November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

הצהרה רשמית של משפחת איירונס

 

אחרי חודשים ארוכים של דחיות וצווי מניעה שיחררה היום משפחתו של אנדי איירונס את הצהרה לגבי דו"ח הנתיחה לאחר המוות הרשמי שלו לתקשורת, בתקווה לשים סוף לגל השמועות בנושא.

אנחנו מביאים כאן לעיוניכם את עיקרי ההצהרה של משפחת איירונס ואנחנו מזמינים אתכם לקיים דיון על ההצהרה בכתבת הדיון

Andy Irons
אנדי

הצהרת המשפחה:

המשפחה קיבלה לפני מספר שבועות ממשרד הפתולוג המחוזי של פורט וורת' טקסס את דו"ח הנתיחה של אנדי ודו"חות הרעלים הקשורים למותו של אנדי שחוברו בשני בנובמבר 2010.

המשפחה מתנצלת על הזמן הרב שנדרש כדי להביא את דו"ח הנתיחה לידיעת הציבור. צו המניעה בדצמבר האחרון הוגש כדי לאפשר לאשתו של אנדי, לינדי, ללדת את בנו, אנדי אקסל איירונס, בשלווה. המשפחה מדגישה שהחלטה זאת מנעה מהם לדעת את סיבת המוות של אנדי עד ה 20 במאי השנה. לאחר שצו מניעה נוסף הוגש על ידי עו"ד בדאלאס, ללא ידיעת המשפחה, כדי לאפשר לשני חוקרים מומחים בתחום הרעלים לסיים את עבודתם.

הנתיחה קובעת כי אנדי מת מוות טבעי כתוצאה מדום לב כתוצאה מחיסמת עורק ראשי של הלב. ד"ר וינסנט די מאיו, פתולוג מוערך שייעץ בתיקים רבים התבקש לבדוק ולהסביר את דו"ח הנתיחה למשפחה. הוא מסביר: “זה מקרה מאד ברור. מר איירונס מת מטרשת עורקים חמורה או בשפה פשוטה "התקשות של העורקים" העורק הראשי של איירונס הסתייד לרמה שגרמה להצרתו בכ 70-80 אחוז. הסתיידות כזאת באב העורקים מקושרת לרוב עם מוות פתאומי"

ד"ר די מאיו ממשיך: “ההיבט הלא רגיל היחיד הוא גילו של אנדי, 32. בד"כ מקרי מוות כתוצאה מטרשת עורקים מתחילים להופיע בשנות ה 40 המאוחרות. לאנדי הייתה נטייה גנטית להתפתחות מוקדמת של טרשת עורקים. אצל 25% מהאכלוסיה, הסימפטום הראשון של טרשת עורקים חמורה הוא מוות פתאומי”. די מאיו מסיק: "לא היו סיבות אחרות שתרמו למותו".

לאנדי היו קרובי משפחה (אמנם מבוגרים יותר) שמתו מכשל לב. במבט לאחור אשתו של אנדי, לינדי, נזכרת כי הוא סבל מכאבים בחזה וצרבות חזקות בשנה האחרונה. לינדי נזכרת גם שמטפל הוליסטי באוסטרליה שאנדי הגיע אליו לטיפול בויטמינים ציין כבדרך אגב שלאנדי יש "לב של בן 50”. בנוסף אנדי חלה בקדחת טיפואיד (טיפוס) לפני כחמש שנים, שיכולה לגרום לנזק בשריר הלב. אבל אנדי לקח את זה בקלות ולא רמז לאיש שבריאותו רופפת.

דו"ח הנתיחה הרישמי שהוכן על ידי הפתולוג הראשי של מחוז טארנט ד"ר ניזאם פארווני, מציין סיבת מוות נוספת "עיכול חריף של מספר סמים/תרופות”.

בנקודה זו ד"ר די מאיו וד"ר פארווני מתפצלים. במכתב לפרקליט מטעם המשפחה ד"ר די מאיו מטיל ספק בבחירתו של ד"ר פארווני לציין "עיכול חריף של מספר סמים" בסעיף "סיבת המוות" מפני שד"ר די מאיו מאמין שזו "אינה סיבת המוות ולא גורם תורם למוות. אופן המוות למעשה מצויין כטבעי".

ד"ר די מאיו ממשיך ואומר כי הסמים שצוינו: אלפרזולם (זנקס – תרופה נגד דיכאון) ומתאדון (תרופה משכת כאבים) היו ב"רמות טיפוליות" וכי החומר בנזוליקוגנין הוא תוצר של חילוף חומרים שד"ר גארי ווימביש מומחה משפטי שייעץ למשפה הסביר שהוא תוצר לוואי של שימוש בקוקאין. ווימביש מציין שכמות הבנזוליקוגנין שנמצאה בדמו של אנדי (50 ננוגרם למיליליטר) "תואמת שימוש בקוקאין בערך 30 שעות לפני המוות" בנוסף ד"ר ווימביש מסכים עם ד"ר די מאיו שכמות האלפרזולם בדמו של אנדי "תואמת משטר טיפולי רגיל"

הדו"ח של ד"ר פארווני מציין גם כמות קטנה של מתאמפטמין (ספיד). לינדי מתעקשת שאנדי לא השתמש במתאמפטמין, לכן סביר להניח שהחומר היה קיים בקוקאין שאנדי לקח. אבל שוב, ד"ר די מאיו מאמין שאף אחד מהסמים האלה לא גרם או תרם למותו של אנדי.

אנחנו לא רופאים ולכן אין לנו ברירה אלא לקבל את העובדה ששני הפתולוגים הגיעו למסקנות שונות בנוגע לסיבה המשנית והתורמת למוות.

יחד עם זאת, המשפחה רוצה להתייחס להימצאותם של תרופות מרשם וסמים בדמו של אנדי. אנדי קיבל זנקס וזולפידם במרשם כדי לטפל בחרדה ובעיות שינה – תוצאות של הפרעה דו קוטבית שאובחנה בידי רופא המשפחה כשאנדי היה בן 18. היה זה אז שאנדי החל לחוות לראשונה מצבי רוח של גבהים מאניים ותהומות דיפרסיביים. המשפחה מאמינה שאנדי היה בסוג של הכחשה לגבי החומרה של חוסר האיזון הכימי שלו ונטה להאשים במצבי הרוח שלו את עצמו ואת חולשותיו והחליט לטפל בעצמו על ידי סמים.

בני משפחת איירונס, חברים ונציג מהתעשייה התערבו במהלך השנים כדי לעזור לאנדי להתנקות, אבל הניסיון למצוא משמעות בחייו בהחלט הסתבך על ידי ההרכב הכימי שלו.

לבסוף, כפי שדווח, אנדי סבל מתסמינים חריפים דמויי שפעת בעת ששהה בפוארטו ריקו לתחרות Rip Curl Pro Search של הסבב העולמי רק כמה ימים לפני מותו. אנדי לא יכל לצאת ממיטתו, ולראשונה בקרירה המקצוענית שלו, פרש מתחרות. הוא קיבל עירוי נגד התייבשות והומלץ לו בתקיפות לקבל טיפול רפואי מקיף יותר. בניגוד להוראת רופאיו אנדי עזב לקוואי, הוואי כדי להיות עם אשתו ואמר לרופא "אני רק רוצה ללכת הביתה".

אע"פ שמחלתו של אנדי לא מצויינת בדו"ח הנתיחה (שבדקה ושללה קדחת דנגי), מצבו של אנדי במהלך סוף השבוע תרם ודאי לנסיבות הטרגיות של מותו, בהוסיפו עוד לחץ לליבו שגם כך היה בסכנה.

כמי שהצליח לנצח נגד כל הסיכויים פעמים רבות כל כך בעבר, אנדי אולי הרגיש שלעלות על מטוס מיובש וקודח מחום ולבחור לבקר מכרים במיאמי במהלך עצירה קצרה, לא היה משהו יוצא דופן. אישיותו החזקה והעקשנית הייתה חלק ממה שהפך אותו לגולש מוצלח כל כך ולאלוף. כמו אחרים שמתעמתים עם סכנה קיצונית, אנדי הרגיש אולי שהוא חסין כל – כאילו אין דבר שיוכל להכניעו. אבל לטוס חולה בזמן שהוא סובל ממצב לבבי לא מאובחן היה יותר ממה שאפילו אנדי יכל להתגבר עליו.

כולנו תקווה שאנשים יזכרו את אנדי בזכות חייו המלאים, שכללו את תשוקתו העזה לגלישה ולאוקיינוס, הישגיו המדהימים כספורטאי ברמה עולמית ומסירותו למשפחתו וחבריו שאוהבים אותו מאד ומתגעגעים אליו כל יום. קבלת הבשורות הקשות על סיבת המוות מחזירים את ההלם והצער האדיר שחשנו כאשר שמענו לראשונה על מותו של אנדי.

היינו רוצים להודות לכולם על התנחומים והתמיכה שלהם במהלך שבעת החודשים האחרונים. הייתה כל כך הרבה חיוביות בחייו הפרטיים והמקצועיים של אנדי ולא פחות מכך העבודה הקשה שהוא השקיע כדי להתגבר על האתגרים העומדים מולו. על כך לעולם נהיה גאים בו.

זמנים אלה ממשיכים להיות קשים מאד עבור משפחתנו ואנחנו מעריכים את הכבוד של התקשורת לפרטיות שלנו. אנחנו אסירי תודה על האהבה והתמיכה הרבה ולא תהיה לנו שום תגובה מיידית מלבד הצהרה זאת.

אלו שרוצים לכבד את זכרו של אנדי, אנו מבקשים שתשקלו לתרום לקרן Surfrider קרן צדקה שאנדי תמך בה. WWW.SURFRIDER.COM
 

--- עד כאן ההצהרה של משפחת איירונס---

בבקשה בואו לדון על ההצהרה בכתבת הדיון

*
*כל מי שיש לו בלוג או אתר גלישה מוזמן להשתמש בתרגום שלנו להצהרה רק בבקשה תנו קרדיט**

Share