November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

בואו נדבר על גבריאל

שנה בדיוק עברה מאז בילאבונג פרו ריו 2011. כל השנה הזאת זכרנו רק דבר אחד. פלואטר פלואטר פלואטר! ברזילאי נהיה האיכס החדש ובכל מקום שמעת דיבורים נגד "גלישה ברזילאית. בעיקר גלישה עם סטייל מגעיל ולא חלק בגלים קטנים וצ'ופים.
וקליימים קליימים קליימים.

{vimeo}/vimeo} 

ואז באמצע עונת 2011 הופיע על המפה ילד בן 18 שקוראים לו גבריאל מדינה. אנשים עוד לא הספיקו להגיד קלי סלייטר נגד אוון רייט פעם רביעית והילד זכה בצרפת באירוע הסבב העולמי הראשון שלו אחרי פחות משבועיים בסבב(!) לא עבר חודש, ומדינה שוב על הפודיום בסן פרנסיסקו. ועדיין, אף אחד לא מדבר על מדינה. 
בשבת בלילה, בגמר של אחת התחרויות הטובות שהיו לנו בשנתיים האחרונות, מדינה שוב החזיק את הצ'ק של המנצחים ביד.
אז בואו נדבר על גבריאל מדינה!

 

גבריאל מדינה
אייר-מדינה


בואו נדבר על נייק לוארס פרו. דבר ראשון, כבוד לאמא טבע. לאוקיינוס לא אכפת שכל העשירייה הראשונה בדרך לברזיל ושחבורה של ילדים  באה לשחק בלואר טרסלס קליפורניה. כשאמא טבע מביאה סוול מושלם אז כל תחרות הופכת להיות תחרות להיסטוריה. דבר שני, כבוד לנייק שהראו שאם מותג בינלאומי רציני לגבי גלישה אז הוא מרים אירוע ברמה של הסבב העולמי ואפילו יותר. שידור מעולה ארגון מטורף על החוף ותקתוק של תחרות.

הייתה תחושה של היסטוריה באוויר בספוט המושלם הזה בקליפורניה. אם שמים רגע את סלייטר בצד, אז לראות את הגולשים בתחרות הזאת. רובם מתחת לגיל 20, גורמת למה שראינו רק לפני חודש בבלס ביץ' להראות כמו שעמום. המהירות שהם מגיעים אליה והאיירים המטורפים שממוצאים עוד לפני שממציאים להם שמות והגלישה שהשתנתה לסוג של סקייטבורדינג על המים זה אולי לא מה שכולם אוהבים אבל אנחנו רואים פה מהפכה אמיתית מול העיניים. בלי ספק זאת אחת התחרויות החשובות של השנים האחרונות אז תתכוננו כי העתיד הולך להראות ככה.

{youtube}Jcdp_bHSTB0{/youtube} 
 

קלי סלייטר, דיין ריינולדס, ג'וליאן וילסון וג'ואל פרקינסון הם רק חלק מהשמות שמדינה ניצח בשנה האחרונה. כשהוא הופיע לפני קצת פחות משנה ראינו בעיקר עוד ברזילאי שעושה איירים. מאז ראינו אותו מסתכל למפלצת בעיניים בפייפליין, מראה את התחרותיות המטורפת שלו נגד הטובים בעולם וקורע את הגלים עם גלישת כוח שרק תתחזק כשהגוף שלו יגדל. זה החלק הכי חשוב, התופעה הזאת היא ילד רק בן 18 ובזמן שמכונות הכסף של הספונסרים שופכות מילים על ילדים בלונדינים והיפסטרים מעושנים, מדינה משאיר לכולם אבק. זה לא היה ניצחון של פוקס, מתוך חמשת ימי התחרות מדינה היה MVP פעמיים, מתוך חמשת הציונים הגבוהים בתחרות ארבע של מדינה, מתוך עשרת הציונים הגבוהים, חמישה שלחו. זאת תופעת טבע קטלנית וברזילאית, אייר-מדינה.

גבריאל מדינה
מדינה עם חולצת ה MVP

 

בשנת 1990 ילד בן 18 בשם קלי זכה ב Body Glove Shotout בטרסלס ושינה את עולם הגלישה ל 20 השנים הבאות. יחד איתו היו רוב מצ'אדו שהפך למאסטר הסטייל, שיין דוריאן מלך גלי הענק ומר כוח טיילר נוקס. היום לילדים האלה קוראים ג'ון ג'ון וקולוהה וגבריאל וכולם רוצים להיות סלייטר, בינתיים זה גבריאל שניצח בטרסלס...

מדינה זוכה
מדינה נוגס בזהב

אבל בואו נחזור שנייה מהאייר-מדינה לאדמה. קצת ביקורת: אז גבריאל הוא סוג של מנחוס של סלייטר, הרבה גולשים החזיקו בתואר הזה שנים ואף אחד לא זוכר אותם היום. חוצמזה הוא עדיין לא הראה את עצמו בגלים אמיתיים, בפייפ שנה שעברה הוא היה טוב אבל לא מדהים, פיג'י וטהיטי עוד מחכות לו... ואולי הכי חשוב, עוד לא ראינו את מדינה אחד על אחד נגד ג'ון ג'ון פלורנס, כמעט היה לנו את זה בגמר אבל לפלורנס הייתה איזה תקלה אירית בחצי. יש הרבה אנשים שבלוטות הרוק שלהם עובדות שעות נוספות רק מלחשוב על לראות את שני ילדי הפלא האלה ראש בראש.

ולסיום, נקודה למחשבה, קלי עדיין מחזיק בתואר הצעיר ביותר שזכה בסבב, בגיל 20. למדינה יש כבר שני נצחונות והוא רק בן 18! לא אמרתי כלום....

Share