November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

לייב בלוגינג גולד קאוסט 2012

קוויקסילבר פרו גולד קאוסט מגיעה  לרגעי ההכרעה עם היום האחרון של התחרות שיתקיים היום (שבת) או מחר. עם תחילת מקצי הגמר נעביר כאן באתר בשידור חי לייב בלוגינג מהתחרות. מה זה אומר?
אנחנו כותבים כאן תוך כדי התחרות.
אתם מגיבים בשידור חי כאן בכתבה ובפייסבוק ואולי הפרשנות שלכם תופיע בכתבה.

קלי סלייטר
שוב הכל סובב סביבו, סלייטר. (צילום רשמי קוויקסילבר)

 

 אז מה היה לנו עד עכשיו?
בסיבובים הראשונים של התחרות, המובילים של הסבב שלטו במצב וחוץ מההדחה של מיק פאנינג בסיבוב השני נרשמו מעט מאד הפתעות. הילדים הראו שהם עוד לא מוכנים להכנס לראש תחרותי: גבריאל מדינה וקולוהה אנדינו מצאו את עצמם בחוץ אחרי הסיבוב השני. ג'ון ג'ון פלורנס, למרות שהצליח לקבל את הניקוד הכי גבוה בסיבוב הראשון, הצטרף למודחים בסיבוב השלישי. מיגל פופו היה הרוקי היחיד ששרד עד הסיבוב החמישי שם הפסיד למקומי אייס באקן. קלי מצידו שייט דרך המקצים לרבע הגמר.

{youtube}RVbinlREPPM{/youtube}
 היום הראשון נפתח בתנאים מעולים עם המון צינורות

בסיבוב הרביעי העניינים התחילו להתחמם, למרות שאיכות הגל הידרדרה באופן משמעותי ובמקצה הראשון של הסיבוב הרביעי עפו ניצוצות כשאואן רייט הפסיד בקרב אווירי לאדריאנו דה סאוזה. במקצה השלישי ג'ואל פרקינסון וג'ורדי סמית' הציתו מחדש את היריבות ביניהם ואחרי קרב חתירות ומבטים ג'ורדי ניצח עם גל בסיום. השניים יפגשו שוב ברבע ובטוח שיהיה סוער.

המפסידים של סיבוב 4 נאבקו על מקום ברבע הגמר בסיבוב החמישי, שהיה בשליטה מוחלטת של המקומיים. ג'וש קר ואייס באקן ניצחו את הבריזלאים הייטור אלווס ומיגל פופו בהתאמה. אוון רייט הדיח את ה"ספרטן" מישל בורז וג'ואל פרקינסון היה היחיד שהדיח את בן ארצו כששחט את ג'וליאן וילסון: 18 מול 10.06 עם גלישה כוחנית ומהירה.

{youtube}xbyGnKVU0Ps{/youtube}
 בסיבוב הרביעי והחמישי התנאים נהיו גרועים אבל המתחרים היו בכל הכוח

מה הולך להיות לנו ביום האחרון? רבע הגמר יתחיל בשידור חוזר של הסיבוב הרביעי עם אדריאנו נגד אוון רייט. האוסטרלי הגבוה מרגיש בנוח במים מקומיים אבל אדריאנו נחוש להראות שיש לו הרבה יותר מפלואטרים בכיס. קלי סלייטר יפגוש את ג'וש קר במקצה השני, אם התחרות תעבור מסנאפר לד'באה קלי יהיה בבעיה מול המשחק האווירי של קרררזי אבל אם יהיו צינורות המלך אמור לשייט לרבע הגמר.

ג'ורדי סמית' יפגוש את פארקו במקצה השלישי וההימור שלנו: יהיה מכות! זה הולך להיות המקצה לחכות לו ברבע הגמר. טאג' בוראו שהיה פשוט לוהט עם איירים מטורפים וגלישה כוחנית וחזקה בסיבובים המוקדמים יפגוש במקצה האחרון של רבע הגמר את בן ארצו אייס באקן.

Parko
פארקו מחכה לג'ורדי בסיבוב

התחזית נראית חלשה מאד עם סוול רוח שיביא גלים נמוכים עם פיריוד מאד קצר ובלי הכוח של האוקיינוס. צפו להרבה מאד גלישה אווירית וקאט בקים על סקשנים קצרים בים מבולגן. לא בדיוק השלמות שאנחנו רגילים אליה מהספוט האגדי הזה אבל כמו תמיד את התוצאה קובעת (גם) אמא טבע.  

השידור החי מתחיל ב 23:30 לכניסה לשידור לחצו על הלינק: http://quiksilverlive.com/progoldcoast/2012/

 

רבע גמר ראשון אוון רייט נגד אדריאנו דה סאוזה.

אחרי סיבוב רביעי לוהט אוון רייט ואדריאנו שוב במים אחד על אחד בקרב לחצי הגמר. רייט התחיל ראשון עם גל לא מאד מרשים כמה פניות חזקות ואז קפץ החוצה. אחרי 15 דקות חלשות במקצה אואן רייט מצא גל ועם פנייה ראשונה חזקה הוא עולה ליתרון משמעותי פעם ראשונה במקצה. אדריאנו ענה אחרי חמש דקות עם בקסייד איר בגל יפה ופתוח והתחיל להתקרב לרייט.  רייט  המשיך לסחוט את המיץ מגלים לא מרשימים ביוחד כל הדרך לחוף עם סדרה של פניות חזקות והרבה שפריץ מהחרבות אבל שום דבר יותר מדי מיוחד. דה סאוזה ענה עם אייר חזק ריברס עם תפיסה מאד גבוה מעל הליפ  והצליח לפתח את המהירות בחלק השטוח של הגל כל הדרך פנימה וקינח בעוד קפיצת קצף קטנה. דה סאוזה  עולה ליתרון 2 דקות לסיום עם ציון 9. אוון עוד ניסה להשוות עם 360 בגל הבא אבל איבד את המהירות שלו ואת הגל. אדריאנו דה סאוזה הגולש הראשון לעלות לחצי הגמר!!

 

מקצה 2 קלי סלייטר נגד ג'וש קר.

כרגיל קלי תוקפני על ההתחלה תופס גל ישר עם הבאזר המון פניות קאטבק רחבות שכל כך מזוהות עם החייזר הקירח ואייר קטן בסוף הגל. קררזי ענה מיד אחרי הגל של קלי עם אייר ריברס בתחילת הגל  ריצה חזקה כל הדרך עד החוף ועוד הוצאת חרבות במיד סקשן של הגל. פתיחה עצבנית למקצה השני! הגלים נראים ממש כמו רמפות קטנות וזה מצויין לגולש המקומי, קלי לא יעבור את המקצה הזה בקלות. לא הספקנו לסיים את המשפט וקלי שוב עם שני קאטבקים על גל שנראה טוב ונעלם בפתאומיות מתחת לרגליים של המלך. ג'וש קר פשוט מרגיש הכי בבית בסנאפר ומוציא את הכי טוב מהגלים הקטנים של הסוול החלש הזה ומוציא חרבות על כל פנייה. אחרי ציון של 4.47 על הגל הראשון שלו הוא מחזיק את קלי קצר למרות שקלי עדיין מוביל עם שילוב של שני גלים בניקוד נמוך יותר. קרזזזי מקבל 7 על הגל השני שלו ועולה ליתרון אחרי 10 דקות במקצה. קלי לא מפסיק לצוד עוד סדרה של פניות מדויקות שמה אותו במקום הנכון לעלות לאייר גבוה באינסייד הוא צריך 6.3 ומגיע לו לדעתי על הגל הזה! והוא מקבל 7.87!!! ועולה ליתרון. קלי לא מבזבז זמן אבל מבזבז גל על אחד סגון וג'וש מקבל את הפריוריטי ג'וש קר רץ חזק על גל שלא נתן הרבה קיר אבל קרוב לחוף מקפצה קטנה הספיקה לקרזזי לתת אייר ענק עם תפיסה ונחיתה ברברס והקהל משתגע! יכול להיות שקר יקבל פה את ה 6.35 שהוא צריך והמקצה שוב פתוח 4 דקות לסיום!!!! קרררזי מקבל 7.87 ועולה ליתרון קלי צריך 6.56 דקה לסיום קרזזי עם פריוריטי והשדרנים כבר נותנים לו את הנצחון. קלי בורח החוצה לשבירה החיצונית ולא נראה שמשהו יגיע אליו שם. האם קר מנצח את קלי פעם ראשונה?? 10 שניות ו..... קר מנצח!!! הנבואה שלנו התגשמה ובגלים קטנים שאפשר לעלות לאוויר קלי פשוט פחות טוב וג'וש קר מנצל ידע מקומי ועולה לחצי הגמר!

 

רבע גמר שלוש – פארקו נגד ג'ורדי סמית'

סמית' על הגל הראשון מראה לנו כמה כוח יש לו עם פניות חזקות ומדויקות על הקיר היפה שנפתח לו רץ כל הדרך למטה ובום!! אייר לסיום עם נחיתה בקצף לא הכי יפה אבל זה יהיה מספיק לגל ראשון בשביל הדרום אפריקאי. פארקו עונה עם גל קטן שלא מספיק מול ה 7.73 של סמית'. פארקו ממשיך לא למצוא את הרגליים שלו ונעלם בטוח הקצף על גל שנראה מבטיח. סמית' ממשיך להראות מרוכז עם עוד סיומת חזקה על גל שנראה בינוני. בזמן שפארקו מפספס גלים טובים ג'ורדי מוציא ניצוצות מהגלים שנראים כמו זבל. ג'ורדי מסתובב כמו סביבון על הגל נראה ממש ממוקד מצליח להתאים את הגוף הגדול שלו לגלים החלשים של היום. הוא לא עושה שום דבר ענק הוא פשוט מוציא מכל גל את הכל. אייל בוטבול אומר על פארקו: לוקאל לוקאל אבל במקומות שג'ורדי מתעופף ומסתובב הוא נתקע בפלואטרים. ג'ורדי מוביל 15.6 עם שני גלים מעל 7 ופארקו בקומבו עם 8.4. פארקו ממשיך עם אותן טעויות ופשוט לא מצליח להוציא כלום.  נראה שהלחץ מהקהל המקומי להצליח ביריבות הגדולה הזאת מול ג'ורדי פשוט השפיע על פארקו יותר מדי. פעם שלישית שהגולש המוביל בדירוג מפסיד היום, פארקו מצטרף לקלי ואוון בדרך החוצה. מה שאומר שהגולשים מספר 1,2 ו 3 בעולם מחוץ לתחרות!!!

 

רבע גמר מספר ארבע טאג' נגד אייס באקן.

טאג' מתחיל ראשון עם לייבאק קטלני. ריצה מהירה מחוץ לקצף לאוף דה ליפ וכמה קאטבקים עד קפיצה קטנה על הקצף. אייס באקן הוא האנדרדוג כאן אבל הוא לא פראייר הוא עונה מהר לגל של טאג' עם גלישה מלטה למעלה על הגל שעליה מקבלים יותר ניקוד מאשר גלישה לרוחב. כמה פניות יפות אבל שום דבר מרגש מדי. אבל השופטים אוהבים את מה שהם רואים ואייס מקבל 8.57 ועולה ליתרון מול ה 7.4 של טאג'. טאג' בלי פריוריטי מתחיל להתפרע על החלק הפנימי של הגל והוא פשוט סוחט ממנו הכל! הקהל מוחא כפיים טאג' פותח עם סנאם חזק בהתחלה 360 על הקצף באמצע ואייר חזק להעביר את הנקודה  בסיום. הגל הזה יעלה את טאג' ליתרון. באקן עונה מיד עם גל שישפר את הניקוד שלו עדיין מחכים לשופטים שיחליטו על הגל הקודם של טאג' והכל פתוח. טאג' בוראו לא מוכן שיקברו אותו כל כך מהר הוא נכנס לעוד גל טוב עם פיצוץ חזק אוף דה ליפ אחד אחרי השני. מארגן את עצמו לריצה על הגל ומסיים עם עוד אייר חזק. יכול להיות שטאג' סוגר פה את הסיפור והצופר מצפצף לפני שבאקן מצליח לענות וטאג' ניצל מהגורל של שאר הפייבוריטים ברבע הגמר ומצליח לעלות לחצי.

 

Share