November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

פורטוגל וכל השאר

 

אדריאנו דה סאוזה מנצח בריפ קארל פרו פורטגל! קלי סלייטר לוקח את המקום השני ומבטיח כמעט את אליפות מספר 11 ואוון רייט מוצא את עצמו מחוץ למרוץ אחרי מקצה מדהים מול ג'ון ג'ון פלורנס.

באירופה כמו שאומרים, הכל הפוך. גולשים חדשים פתאום נוצצים, הזוכים הקבועים מתחלפים וכל המירוץ לאליפות תופס תאוצה חדשה. אירופה בלי ספק הייתה כולה בוויב הברזילאי אחרי הזכייה המדהימה של גבריאל מדינה בצרפת. למי שלא זוכר מדינה רק לפני שתי תחרויות הצטרף לסבב והוא בסך הכל בן 19. מייד אחרי זה הגיעה הזכייה השנייה בתחרות של אדריאנו דה סאוזה השנה, שאחרי ניצחון שנוי מחלוקת בתחילת השנה בברזיל לא היה שום ספק לגבי היכולת שלו בגמר מול קלי סלייטר בפורטוגל.

Adriano de Souza
אדריאנו בסוף קיבל 9 על הגל הזה אבל זה הספיק בשביל לנצח את סלייטר

כמו בשנתיים הקודמות התחרות ב "סופר-טיובוס" הייתה מדהימה ובעצם אם לא הסוול המטורף שהיה בטהיטי היא בהחלט הייתה התחרות הטובה ביותר השנה. דבר ראשון היסטוריה – התחרות בפורטוגל הייתה תחרות הסבב הראשונה אי פעם שהסתיימה תוך פחות משלושה ימים. חוצמזה במשך כל שלושת ימי התחרות היו לנו צינורות בלי הפסקה וחלק מהניקודים הגבוהים ביותר שראינו בתחרות שמיניות ותשיעיות עפות לכל הכיוונים ולא פחות מארבעה גולשים שקיבלו 10 מושלם על גל לפחות פעם אחת בתחרות. אין ספק שהעיירה הקטנה פניש הוכיחה את עצמה כאחד מיעדי הגלישה הטובים בעולם והצטרפה לעוד עיירות קטנות שהפכו לגדולות כמו ג'פריס ביי בדרא"פ וקולנגטה בגולד קאוסט של אוסטרליה.

{youtube}B80FGWbj_lw{/youtube}
טירוף בפוטורגל!

הגמר הצמוד של קלי מול אדריאנו היה אחד הגמרים החזקים אחרי שקלי שלט לאורך כל התחרות והעיף את טאג' בוראו בדקות הסיום של חצי הגמר עם 10 מושלם (זה כבר נהיה נוהל, לא?) אדריאנו גם רץ חזק והגיע לגמר אחרי ניצחון צמוד על מישל בורז. אדריאנו ניצח את הגמר כבר בדקות הראשונות אחרי שסלייטר ויתר על גל כי הוא חשב שיש אחד יותר טוב אחריו אדריאנו קיבל על הגל הזה 9 וזה בעצם היה הגל הטוב היחידי בגמר. סלייטר עשה הכי הרבה שהוא יכול עם מה שהגיע אחר כך אבל זה פשוט לא היה מספיק. האמת, לסלייטר זה לא משנה. אחרי שאוון עף בסיבוב השלישי, מקום שני בפורטוגל שם אותו בעמדה כמעט בטוחה לאליפות מספר 11.

{youtube}G6pHZaJsiXA{/youtube}
אדריאנו זוכה בגמר בפורטוגל - סלייטר פותח פער בדרך לאליפות

באמת אין הרבה דברים שיכולים לעצור את סלייטר מאליפות נוספת ואפילו אם יקרה משהו מטורף והוא יעוף מוקדם משתי התחרויות הבאות, עדיין המתחרים על התואר יצטרכו נס בשביל לזכות. הנה כל התרחישים למה שצריך לקרות כדי שסלייטר יקח את האליפות כבר בתחרות הבאה ומה שהמתחרים שלו צריכים לקוות שיקרה כדי לקחת את זה ממנו: מבחינת סלייטר זה די פשוט, מקום 9 (סיבוב 5) ומעלה בתחרות הבאה (סן פרנסיסקו) והוא אלוף העולם בפעם ה-11. למתחרים שלו זה קצת יותר מסובך, אוון רייט ואדריאנו דה סאוזה הכי קרובים לאבק של קלי, גם לטאג' ולפארקו יש סיכוי לזכות באליפות אבל הוא אפילו יותר קטן.

Kelly Slater, Owen Wright
אוון סלייטר? - אולי שנה הבאה

גם אם קלי יעוף באחד משלושת הסיבובים הראשונים בסן פרנסיסקו, אוון או אדריאנו יצטרכו להגיע לגמר כדי להשאר במרוץ לאליפות. אם אחד מהם או שניהם יצליחו לעשות זאת הם צריכים לקוות לנפילה של קלי בסיבוב השני בפייפליין, אחד הגלים שקלי הכי טוב בהם והוא זכה פה ביותר מאליפות אחת. אם כל זה יקרה איכשהו בדרך נס עכשיו נשאר לאוון או לאדריאנו (בהנחה שהם הגיעו לגמר בסן פרנסיסקו) לנצח בפייפליין. לא משימה מאד קלה בגל הכי טוב בעולם. אוון מצידו צריך לזכור שזה המגרש הביתי של ג'ון ג'ון פלורנס ואחרי פורטוגל זה בטח לא חדשות טובות בשבילו. כמו שאמרנו גם טאג' ופארקו תיאורטית במירוץ לאליפות, הם צריכים בדיוק את אותם ניסים כמו אוון ואדריאנו רק שבמקרה שלהם, אם מישהו מהם רוצה לקחת אליפות הוא יצטרך גם לזכות בשתי התחרויות שנשארו.הסיכוי שלהם הוא לא יותר ממתמטי, או נס אמיתי.

Kelly Slater
טוב, אני פשוט אגדל עוד אצבעות - קלי סלייטר זוכה באליפות עשירית, השנה הוא יזכה באחד עשרה?

אז עם עוד שתי תחרויות בסבב נראה שריפ קארל שוב יגזרו את הקופון על זה שהאלוף יוכתר בתחרות שלהם. מה בדיוק מחכה לנו בסן פרנסיסקו, אף אחד לא יודע להגיד. זה אחד הביץ' ברייקים הכבדים בעולם במים קרים וסוערים. בינתיים רשות הפארקים האמריקאית אוסרת על שימוש באופנועי ים אז כולם מקווים שזה לא יהפוך להיות תחרות חתירות (אולי הם יבנו רכבל לפיק?). בכל מקרה מה שלא יהיה, הסבב מגיע לשיא ממש עכשיו. אז תנקו את האבק מהמסכים ותכינו הרבה קפה. מהלילה של ה-1 בנובמבר אנחנו מחכים לקלי שיעשה היסטוריה, שוב.

Share