November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

העולם מתהפך ושום דבר לא משתנה

 

alt
ברוס איירונס לא היה היחיד שעף לו הראש מהתחרות הזאת

התחרות בטהיטי הייתה התחרות הטובה ביותר בעשור האחרון. אלה הכותרות בכל העולם ועל זה גם יתווכחו בכל העולם בחודשים הקרובים ובשנים הבאות. האירוע הזה הוא דוגמה למה העולם צריך תחרויות גלישה. גלים מושלמים, גולשים מושלמים, החלטות שיפוט הזויות, פציעות מטורפות, אנדרדוג שמגיע עד לחצי הגמר ובכלל כל הדור הצעיר שעשה בית ספר לדור המבוגר . ובסוף קלי סלייטר אחד, שוב בפעם ה 47 בקריירה, על דוכן המנצחים.

 


Kelly Slater, Owen Wright
קלי סלייטר ואוון רייט. זה לא נגמר, זה רק מתחיל

נתחיל מהסוף, ביום האחרון היו שלושה מועמדים רציניים לגמר, ג'רמי פלורס שלהט כל התחרות, אוואן רייט שהוכיח שהוא מתמודד רציני לאליפות עולם עתידית ושגלים גדולים לא מפחידים אותו בכלל. ועוד מישהו שתמיד פייבוריט. אחרי מקצה רבע גמר חלש ביותר ג'רמי פלורס מצא את עצמו בחוץ והמירוץ הצטמצם לשניים. אוואן רייט המשיך לגלוש מצוין עם המון מהירות בזכות הגוף המגודל שלו וסיים בחצי הגמר את החלום של טראויס לואגי. בינתיים קלי דאג (שוב) להזכיר (לעוד) דור חדש שהוא עוד כאן ושהם עדיין בגנון וניצח את וילקו וג'וש קר בדרך לגמר מול רייט. הגמר נערך בגלים חלשים ושני המתמודדים תפסו הרבה גלים בינוניים. קלי הוכיח (שוב) שכל מה שאוון עוד לא למד הוא אף פעם לא ישכח ושיחזר כל גל של אוון, רק קצת יותר טוב. אפשר להגיד שאחרי שקלי הבריז מג'איי ביי קלי הוא לא איבד סנטימטר אחד של תחרותיות והוא מוכן ליפול מגלים כמו קוק ורק לא לשחרר רבע גל למתחרה. עכשיו קלי סלייטר מוביל את הדירוג העולמי וזה אחרי שהוא בכלל לא בא לתחרות אחת, מה הוא יעשה פעם הבאה, יראה אם הוא מצליח לנצח עם רגל אחת קשורה מאחורי הגב?
ג'רמי פלורס אגב גם לא יצא בידיים ריקות, הוא הולך הביתה אם הפרס על שם אנדי איירונס בתור המתמודד הכי צ'ארג'ר בתחרות.

{youtube}sgfeeAjncNM {/youtube} 

הסיפור הגדול של התחרות מבחינתי הוא טראויס לואגי. הדרום אפריקאי הצעיר בכלל לא היה צריך להיות בתחרות הזאת אבל בזכות הפרישה של בובי מרטינז הוא מצא את עצמו בפנים, טס לטהיטי תוך 48 שעות מצרפת, הגיע בלי גלשנים, לקח גלשנים מכל מי שהסכים לתת לו ושבר אותם... התרסק על הריף, היה צריך לסבול החלטת שיפוט הזויה ולגלוש שני מקצים וחצי נגד החבר הטוב שלו ג'ורדי סמית' ובסוף הצליח להגיע לחצי הגמר רק כדי להיות מודח שניה לפני שהוא צובר מספיק נקודות להתברג לסבב. הבחור גולש ענק, הוא קיבל הזדמנות והוא ניצל אותה עד הסוף, הוא לא ויתר לשניה ונשאר חיובי כל הדרך. הכל התחיל בסיבוב השני כשהוא הפסיד לג'ורדי סמית' ואז התקבלה ההחלטה שהמקצה יערך מחדש והשאר היסטוריה.


Travis Logie
טראויס לואגי. ממוקד במטרה כל הדרך.

 

ואי אפשר בלי הסשן טואו אין. לא רק התחרות עצרה, כל העולם נעצר ביום שבת בלילה כשאחת הסופות הכי גדולות בעשר שנים האחרונות זיעזעה את טהיטי וגלי ענק עפו על הריף. אחרי כמה שעות של חוסר ודאות ופחד הממשלה הטהיטית אישרה לסירות של בילאבונג לצאת לצ'אנל וככה התחיל התיעוד הגדול ביותר אי פעם של הסשן הגדול ביותר אי פעם בטהיטי. מה לא היה לנו שם, ברוס איירונס עם התחת בחוץ, מאיה גבריאלה שכמעט מתה אחרי שחטפה סט על הראש וריקרדו דוס סנטוס שהיה המתחרה היחיד בתחרות ששם זין על הסיכונים ונגרר לתוך כמה פרות בעצמו.

{youtube}ne6cFE6HrZc{/youtube} 

התחרות הזאת הייתה תחרות מאד משמחת, אירוע שלא נשכח הרבה זמן. אבל יש פה שמחה מוזרה. איך יכול להיות שהתחרות הזאת הייתה כל מה שתחרות יכולה להיות ואפילו יותר ועדיין שום דבר לא השתנה. תמיד משמח לראות את קלי מנצח אבל חייבים לשאול את עצמנו, האם באמת לגולשים אחרים אין מה להציע מולו? האם עוד דור של גולשים צעירים הולך להכחד מול האיש הקירח? יש כאן הוכחה חד משמעית שכשהגלים רציניים באמת וההיסטוריה נכתבת זה שוב אותו סלייטר שנמצא שם כדי להיות חלק ממנה. ולא זה לא בגלל שהוא חייזר ירוק מהכוכב איקס שיכול להתכופף לצורה של צינור סגור. זה לא בגלל שרק הוא יכול, זה בגלל שרק הוא רוצה! פארקו, טאג', ג'ורדי? אם באתם רק להנות אז אנחנו לא קונים את זה. מה שאני רוצה לקחת מהתחרות הזאת זה את התמונה בסרפליין של הפנים הכועסות של אוון אחרי ההפסד בגמר. על זה מקבלים את פרס אנדי איירונס, לא על צ'ארג'ינג. זה לא הפנים של פארקו או של ג'ורדי שלא מתרגשים שוב להפסיד לקלי. זה פנים של מישהו שרוצה לשבור לקלי את הצורה! פנים כמו שהיו לאנדי... זה הפנים של העתיד....

Owen Wright
אוואן רייט. זה העתיד והוא לא נחמד.

*אם לא היה לכם כוח לקרוא את הכל. אז פשוט תצפו בקליפ הסיכום של התחרות

{youtube}Cs0IJxOVbDs{/youtube} 

** ועוד דבר אחד בכוכבית. קלי מצא איזה זקן אחד בספרד שבונה קוואדים כבר 20 שנה כדי לשדרג את הגלשני קוואד שלו. חולה נפש אמרנו כבר?

 

Share