November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

ההוריקן לקח. ההוריקן ייתן?

כשקוויקסילבר לקחו את ההימור לקיים את התחרות הראשונה אי פעם של הASPבחוף המזרחי של ארה"ב הם ידעו שהם לוקחים הימור גדול מה שבטוח זה שהם לא חשבו שהם ימצאו את עצמם שנה מאוחר יותר מושקעים בהימור ענק ופתאום הרבה יותר מסוכן.

ה Quicksilver Pro New York הייתה צריכה להיות תחרות ענק עם הפרס הכי גדול אי פעם בגלישה המקצוענית, מיליון דולר!.  פסטיבל מוזיקה, אקסטרים וגלישה  בסדר הגודל של ה US OPEN. שיבשר על הגעת הסבב לחוף המזרחי של ארצות הברית ועוד דווקא לניו יורק!

ואז...  בשבוע שעבר הוריקן איירין שטף את החוף המזרחי, הנזק שהוא השאיר אחריו היה הרבה פחות רציני ממה שחשבו שיהיה וכולם נשמו לרווחה, כולם חוץ מהמנהלים של קוויקסילבר. העיירה לונג איילנד נפגעה קשות והעירייה הודיעה למארגני התחרות – כל המשאבים שלנו מופנים לניקון, רוצים לגלוש, תגלשו אבל תשכחו מכל הפסטיבל שתיכננתם מסביב.


Hurricane
קטיה

ככה, תוך שניה הפך מה שהיה אמור להיות אירוע אקסטרים מהגדולים בעולם, לתחרות עם תשתיות שמזכירות את הג'וניורס בנתניה ושידור חי מהמרפסת של המלון. עכשיו תוסיפו לזה את העובדה שכרגע הסתיימה אחת התחרויות הכי טובות בעשור האחרון ואת זה שיש לקוויקסילבר פרס של מיליון דולר לחלק ותבינו שמאחורי הלוגו האדום מסתובבים כמה אנשים מאד לחוצים.

אז למה לקוייקסילבר וגם לנו יש הרבה סיבות להיות אופטימים?  דבר ראשון – הסוול. ההוריקן לקח וההוריקן ייתן? יכול להיות. אירייין אולי הוציאה את האוויר מהמפרשים של קוויקסילבר אבל עונת ההוריקנים החליטה גם לברך ולא רק לקלל. הוריקן קטיה כרגע נמצא באוקיאנוס השקט קרוב לקובה ופלורידה ועושה את דרכו צפונה. נראה כרגע שהוא יחתוך צפונה קצת יותר חזק מהוריקן איירין ויעבור על הים ליד התחרות במקום ישירות על החוף. כבר מהיום צפויה לנו עלייה בגלים כאשר לקראת סוף השבוע הגלים בלונג איילנד צריכים לעלות לאיזור ה 10 פיט. מארגני התחרות יצטרכו לדעת לנצל את זה טוב כי ברגע שההוריקן יעבור הם ישארו בלי גלים אז יש מצב שנראה את הסיבובים הראשונים מתקיימים בתנאים לא מעולים כדי להספיק לקיים את מקצי הגמר בתנאים טובים יותר.  

Forcast New York
התחזית לשבוע הקרוב - שימו לב לסופ"ש

סיבה שניה לאופטימיות, הסבב העולמי – איזה דרמה השאירה לנו התחרות בצ'הופו. המירוץ לאליפות פתוח לגמרי עם לא פחות מעשר גולשים שיכולים בקלות לתפוס את המקום הראשון. השם החם הוא קלי סלייטר כמובן, אחרי הופעה מרשימה ב US OPEN עם תנאים מאד דומים למה שצפוי לנו בניו יורק ויחד עם הניצחון המדהים בצ'הופו, אלוף העולם 10 פעמים הוא שוב האדם שכדאי לפחד ממנו. מי שעוד כרגיל על הכוונת הם מיק וג'ואל, האוסטרלים נראו חלש מאד בצ'הופס וצריכים להתאפס על עצמם עכשיו כדי לחזור חזק למירוץ. גם אואן רייט וג'וש קר נכנסים חזק למירוץ והגל בניו יורק מושלם לאיירים שהם אוהבים לעשות, עם הפציעה של ג'ורדי שהודיע היום שהוא פורש מהתחרות יש לנו סיכוי להרבה הפתעות בצמרת .

 

Kelly Slater
אה, אין גלים? אוקיי... סלייטר באוויר

גם בתחתית צפויו לנו מאבק מטורף. עם הקיזוז שמגיע כבר בתחרות הבאה, יש הרבה גולשים שנאבקים בשביל להשאר בסבב ולא מעט גולשים שנאבקים בשביל להכנס אליו. הפעם תלויים על הקצה כמה שמות מוכרים מאד כמו פרדי P ובובי מרטינז שאם לא יגיעו לגמר יפרדו מהסבב, אולי לתמיד. CJ הובגוד צריך להגיע לפחות לסיבוב החמישי וגייב קלינג צריך להגיע לחצי. יש פה הרבה גולשים שהקריירה שלהם תלויה בתוצאה בניו יורק ואנחנו יכולים לצפות שהם יתנו את הכל ותהיה לנו דרמה ענקית.

סיבה שלישית לאופטימיות – דיין ריינולדס. הנסיך המהורהר ומי שקלי סלייטר אומר עליו שהוא הגולש הכי טוב בעולם החליט לסיים את ההברזות שלו ולחזור סוף סוף לסבב. אולי בגלל שזאת תחרות של הספונסרים שלו או אולי בגלל שיש גבול לכמה שאפשר לסחוב את הפציעה שלו. ריינולדס וסטייל ה"לא אכפת לי" שלו נחתו בניו יורק וגם הוא יהיה איום גדול מאד על המתחרים בתחרות.

{youtube}KzrUmb43T8s{/youtube}
 דיין ריינולדס. למי ששכח

לסיכום מחכה לנו שבוע גורלי שיכול להרים את קוויקסילבר לרמת גאונים או לרסק אותם לרצפה אם לא יסתדר הסוול. מה אתם חושבים? 

 

Share