November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

נפטר שון קולינס. מייסד אתר סרפליין

שון קולינס, מייסד אתר Surfline.com, גורו של חיזוי גלים ואחד מהאנשים המשפיעים ביותר בעולם הגלישה, נפטר אתמול בשעות הלילה (שעון ישראל). קולינס סבל מהתקף לב באמצע משחק טניס ופונה לבית החולים שם נפטר מאוחר יותר. שון קולינס השאיר אחריו אישה, שני בנים ועולם שלם של גולשים, יצרנים וחברים שקיבלו את הבשורה בהלם. קולינס המציא את חיזוי הגלים המודרני והמודלים שלו באתר Surfline.com משמשים גולשים חובבים ומקצוענים בכל העולם.

Sean Collins
שון קולינס

קולינס החל את חייו בים, על הסירה של אביו כשלמד להפליג סביב ביתו בלונג ביץ' קליפורניה ומאוחר יותר במרוצי סירות ברחבי ארה"ב ומקסיקו. בתור גולש משובע קולינס ניצל את הזמן בין הפלגות כדי לגלוש בספוט הביתי שלו ב Seal Beach והשתמש בסירה גם כדי לגלות ספוטים חדשים ומבודדים בכל רחבי דרום קליפורניה. למרות שמעולם לא קיבל השכלה רשמית, קולינס לקח כמה קורסים במטאורולוגיה בקולג' הקהילתי בלונג ביץ' ושילב אותם עם הידע הנרחב על האוקיינוס שצבר במאות שעות של הפלגות וגלישה.

young sean collins
קולינס, סוף שנות השישים

אחרי כמה שנים של חלטורות בצילום ומלצרות, שהשאירו לו זמן לגלוש ולבלות בספריה הימית בניסיון ללמוד איך לפענח מפות מזג אויר כדי לחזות את הסוול הבא. קולינס נהיה מוכר באזור ואנשים התחילו להתקשר אליו כדי לשאול איפה כדי להיות בסוול הבא ואם יהיה גל טוב במקום מסוים. זה היה אז, בתחילת שנות ה-80 שהתחביב של קולינס הפך למקצוע. מספר אנשי עסקים פנו אליו כדי שיקים איתם קו טלפון בתשלום לגולשים שנקרא Surfline אחרי שלל תהפוכות שכללו פרישה, קנייה מחדש של המותג ועוד גלגולים, קולינס פתח בשנת 96 את אתר Surfline.com שסיפק תחזיות גלישה בחינם ואת מצלמות החוף הראשונות בעולם.

קולינס שימש כמייסד, בעלים וחזאי ראשי ב Surfline במשך יותר מ 30 שנה. מערכת חיזוי הגלים שפיתח נמצאת בשימוש גולשים, תחרויות גלישה, מצילים, הצבא האמריקאי ואפילו הוליווד. כל מי שמתכנן לעשות משהו בים ידע שהאיש שצריך לשאול זה שון קולינס. בשנים האחרונות קולינס עזר לגולשי גלים גדולים, ביניהם לאירד המילטון ושיין דוריאן, לגלות ספוטים חדשים בכל העולם ולהגיע למקום הנכון בזמן הנכון.
בין שלל התארים שלו הוא נבחר לאחד מ 25 הגולשים החשובים של המאה ה-20  ומספר 8 ברשימת הגולשים החזקים ביותר בתעשייה על ידי מגזין Surfer. ב 2008 קולינס צורף להיכל התהילה של הגלישה העולמית.

alt
קולינס חותם את שמו בבטון  של היכל התהילה של הגלישה.

בכל העולם אתרי חיזוי גלים ואתרים שמדווחים על ספורט הגלישה מסתמכים על הניסיון ועל החזון של קולינס ב Surfline, גם האתר שלנו. שון קולינס היה אדם חשוב ששינה את ספורט הגלישה לא פחות מגולשים ושייפרים אגדיים וכל מי שגולש היום חייב לו המון. קולינס היה בן 59 במותו, יהי זכרו ברוך. 

 

Share