November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

כבד אחי...

אוגוסט, טהיטי. האוקיינוס השקט. 34 גולשים עומדים בפני תחילת החלק השני של עונת הסבב העולמי. המירוץ לאליפות פתוח לחלוטין ועכשיו צריך רק לעבור את הגל הכבר בעולם - בילאבונג פרו צ'הופו!.

Teahupoo
יציע הכבוד בצ'והפו

צ'והפו הוא גל מיוחד מאד. זה לא הגל הגבוה בעולם, זה גם לא גל מאד מתוחכם. זאת מסה ענקית של מים שנשברת על ריף רדוד מאד וחד כמו סכין בצורת צינור מושלם וצלול ל-לפט. הגל הזה הוא ההפך המושלם של J-BAY ולא רק בכיוון. זה גל צינורי, כבד ויחסית קצר ואם J-BAY זה אחד הגלים הטכניים בסבב אז צ'והפו זה הגל שדורש הכי הרבה ביצים. ציון של 10 פה לא יהיה מורכב מאיירים מטורפים או מחיתוכים חזקים. כדי לנצח פה צריך להכנס כמה שיותר מאוחר, כמה שיותר עמוק לתוך מערבל בטון שימרח אותך על הסלעים.

{youtube}3BUFKUlXN0w{/youtube}

אתר סרפליין מגדיר את צ'הופו כ"לא יותר מקלוז-אאוט מהולל. צינור מחריד וקטלני שמבטיח צרור של צרות אפילו לגולשים המנוסים ביותר" הגל מזנק מהריף למעלה כל כך מהר שהליפ נהיה כבד כמעט כמו שהוא גבוה ואי אפשר להתחיל לחתור לפני שהגל תופס צורה בלי להסתכן בלהיות מועף כמו מתותח. יחד עם ביצי ברזל צריך פה תזמון מדויק והרבה ניסיון כדי להחליק פנימה בדיוק בזמן.

Laird Hamilton
בשנת 2000 לאירד המילטון עשה היסטוריה בצ'והפו כשנגרר לגל הכבר ביותר אי פעם והראה כמה ניסיון צריך כדי להצליח כאן

למרות שבשנים האחרונות התחרות בצ'הופו איכזבה מספר פעמים ושום סוול משמעותי לא הגיע בזמן לתחרות. עדיין זאת אחת התחרויות החשובות בסבב. לאורך השנים היא הייתה תפאורה הולמת לכמה מההתרחשויות הדרמטיות בסבב. ב 2001 התחרות הייתה חשובה מתמיד כשחמישה אירועים בוטלו בגלל אירועי ה 11 בספטמבר. קורי לופז זכה בתנאים מושלמים מול מי שיהיה אלוף 2011, סי ג'יי הובגוד. ב 2003 קלי סלייטר חזר לדוכן המנצחים אחרי הפסקה של שלוש שנים כשניצח את הגמר מול טאג' עם שתי אצבעות שבורות ברגל. ושנה שעברה, אנדי איירונס חוזר לבמה המרכזית וזוכה באירוע בטהיטי. זאת הייתה זכייה ראשונה של אנדי באירוע של הסבב אחרי שלוש שנים קשות. הזכייה של אנדי בספוט שכל כך אהב ובעיקר הנצחון שלו על קלי בחצי הגמר ריגשה את עולם הגלישה שהתכונן לחזרתו של איש הקרח. מותו של אנדי רק חודשים ספורים לאחר מכן ינציח את טהיטי 2010 כנצחון האחרון של אנדי יחד עם כל המטען שמתלווה לזה.

{youtube}T_tXx4Ino1E{/youtube}

השנה התחזית צופה סוול טוב שצריך להגיע לאזור טהיטי בזמן ההמתנה של התחרות וכולם כבר כוססים אצבעות. יש הרבה דברים יפים בצ'הופו, זה הלפט הראשון של השנה ועם הופעות חזקות עד כה מצד ה-גופיים של הסבב אנחנו מצפים לראות אותם עולים ברמה. זה גל כבד ויש סכנה שיהיו פציעות ודרמה וזה גם גל שדורש מהגולשים בסבב להראות יכולת בגל גבוה וצינורי, מעניין לראות את הצעירים ומומחי האיירים מתאימים את עצמם לגל הדרשני. בארבעת האירועים עד כה היה לנו זוכה אחר בכל אירוע והמירוץ לאליפות פתוח לגמרי, אחרי צ'והפו מחכה לנו עוד תחרות מיליון הדולר בניו יורק, קיצוץ חצי העונה נ Lowres ולא פחות מ 7(!!) אירועים בחמשת החודשים הקרובים. הולך להיות חם חם חם!!

בילאבונג פרו טהיטי - 20-31 באוגוסט 2011

Share