November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

צלילת ברווז - סיכום השבוע 22.07.2011

 

סרט במתנה, אלופת עולם חדשה ושיא של כל הזמנים בסבב העולמי. צלילת ברווז בשבוע מטורף במיוחד.


קאריסה מור אלופת העולם הצעירה ביותר אי פעם


רק בת 18 וכבר אלופת העולם! שנה צעירה יותר מסטפני גילמור, שלוש שנים צעירה יותר מסלייטר כשהם זכו בתואר הראשון שלהם. הכישרון המטורף מהוואי זוכה בגביע ה ASP בביאריץ צרפת. סאלי פיצגיבבונס מסיימת את העונה במקום השני וסטפני גילמור שאיבדה השנה את האליפות אחרי רצף של 4 זכיות רוצופות באליפות, ניצחה בגמר את האלופה החדשה וזכתה בתחרות הראשונה שלה השנה בדרך לסיום במקום ה 5 בדירוג.

Carissa Moore
 

קאריסה מור הייתה צריכה להגיע לפחות למקום השלישי בתחרות ולקוות שסאלי פיצגיבונס לא תנצח כדי לזכות בגביע העולמי כבר בתחרות הלפני אחרונה של העונה. לכן זה היה די מפתיע כאשר מור הפסידה את מקצה הסיבוב הראשון שלה. אחרי שגם פיצגיבונס הפסידה בסיבוב הראשון, כולם צחזרו להמר על מור. שתי המובילות עשו קאמבק בסיבוב השני והמשיכו לנצח עד לחצי הגמר. מור ניצחה את המקומית קרולין אדו אבל פיצגיבונס לא החזיקה מעמד מול אלופת העולם הפורשת, סטפני גילמור בחצי הגמר השני והגביע העולמי עבר לידיה של הצעירה מהוואי. קאריסה מור הנרגשת ציינה שחשבה על הרגע הזה מאז שהייתה ילדה קטנה. "זה פשוט מדהים להיות בכל הגמרים האלה ולזכות בגביע העולמי". סטפני גילמור הייתה נרגשת גם היא לזכות בנצחון הראשון שלה העונה "בחלומי הטוב ביותר מישהי זוכה בגביע העולמי ואני מנצחת באירוע...התגעגעתי לזה כ"כ השנה אני פשוט מאד שמחה". לקראת האירוע האחרון השנה כל הגולשות מגיעות רעבות לשפר את הניקוד ולשפר את מצבן לקראת תחילת העונה הבאה.

{youtube}5c-7fun1yJM{/youtube}
סיכום התחרות בביאריץ

 

קלי סלייטר וחברים בסוול של החיים בפיג'י


מה גורם לאדם שכבר ראה הכל בגלישה העולמית להתרגש כמו ילד קטן? מה גורם לחבורה של גולשים מכל הספקטרום, גולשי גלים גדולים, גולשים תחרותיים וגולשי אנדרגראונד. להתחבר ביחד לחבורה אחת שמחה ומאושרת? השבוע זה היה הסוול של החיים, בפיג'י. עם כל הכבוד לסבב העולמי, כל העולם דיבר כל השבוע רק על נקודה אחת קטנה במפה: מחנה הגלישה Tavaura ושני הגלים האגדיים שלידו Resturants ובעיקר Cloudbreak . סוול של פעם בחיים נע לאורך הים הטסמני והפך ספוטים בכל רחבי אוסטרליה והאיים שסביבה לטירוף חושים מוחלט. אבל רוב הכוח של הסוול התמקד על הריף הרדוד של Cloudbreak, נקודה קטנה באמצע הים הפתוח והפיק כמה מהגלים המושלמים ביותר ב 20 השנה האחרונות. ריאן היפווד, דיין גודאוסקס ברוס איירונס ועוד רבים וטובים חגגו בצינורות ענק של כחול חלומי. אה, ודרך אגב, קלי סלייטר הבריז מהסילאבונג פרו בג'אי ביי ואופציה לעלות למקום הראשון בעולם בשביל הגל הזה. האם זה הסוול או האם המתחרה הנצחי נגמל מחיידק הניצחון ולמד לכייף מחדש? קשה להגיד. בילאבונג מצידם לא נטרו טינה והכינו סרט קצר של 18 דקות על השבוע המטורף הזה. כן, הם אפילו הכניסו את סלייטר לסרט.

 

{vimeo}26694098{/vimeo}
 אה, הנה סלייטר!


והייתה גם תחרות....


כן, קשה להאמין שתחרות בסבב העולמי תדחק לשוליים ועוד במיוחד התחרות בג'אי ביי ועדיין... עם שני ימים של סוול בלבד כל השבוע, התקפות של גובה כתף במקסימום וגלים שנעלמים כבר בצהריים, היה קשה מאד להנות מהתחרות כמו שצריך. הסיבוב השני התקיים בשני חלקים, חציו ביום שני וחציו ביום חמישי. מארגני התחרות יחד עם נציג הגולשים Kiren Pireow ניסו לנצל כל דקה של סוול כדי להספיק את הסיבוב השני. היום (יום שישי) הגולשים נקראו להיות מוכנים לתחילת הסיבוב השלישי לא פחות מ 9(!) פעמים, שיא של כל הזמנים בתחרות, לפני שהמארגנים החליטו להכריז על יום מנוחה. בכל מקרה הגל כן עבד לפעמים והיו לנו השבוע מקצים מדהימים בסיבוב 2, בעיקר דמיאן הובגוד ואדריאנו דה סאוזה שהראו הרבה כוח וידע בגלים וטאג' בוראו שנראה בכושר מעולה.

 

{youtube}vkXLAsACIBw{/youtube} 


עכשיו נשאר למארגנים יומיים בלבד להריץ את כל שלושת הסיבובים הנותרים ואז את שלבי הגמר. לו"ז צפוף לקראת הסוול שאמור לעלות מחר ואם התנאים לא יהיו אופטימלים אנחנו עלולים להגיע לסוף תקופת ההמתנה לפני הגמר. לא ברור כיצר ינהגו מארגני התחרות במקרה זה אז הולכים להיות לנו יומיים צפופים במיוחד.


  

Share