפ קרל

 

 

Share