November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

קיריל שצ'גולסקי מצטרף לטים בילבונג ישראל ונוסע לתחרות הסבב העולמי (IBA) בפורטו אסקונדידו

קצת רקע להתחלה...

קיריל שצ'גולסקי (22 מנתניה) הוא הדבר ה"חם" ביותר שקרה לגלישה הישראלית בשנה האחרונה. אמנם הוא בוגיסט, אבל את ההישגים שלו בשנתיים האחרונות בארץ וברחבי העולם אף אחד לא יוכל לקחת ממנו.

קיריל נמצא כיום בעמדה בה הוא מייצג את ישראל בצורה מעוררת כבוד והשראה, בין אם זה בגלישות חופשיות בספוטים הכי "חולניים" בעולם או בין אם זה בתחרויות הכי חשובות לגולשי בוגי בעולם. בשורה התחתונה, קיריל שצ'גולסקי הקטן והחמוד (סתם הוא ממש לא קטן, דווקא די בריון) מישראל נמצא בטופ של גלישת הבוגי בעולם ועל כך אין עוררין. לקיריל יש קסם מיוחד וחיוך תמידי מרוח על הפרצוף, מה שמושך אליו חברים רבים ובחורות בלי סוף... כמו שהוא אוהב.

 

קיריל בגל מפחיד

קיריל מגלה את אמריקה !

לפני מספר חודשים, חזר קיריל מטיול חלומותיו, טיול בו הגשים חלק משאיפותיו. קיריל חרש את כל ארה"ב ובילה תקופות ממושכות בקליפורניה בירת הגלישה העולמית, עשה 3 פעמים את המסלול ממזרח למערב ארה"ב, כל זאת בשביל לגלוש במקומות הכי אנדרגראונד שיש, מקומות רק גולשים רציניים מגיעים אליהם. הוא תפש את הסוול הכי גבוה שהיה בהנטינגטון ביץ' מזה עשרים שנה, וגלש ביום בו טבע אחד הגולשים בחוף. במהלך שהותו בקליפורניה התחרה קיריל באליפות ארה"ב הפתוחה לבוגי עד גילאי 21 ולקח מקום רביעי בין תותחים מהוואי, פורטו ריקו, ניקרגואה ועוד. את הסבב בקליפורניה סיים במקום השלישי (!!!) ומייד אח"כ הוזמן לתחרות בפורטו אסקונדידו מקסיקו, שם שהה כ-4 חודשים וסיים במקום החמישי כשהיגיע לחצי הגמר בים של 2 מטר צינורות.

 

החוף הצפוני בהוואי

בין הגיחות למקסיקו וארה"ב, קיריל החליט להגשים את חלומו של כל גולש ולנסוע ל"חוף הצפוני" בהוואי, שם נשברים הגלים החזקים ביותר בעולם. בחוף הצפוני, קיריל גלש עם הטופ של הבוגיסטים בעולם, בימים "כבדים" כמו 8-10 פוט off the wall (צינור מטורף), כשמסביבו כולם טוחנים צינורות. דווקא שם, היה חשוב לקיריל לשמור על הקצב עם התותחים ואף לנסות להתבלט. באחד מניסיונותיו, נחת על סלע רדוד וכמעט איבד אצבע. כמו כן, הוא נכנס לגלוש בשבירת החוף המפורסמת בווימאה שמפרקת גולשים על החול, שם הוא קיבל חבטה מזעזעת והרגיש את הכוח האמיתי של ווימאה.

קיריל באוויר

החיבור עם בילבונג ישראל

במהלך השנים האחרונות, עבד קיריל בסניפי בילבונג בורדשופ בישראל, בכדי לממן את טיוליו. תוך כדי עבודה, נרקם קשר מיוחד בינו לבין בילבונג ישראל, וכעת הוא מייצג באופן רשמי את בילבונג, וון זיפר וניקסון. קיריל הינו הבוגיסט הראשון בישראל שמקבל חסות רשמית מחברת גלישה בארץ, וזהו הישג חסר תקדים אשר ידחוף את גלישת הבוגי בישראל למקומות חדשים.

בילבונג גאה לייצג גולש בסדר גודל כזה, עם אישיות מיוחדת, שיכול לתרום המון לענף הגלישה.

כחלק ממתן החסות, בילבונג ישראל עזרה לקיריל לנסוע לתחרות הסבב העולמי בפורטו אסקונדידו מקסיקו.

קיריל קודח בצינור

לקראת תחרות IBA זיקטלה פרו בפורטו אסקונדידו מקסיקו

התחרות תתקיים בביץ' ברייק הכי "קטלני" בעולם, בין התאריכים 28 ליולי – 6 באוגוסט.

חלון זמן זה יבטיח גלים חזקים עם רוח אופשור בבקרים ובערב.

סה"כ הפרסים יהיה 20,000 דולר שיחולקו בין מנצחי הגברים והנשים.

כ-150 גולשים מכל העולם יגיעו לשם לתת בראש.

קיריל מישראל נמצא כבר שם ומספר על האווירה המיוחדת ברחוב: " הולך להיות שם את רמת הגלישה הכי גבוהה בעולם, התחרות מתקיימת באחת השבירות הכי מפורסמות והכי מסוכנות בעולם, פוארטו אסקונדידו זיקטלה, הולך להיות הרבה אקשן, הרבה הפתעות והרבה מקסיקניות על החוף".

עוד שלושה בוגיסטים מישראל הולכים להשתתף בתחרות: מור קופר, שי שמיאן ועדן מוג'אני.

כדאי לעקוב אחרי תוצאותיהם באתר: http://www.ibaworldtour.com

 

Share