November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

Hurley Pro בטרסטלס קליפורניה - מעבדת ניסויים

אם הייתם שמים את כל הגולשים בסבב על גל אחד שתמיד מתנהג אותו דבר ובודקים אותם אחד מול השני, יכולת מול יכולת, על מגרש שווה, מי היה נוצץ ומי היה מתפרק? בשבוע הקרוב ב Hurley pro בקליפורניה 32 הטובים בעולם ייבחנו במעבדה של עולם הגלישה: לואר טרסטלס. 


Trestles
שלמות בקליפורניה

מילדים קטנים שתופסים את הגל הראשון שלהם ועד מקצוענים שמחדדים את הביצועים שלהם, לואר טרסטלס הוא גל לכולם. זה לא גל שצריך לגדול על גלים אחרים לפני שנהיים מנוסים מספיק להתמודד איתו, אבל זה גל שתמיד אפשר להשתפר עליו.. הכי קרוב שאפשר לגל מלאכותי הגל ב "לואר'ס" נשבר על חול מכוסה בחלוקי נחל עגולים. האוקיינוס השקט נותן לגל כוח והקרקעית המתונה מקלפת אותו לאט לאט לכיוון החוף. הגלים נשברים בספוט הזה לאט אבל חזק ומושלם ככה שהגולש יכול לקבוע את המהירות שלו על הגל. יש בו מספיק כוח בשביל מהירות לביצועים וליפ רך שנותן לך לשחוט. הגל הזה בד"כ לא מצתנר אבל כבר היו פה הפתעות כמו הקדיחה של קלי בגמר בשנה שעברה.

 {youtube}rKhp4Mgm6Ic{/youtube}
 היום האחרון של 2010. קלי קודח עד הניצחון

קלי סלייטר, השם החם גם השנה. קלי הוא המועמד המרכזי לניצחון פה. בעשר השנים האחרונות הוא הגיע פה לשישה גמרים וניצח ארבעה מהם. שאר התוצאות שלו היו רבעי וחצאי גמר. סלייטר מכיר את הגל הזה יותר טוב מכל אחד וכאן הוא בוחן את הציוד שלו באופן קבוע. קלי הוא איום ענק בכל מקום אבל פה זה המגרש הביתי שלו ועם המומנטום שלו יש כאן מצב חזק לעוד גמר וכנראה ניצחון. אוון רייט רודף חזק אחרי קלי. מהמקום השני בעולם אוון קרוב מאד לעקוף את קלי וטרסלס הוא בדיוק המקום לאיירים של הענק האוסטרלי. עם אפשרות לשלושה.(!) איירים על גל, המקפצות של קליפורניה יכולות לקחת את אוון עד למקום הראשון. עוד שלושה אוסטרלים שיכולים לאיים פה הם ג'וש קר שגם יחפש לעוף גבוה. מיק פאנינג שרק חיכה לגל ימינה עם פייס ארוך להפגין עליו את הכוח שלו ולפצות על התוצאות האחרונות שלו וטאג' בוראו שהגלישה הטכנית שלו מותאמת בדיוק לאופי המושלם של הגל הזה.

Owen Wright
אוון רייט - גמר שלישי נגד סלייטר?

אחרי ניו יורק התבצע הדירוג מחדש של ה ASP ושלושה גולשים חדשים הצטרפו לסבב: מיגל פופו, גבריאל מדינה וג'ון ג'ון פלורנס. מדינה הגיע למקום ה 17 בדירוג הכללי אחרי שכל השנה עבר בין תחרויות כוכבים מסביב לעולם בשביל להבטיח את המקום שלו בסבב. צפו לאיירים קטלניים מהברזילאי הצעיר הזה. יחד איתו ג'ון ג'ון פלורנס, ילד האגדה מפייפ שצריך להוכיח שיש לו מה להראות מחוץ לאי. תוסיפו לזה את מה שיכולה להיות התחרות הראשונה של דיין ריינולדס השנה (אם לא תהיה לו ציפורן חודרנית או משהו) וגם ההזדמנות לראות את רוב מצ'אדו גולש בתחרות ותהיו בטוחים שהולך להיות שמח.

 

טרסטלס הוא אולי הגל הכי "נותן" בסבב, כאן לא היו בעיות מהגל ועל כל גולש רואים בדיוק מה יש לו להציע. בגלל זה כולם יורדים לפרטים הטכניים. לפי קלי סלייטר "לוארס מוציא את הטוב מגלשן טוב ואת הרע מגלשן רע" צריך לבחור פה במדויק כי אם אתה מג'עג'ע בלוראס זה בגלל הגלשן, לא בגלל הגל. רוב הגולשים כנראה יבואו עם הגלשנים שלהם מניו יורק או שיכינו אצל שייפר מקומי גלשנים עם רוקר קצת יותר נמוך בשביל תוספת המהירות שצריך פה. מעניין עם כמה חרבות קלי יחליט לבוא.

{youtube}39o5M6XUuMk{/youtube}
הגולשים מספרים מה הם אוהבים בלוארס

לוארס הוא המקום לבוא ולהתפוצץ. הגל הזה ייתן לך הכל ואתה חייב להשאיר הכל על הגל פה. הגולשים יודעים את זה והשופטים יודעים את זה גם. בראיןו לאתר הרשמי של ה ASP השופט הראשי ריץ' פורטה הזהיר שלא כל אייר יקבל ציון גבוה. השופטים מחפשיות ביצועים על החלקים הקריטיים של הגל, הם מחפשים הרבה תנועה למעלה ולמטה על הפנים של הגל ואיירים יקבלו ציונים רק אם הם גבוהים ובחלקים התלולים של הגל. יעופו פה ציונים גבוהים על גלישת אולדסקול אוף דה ליפים חזקים וקאטבקים רצחניים אז כל הצעירים צריכים להראות פה כוח ולא להתעוףף כמו סביבונים.

Kelly Slater
סלייטר - מרגיש בבית

אפשר כבר להרגיש את הלחץ. נשארו רק עוד חמישה אירועים בסבב והצמרת צפופה מאד. לפני היציאה לאירופה ולאי הודאות של סן פרנסיסקו כל הגולשים רוצים לנצל את ההזדמנות הזאת בשביל לשפר את המיקום שלהם ולהשאיר את האליפות פתוחה עד דצמבר בפייפליין.

 

Share