November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

Hurley Pro - סיכום היום השלישי

 

לואר טרסטלס קליפורניה, היום השלישי הפריד בין הילדים לגברים כשסיבובים 3 ו -4 הסתיימו אתמול בגלים קצת יותר גבוהים ממה שראינו ביום השני של התחרות אבל עדיין בסוול די נמוך. היום התחיל חלש ועם ציונים נמוכים אבל ככל שהיום נמשך היו לנו כמה מקצים לוהטים ולא מעט התרגשות.


Kelly Slater
קלי סלייטר - Talk to the hand
 

הסיבוב השלישי התחיל עם שני מקצים חזקים, טאג' בוראו בדרבי אוסטרלי נגד קאי אוטון ואדריאנו דה סוזה בדרבי ברזילאי נגד ג'דסון אנדרה. בוראו ודה סוזה עלו שניהם בלי יותר מדי בעיות לפני שהגלים ירדו והמקצים הבאים הסתיימו בציונים נמוכים יותר. המקצה של ג'רמי פלורס ופרדי Pהסתיים עם הציון הנמוך ביותר ליום: פלורס ניצח 10.27 מול 9.57 של פרדי במקצה משמים.

באופן קוסמי איך שקלי סלייטר נכנס למים הגלים ישר התחילו לעלות וקלי ניצל אותם עד הסוף בשביל לנצח בקלות את טום ויטיקאר. מיד אחרי המקצה של קלי נכנסו למים אוון רייט (2 בעולם) וג'ון ג'ון פלורנס (בן 18). מהר מאד המקצה הפך להיות המקצה המותח ביותר של היום כששני הגולשים העיפו איירים מטורפים ואספו ציונים גבוהים. 10 דקות לסיום פלורנס עלה ליתרון ראשון ותקע את רייט במצב שהוא צריך גל של 9 נקודות. הפסד פה יכול היה לפגוע חזק בתקוות האליפות של האוסטרלי הצעיר והמתח הורגש בקהל שצעק ועודד על כל גל. 8 דקות לסיום רייט תפס גל ארוך ופוצץ אותו בסדרה של אוף דה ליפים חזקים עם החרבות בחוץ. השופטים העניקו לגל של רייט ציון של 9.77(!!) בלי שהוא ביצע אפילו אייר אחד (שכל כך מזוהה איתו) על הגל! הגל של רייט היה מאד שנוי במחלוקת והתחושה הייתה שהגיע לו רק 9 נמוך. פלורנס היה צריך להשיג ציון של 9.22 בשביל לנצח אבל הזמן לא הספיק לו...

 

John Johb Florence
ג'ון ג'ון - הפעם זה לא הספיק אבל עוד נראה ממנו הרבה בסבב

המקצה הזה מראה לנו את היכולת של אוון רייט לגלוש אולד סקול ולא רק לעלות לאיירים וזה מה שמפריד אותו משאר הגולשים הצעירים בסבב. זה גם מלמד אותנו על קריטריון השיפט בטרסטלס: מהירות, כוח, מחוייבות ובעיקר לחבר את הנקודות. בגל טוב כמו לוארס לא תקבלו ציון על ביצוע אחד גדול, צריך להראות שליטה על כל הגל.

 

Owen Wright
אוון רייט - אוף דה ליפ נמדד בכמות הספריי. זה היה שווה 9.77
 

הסיבוב השני המשיך עם כמה מקצים די חלשים עד המקצה של ברט סימפסון וג'ואל פארקינסון שנגמר בהחלטה מאד קשה נגד סימפסון המקומי. פארקו גלש יותר טוב כל המקצה עם המון כוח וחרבות בחוץ כמעט בכל פניה. אבל ברט היה צריך רק 7.87  בשביל לנצח והשופטים בחרו לתת לו 7.67 על גל שנראה כמו שמונה. פיל סימפסון אביו של ברט צעק מתסכול על החוף ושלח מבטים מאיימים לעמדת השיפוט אבל זה לא עזר לברט שגל ענק שלו בשניות הסיום לא השיג לו את הניקוד הדרוש והשאיר אותו בחוץ.

הסיבוב הרביעי נפתח בהפצצה של טאג' שפיצץ מים לכל כיוון עם שורה של סנאפים חזקים. אדריאנו דה סוזה וג'רמי פלורס רדפו אחרי טאג' כל המקצה ואז.... דה סאוזה עלה לכמעט סופרמן מטורף (אייר שמורידים את הרגליים מהגלשן ותופסים אותו עם הידיים כמו סופרמן) ומיד אחרי זה עוד אייר ריברס שסגר את הסיפור בשביל טאג' ופלורס. חבל לראות את טאג' שוב מפסיד מקצה בשניות הסיום.

Taj Burrow
טאג' - שוב לא יציב

סוזה היה כל כך נרגש מהזכייה בסיבוב השלישי שהוא שיחרר כמה צעקות לכיוון קלי סלייטר שבדיוק חתר למקצה שלו. כנראה שהשניים האלה עוד לא שכחו את היריבות שלהם מפורטו ריקו שנה שעברה. סלייטר בתגובה לא נשאר חייב ושיחרר כמה שפריצים במים ומבטים עצבניים לכיוון הברזילאי, לפני שהתחיל את המקצה שלו מודלק לגמרי ושחט את ג'וש קר והייטור אלווס בסדרה של סנאפים אכזריים על גל של 8.90 נקודות (מתוך 10) וגל של 7 לציון כולל של 15.9

במקצה השלישי של סיבוב 4 המתמודד החדש על הכתר, אוון רייט, הראה כמה בחירת הגלים שלו חכמה ועם רק חמישה גלים שהוא תפס במקצה ניצח את דמיאן הובגוד ואדריאן באקן כשהוא משיג שני ציונים מעל 8 נקודות. המקצה האחרון של הסיבוב הרביעי היה מקצה אוסטרלי לחלוטין עם עוד תחרות חזקה בין מיק פאנינג לג'ואל פאריקנוסון. השניים נמצאים במירוץ לצמרת מאחרוי רייט וסלייטר ויחד עם הפציעה של ג'ורי סמית' הם צריכים לסיים במקום גבוה בתחרות הזאת. דווקא ג'וליאן ווילסון הצעיר לא נשאר חייב ועם גל 9.8 באמצע המקצה שם את שני התותחים במצב בעייתי. פארקו היה הראשון להתאושש ועם גל של 9.13 שהתחבר ל 8.8 שהוא דפק בתחילת המקצה הוא עלה ישירות לרבע הגמר ושלח את שני האוסטרלים האחרים לסיבוב החמישי.

Joel Parkinson
ג'ואל פארקינסון - עדיין במירוץ לאליפות

הסיבוב החמישי יתחיל היום בשעה 18 שעון ישראל עם טאג' בוראו נגד הייטור אלווס. כנראה שהיום יהיה היום האחרון של התחרות והמקצים ימשכו עד הגמר. הסוול יעלה קצת מאתמול אבל עדיין לא יהיה מטורף. ברבע הגמר מחכים כבר ארבעת המובילים של הסבב: סלייטר, רייט, פארקו ודה סוזה בתמונת מצב שמצופפת את הצמרת אפילו יותר. יש מצב טוב שנראה גמר שלישי ברציפות של רייט נגד סלייטר. אבל במצב הנוכחי כל הפתעה תגרום לבלגן רציני בצמרת לפני שהסבב נודד לאירופה

 

Share