November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

פייפליין!!!!!

Pipeline - קחו לכם דקה לחשוב על המילה הזאת, Pipeline.

הגל הכי מושלם, הכי מסוכן, הכי ידוע לשמצה בעולם. אם אתם גולשים, אתם מכירים את הגל הזה, אם אתם עוקבים אפילו מעט אחרי ,תחרויות, אתם מכירים אותו טוב. אם אי פעם ראיתם אותו במו עינכם, אפשר חתימה?

Banzai Pipeline
ככה לוקחים את הדרופ בפייפ!

עד שנות ה 60, Pipe (או איך שקראו לו אז Banzai Pipeline) נחשב מסוכן מדי לגלישה, פיל אדוארדס מקליפורניה הוא האדם הראשון שתועד גולש בהצלחה בפייפ בשנת 61. עד שהוא חזר לאוטו, כבר היו שלושה אנשים במים והטירוף התחיל. אין ספק שהאיש שפרסם את פייפליין יותר מכל אחד אחר הוא גרי לופז. אמנם היו גולשים אחרים שעשו שם דברים מדהימים בשנות ה - 60, אבל אף אחד לא מזוהה עם פייפליין יותר מלופז - מכנסי הדפוק'אותי של הסבנטיז, גלשני ה Lightning bolt והשפם. הוא נכנס עמוק יותר וחזק יותר לצינור מכל אחד אחר לפניו ומשך אחריו דורות של גולשים שרצו רק דבר אחד, להיות המלך של פייפ! 

הפרסום הגובר גרם לצפיפות נוראית בפייפ והצפיפות הובילה לפציעות. פייפליין נחשב לגל הקטלני ביותר בעולם ואנשים נהרגים בו בממוצע של אחד לשנה. ועדיין, אלפי גולשים מרחבי העולם נוהרים אליו מדי שנה ובכל עשור קם לגל הזה גיבור חדש, קלי סלייטר ששלט בפייפ בשנות ה-90 (כמו בכל גל אחר בעולם) עם צינורות מטורפים ופניות על הליפ כאילו הוא משחק בביץ' ברייק נוח ולא בגל הקטלני בעולם. ואנדי איירונס זצ"ל שהיה האלוף הבלתי מעורר של שנות האלפיים עם הגלישה הכוחנית והשמחה שמאפיינת אותו וכבן המקום היה חביב הקהל בכל תחרות. בשנים האחרונות ג'יימי אובריאן, ג'ון ג'ון פלורנס, ריף מקינטוש וקאלאני צ'פמן הצטרפו לשורה ארוכה של גולשים שיכולים לקרוא לפייפליין בית וכולם נותנים להם שם

{youtube}PxEp81c9u7s{/youtube}
חגיגת צינורות - פייפ ביום גבוה

מיקום אגדי מחייב תחרות אגדית ומאז השקתה ב 1971 ה Pipeline Masters (שמאז הפכה ל Billabong pipeline masters) המתקיימת בין ה  8-20 בדצמבר היא התחרות הנחשבת ביותר בסבב העולמי. אנדי איירונס אמר פעם שהוא מעדיך לזכות בפייפ מאשר בכל דבר אחר.
הפייפ מאסטרס, כפי שהיא נקראת בפי המתחרים בסבב, הייתה מאז ומתמיד דרמטית, בתור התחנה האחרונה בסבב העולמי מונחים כאן על השולחן גורלות והרבה, הרבה מאד, כבוד. פייפליין הכתירה את אלוף העולם הראשון מהוואי, דרק הו בשנת 93 וראתה כמה מהסיומים המותחים ביותר של הסבב העולמי. בין השאר הזכייה  של אנדי איירונס באליפות העולם בגמר נגד קלי סלייטר ב 2003, והזכייה באליפות העולם הלא פחות דרמטית של קלי בעצמו בחצי גמר בשנת 1995 נגד רוב מצ'אדו (חברו הטוב ביותר). 

pipe
קירן פירו  בצינור קלאסי בפייפ

חוץ מלהיות התחנה האחרונה בסבב התחרות בפייפליין היא גם התחנה האחרונה ב Vans Triple Crown. אחרי ניצחון בסנסאט ג'ון ג'ון פלורנס מוביל את המיני סבב הזה ופייפליין זה הספוט הביתי שלו, תהיו מוכנים לראות את הילד מפציץ מול אלופי העולם. על השולחן מונחים הרבה כבוד וכסף וג'ון ג'ון אולי מוביל אבל יש לו עוד שמונה מקומיים על הזנב כאשר כל תחרות יכולה לקרב גולש מאושר אחד לתואר המאד יוקרתי של אלוף ה"מיני-סבב" של הוואי: ה Vans triple crown. אז תצפו למלחמה.

מאז מותו הטרגי בשנה שעברה של אנדי איירונס, אלוף העולם שלוש פעמים ויליד הוואי.החליטו בבילאבונג לקרוא לתחרות על שמו ומהשנה השם הרשמי של התירות הוא בילאבונג פייפ מאסטרס לזכר אנדי איירונס. כבוד גדול אבל היה עדיף אם הוא פשוט היה חי וגולש שם!

{youtube}4uwtqRBE4Kk{/youtube}

אלוהה.

ניתן לצפות בכל השידורים החיים ב - http://vanstriplecrownofsurfing.com/billabongpipemasters2011

Share