November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

חוקי העלאת גלשנים לרכבת

אלו ההנחיות של רכבת ישראל בנוגע להעלאת גלשנים לרכבת: ניתן להעלות גלשני גלים (בלבד) לרכבת, תחת התנאים הבאים: 1- בימים…
November 21, 2013
NewZ מערכת ISM

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים! החורף שעבר היה…
August 28, 2013
Lowers
NewZ מערכת ISM

כמה אתם מוכנים לשלם בשביל להגשים חלום?

אם החלום שלכם הוא לגלוש על אחד הגלים הטובים בעולם עם רוב מצ'אדו לעיניהם של עשרות אלפי צופים בכל העולם אתם יכולים להפוך…

אתר הגלישה הציוני ורכבת ישראל מציגים:

גלשנים ברכבת! אחרי כמעט שנה של עבודה קשה החלום הופך למציאות ורכבת ישראל פותחת את שעריה לגולשי הגלים!

החורף שעבר היה מצוין לגולשים. לא רק שהים נתן לנו גלים נדירים ואיכותיים גם איכות החיים שלנו השתפרה. לקראת סוף החורף שני גולשים צעירים ונחושים: ברי חזן ואורן אפלבאום מכפר סבא הצליחו לסחוף את קהילת הגולשים ואת משרד התחבורה ולאפשר לכולנו לעלות גלשנים לאוטובוס. באותו זמן התבשלה מתחת לפני השטח פעולה של אתר הגלישה הציוני בשיתוף עם רכבת ישראל והיום אנחנו שמחים לבשר באופן רשמי שבימים הקרובים תתאפשר העלאת גלשנים לרכבת.

הצורך בהעלאת גלשנים לתחבורה הציבורית היה צורך מוכר ובוער בקהילת הגולשים ובעיקר אצל גולשים צעירים והוריהם שנאלצו לשמש המסיעים של הילדים בכל מיני שעות לא שגרתיות. בדצמבר שעבר התכנסנו במערכת האתר כדי לחשוב מה אפשר לעשות בנושא. אחרי התייעצות החלטנו שחברות האוטובוסים בארץ מפולגות ואין להן נהלים קבועים ולכן עדיף לנו להתרכז בגוף אחד שאפשר לדבר איתו ושיביא לשינוי הגדול ביותר, הבחירה הטבעית הייתה רכבת ישראל.

לפגישה בינואר עם טל ארד מאגף השירות ברכבת ישראל הגענו בחשש. הרכבת היא גוף גדול וממשלתי ולא חשבנו שיהיה מי שיקשיב לשלושה גולשים היפיז כמונו. לשמחתנו טל התגלתה כקשובה מאד וסבלנית והתברר לנו שהיא מכירה את משפחת הגלישה דרך חבריה מרמת השרון. גורם נוסף שעזר למאבק שלנו אם כי לא ביודעין היה ארגון רוכבי האופניים שכמה חודשים קודם לכן השיג אישור להעלאת אופניים לרכבת. גלשנים, ששוקלים פחות ומסובכים פחות מאופניים לא היו אמורים להוות בעיה. כמו בכל עבודה מול גוף גדול היה ברור שהדרך עוד תהיה ארוכה אבל לא איבדנו סבלנות ולאט לאט התחלנו להרגיש ששינוי אמיתי מתחיל להתרחש.

b_590_0_16777215_00_images_בר-ווז_.JPG

אלעד ותומש מדברים גלשנים במשרדי הרכבת

אחרי הפגישה עם טל העלנו כתבה על הנושא באתר אבל היינו מחוייבים מול הרכבת לא לחשוף פרטים נוספים. במהלך החורף ניהלנו כמה שיחות טלפון עם טל ובחודש מרץ הגיע המייל שחיכינו לו: "מתקרבים לקו הסיום, תחזיקו לי אצבעות" ההתרגשות הייתה אדירה הרגשנו שסוף סוף שינוי אמיתי מתחיל להתרחש והדרך הייתה קלה יותר משחשבנו. חודשיים עברו ושום התקדמות לא נרשמה ואז ביוני השנה קיבלנו מייל נוסף מטל, התהליך אושר ברמה העקרונית אך היה תקוע במחלקה המשפטית. התנאים של הרכבת : "רק בשעות השפל, רק עם תיק נשיאה, הנוסע יצטרך לעמוד עם הגלשן במבואת הכניסה" היו הגיוניים והודענו לטל שאנחנו מסכימים. עכשיו נשאר רק לחכות לעורכי הדין...

היום 20.11 קיבלתי שיחת טלפון משמחת מאלעד, חברי למערכת אתר הגלישה. טל יצרה איתו קשר והודחעה לו שבעוד יומיים האישור הרישמי יעלה לאתר הרכבת והיא שמחה להודיע לגולשי ישראל שאפשר להעלות לרכבת גלשני גלים!  אנחנו רוצים לחלוק איתכם את המילים המרגשות שקיבלנו מטל כמה דקות מאוחר יותר בדואר האלקטרוני:

"אלעד שלום,

אני שמחה לבשר לך שבעקבות פנייתכם בבקשה להעלות גלשנים לרכבת, ההתמדה, המאמץ והחומרים ששלחתם לנו כדי לתמוך בבקשה הנושא קודם והגיע לאישור סופי.

בימים הקרובים יעלו תנאי השימוש לאתר, מצרפת אותם כאן.

שמחה ומודה על שיתוף הפעולה הסובלני והפורה,

טל
אגף השירות
רכבת ישראל
"

אנחנו  באתר הגלישה הציוני מאחלים לכל הגולשים הצעירים והמבוגרים מזל טוב על החופש התחבורתי החדש. מקווים שזה יעזור לכולנו לגדול, להתפתח לגלוש במקומות חדשים ולהכיר אנשים חדשים! נתראה בים...

 

Share