November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

J-BAY חוזרים לחלום

 

יש הרבה דרכים לכבוש גל: בכוח, במהירות,  עם בחירת גלים טובה או  עם ידע מקומי. אבל כשאתה גולש בסבב העולמי, בגלים הטובים ביותר בעולם עם הגולשים הטובים ביותר בעולם אתה חייב לשלב את כל הגורמים האלה ביחד. לתכונה שמייצגת את השילוב הזה בצורה הכי טובה קוראים חוכמה.מחר תיפתח בג'פריז ביי דרום אפריקה. התחרות שב 11 השנים האחרונות הייתה נק ציון מרכזית ל90% מהזוכים בגביע העולמי בדרך לתואר. התחרות תערך על גל שבפני עצמו ולמרות כל התגליות החדשות ממשיך להיות מתמודד לגל הטוב בעולם. בסוף התחרות אנחנו נדע בוודאות דבר אחד, מי הגולש הכי חכם. לפחות עד הג'פריז ביי הבא...

J Bay

ג'יפריז ביי הוא שם כללי  למפרץ ענק באורך של יותר מ 60 קילומטר בפינה המזרחית של דרום אפריקה. וספציפית מתייחס ל 5 סקשנים שמתחברים ביום גדול לאחד מהרייטים המאתגרים והמתוחכמים בעולם שנשבר לאורך יותר מקילומטר. התחרות בדרום אפריקה תתקיים על שניים מחמשת הסקשנים האלה: Supertubes ו Impossibles. הסקשנים האלה עובדים רק כשהסוול מגיע מהכיוון הנכון והוא מעל גובה כתף, מה שיכול אולי ליצור בעיות למארגני התחרות אבל כשהגל מתיישב במקום זה משתלם כמו שרק אחד הגלים הטובים בעולם יכול להשתלם. הגלים בהם תתקיים התחרות מורכבים מריף געשי שמרופד בחול ובאצות. הם מציעים גלים מהירים מאד עם המון כוח בבסיס, קירות מטורפים וצינורות ארוכים. הגל משנה את המהירות ואת הצורה שלו במעבר מחלקי הריף לחלקים החוליים ודורש מהגולשים מקסימום ריכוז ושיקול דעת.

{vimeo}26048746{/vimeo}

משנת 1999-2009 כל אלוף עולם (רגולר) חוץ מסאני גרסיה הניף את הגביע בג'יי ביי. מה שמחזק את העובדה שג'פריז ביי הוא לא מקום רגיל, לזכות בג'פריז זו לא עוד זכייה בסבב, זו הצהרה. שנה שעברה הזכייה של ג'ורדי מול קהל ביתי הטיסה את הרוקי הצעיר למעלה למעלה ועת תחרות צמודה על התואר העולמי, טיסה שהדבר היחיד שהצליח לעצור אותה זה חולה ניצחונות בשם קלי שבמקרה היה בדרך לתואר עשירי. לכן לכל הגולשים בסבב חשוב מאד להשיג תוצאה טובה בתחרות הזאת ולא רק בגלל הנקודות, יש הרבה מאד כבוד בזכייה פה, זה גל שנמצא איתנו הרבה זמן בסבב שמשתנה ומתגבש מחדש בימים אלו ויחד עם בלס ביץ' ופייפליין הוא חלק ממה שהיה "סבב החלומות" המקורי של ה ASP. מי שיצא מנצח מג'יי ביי ייצא עם יותר מחצי מיליון דולר, הוא ייצא בתור הגולש להסתכל עליו מעכשיו  בסבב,  בין אם הזכיה תעלה אותו למקום הראשון או לא.

{vimeo}26058903{/vimeo}

אחרי שאמרנו את כל זה, צריך לזכור שצל כבד מרחף מעל התחרות בדרום אפריקה. הדיבורים על כמות החופים הפתוחים והעירוניים בסבב השנה אל מול הגלים המושלמים בבלס ביץ.' יחד עם האכזבה ויש שיגידו התרעומת אחרי התחרות בריו, הרימו את הציפיות מג'פריז ביי לשמיים. אבל המזל לא מחייך ל ASP. התחזית לימים הקרובים לג'פריז ביי לא נראית מבטיחה במיוחד דבר שגורם לכולם להנמיך ציפיות. הגלים צריכים להיות מקסימום גובה כתף וגם תחזית הרוחות נראית הפכפכה. תוסיפו לזה את העבודה שדיין ריינולדס, שגרם לאוהדי הספורט ללקק את השפתיים בציפייה לקראת חזרתו לסבב, הודיע הבוקר שהוא פורש מהתחרות והוציא לכולם את הרוח מהמפרשים. ואפילו קלי סלייטר שלח רמיזה מטהיטי שהוא לא ממש מתכוון לעזוב גלים מושלמים של 8 מטר בשמש כדי לגלוש בעוד תחרות עם גלים הפכפכים במים קרים. ותבינו למה ההתרגשות נמוכה יותר מאשר בכל שנה אחרת.

J Bay
שלמות בג'יי ביי, גם השנה?

אז מי המועמדים לזכייה? ראשון וללא ספק ג'ורדי סמית'. ג'ורדי נמצא בכושר מצוין, הוא מנצח מקצים הוא חזק ומאד מדויק ואחרי שגלש פה מגיל 7 אין אף אחד שמכיר את החוף הזה יותר טוב ממנו. ג'ורדי גם בדיוק מגיע אחרי תחרות נפלאה בגלים מושלמים בבאליטו (דרא"פ). מצד שני ג'ורדי לא זכה בתחרות כבר הרבה זמן ויהיה מעניין לראות איך החוסן הנפשי שלו מול הקהל הביתי. שני המועמדים החזקים האחרים הם פארו וקלי, אם הוא יחליט להגיע. השניים האלה אלופים בגלישה מדודה ומדויקת עם קווים יפיפיהם לאורך הגל ופנייות במקומות הכי קריטיים. מתמודד נוסף הוא מיק פאנינג , שאומרים עליו שהוא גלש יותר גלים ימינה מכל בנאדם אחר בעולם בחודשיים האחרונים. הם יגיעו מוכנים, השאלה היחידה היא האם הגל יגיע מוכן בשבילם.  בהחלט בגל הזה הסיכוי להפתעות הוא נמוך יותר והניסיון מדבר, אבל כל דבר יכול לקרות, אז מי הפייבוריט שלכם?


{vimeo}26247241{/vimeo}


 

Share